SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V prípade previerky Gašparovho viceprezidenta začali trestné stíhanie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

A ja oznamujem nie podozrenie, ale realitu, ze Tibodor Gaspar nielen, ze spolupracuje s mafiou, ale sam je jej clenom...tak kedy zacnu kompetentni konecne konat v jeho pripade, pani Sakova ???
 

Divadlo pani Saková

Kedy predvolate hlavných objednávateľov vraždy na výsluch Haščáka, Fica, Kaliňáka, Gašpara a ďalších. Strach Vám nedovolí? https://juliuskovacs1.blog.sme...
 

 

Dúfam, že žartujete, alebo nemáte ani šajnu o čom píšete. Ak by sme dospeli do štádia, že si minister vnútra bude niekoho "predvolávať na výsluch", tak to by sme tu mali znova policajný štát, ako pred 70 rokmi.

Minister nemá absolútne žiadnu právomoc niečo vyšetrovať či niekoho si predvolávať, na to sú vyšetrovatelia, ktorí musia konať nezávisle a minister im v žiadnom prípade nesmie do ich práce zasahovať.
 

Dovolim si vyjadrit nazor,

ze vyssie pisuci diskuter 1503260 nenapisal na adresu Sakovej “kedy si predvolate”, ale “kedy predvolate”, co mne vyznieva len ako oslovenie Sakovej ako najvyssej predstavitelky MV, pod ktoru patri policia a vysetrovatelia, ako aj inspekcia, a ktore ako organy pod Sakovu patriace si neplnia riadne svoje povinnosti.
Pretoze Sakova moze byt naozaj brzdou, pre ktoru uvedene vysetrovania neprebiehaju. Nevieme ... Avsak o tom, ze by si Sakova osobne mala niekoho predvolavat, tam nevidim nic.
 

 

Formálne síce pod Sakovú patria, ale priamo ich neriadi a keby sa o to pokúsila, tak to by len nastal krik ...

Navyše Saková formálne patrí pod predsedu vlády Pelegriniho a úplne na čele štátu je formálne prezident Kiska. Takže úplne rovnako ako Sakovej to môžeme potom žiadať rovno od Pelegriniho či Kisku, všetci majú voči vyšetrovateľom zhruba rovnaké právomoci.
 

 

...60 aj cuatro maju pravdu, dokedy sa budeme hrat na vsetci su nevinni? Nieze si ich ma predvolat, uz by tam nemala,byt ani ona, keby sme boli v inej krajine, to len u nas sa dufa, ze sa nikomu nic nestane...a hh, zlata rybka, hlavy pomaly ale isto padaju...
 
Hodnoť

 

On je Gašpar? Alebo gašparom v mafii? Alebo Gašpar.
 
Hodnoť

?Malik

to je ten Gasparov podrztaska, co dostal trafiku pridelenca v Belehrade? a uz ho stiahli na rodnu hrudu az do vysetrenia, ako to s tou jeho previerkou bolo?
 

 

Tojeten len trocha inak vyzera, zda sa ze stredomorska strava mu nabrala kila.
 

 

Stredomorská strava je ľahká. Belehrad je od mora ďaleko a strava sýta.
 

 

Tak, tak. Citujem mojich srbských kamošov: "tento štát je, aký je, zvyčajne na figu, ale pamätaj si: ešte nikto neodišiel zo Srbska hladný!"
Srbská kuchyňa je veľmi chutná, ale aj hodne sýta.
 
Hodnoť

Okrem Málika v tom „lietajú“ aj iní.

Už niekoľko rokov sa pýtam a nikto z kompetentných orgánov činných v trestnom konaní neodpovedá nato, prečo vo zverejnených prípadoch, ako napríklad je aj tento s policajným funkcionárom a s podozrením na neoprávnené nakladanie s utajovanými skutočnosťami, musia inšpekčná služba i prokuratúra čakať na extra „podnet“, aby vo veci začali konať. Pokiaľ viem, tak jedna zo základných trestnoprocesných zásad „konať z úradnej povinnosti“ stále ešte platí.

V tomto prípade podozrenie z trestnoprávneho pohľadu má dve roviny. Prvou je fakt, že Málik ako viceprezident prekračoval svoju kompetenciu – rozsah poverenia nakladať s utajovanými skutočnosťami – ak na určitý stupeň utajovania síce mal previerku, avšak tento rozsah prekračoval, alebo mu previerka uplynula a bez jej obnovenia pokračoval v oboznamovaní sa s týmito skutočnosťami. Druhou rovinou je trestnoprávna zodpovednosť za toto podozrenie iných osôb, t.j. špeciálneho pracovníka povereného na Prezídiu PZ ohľadom utajovaných skutočností, ktorý mal sledovať u určených príslušníkoch PZ ich aktuálnosť previerky a prípadne včas podať podnet na jej opakovanie alebo prípadne signalizovať skončenie jej platnosti.

Pravdaže je povinnosťou aj priameho nadriadeného, v tomto prípade vtedajšieho prezidenta PZ Gašpara, byť informovaný o svojich priamych podriadených, či zodpovedajúcu previerku na utajované skutočnosti majú a táto je platná, resp. prijať okamžité personálne a administratívne opatrenie, ak potrebnou previerkou jeho podriadený nedisponuje. Takže z toho vyplýva, že v tomto probléme „lietajú“ najmenej traja.
 

Keby tak konali

je celá politická garnitúra vo vyšetrovačke prípadne už v Ilave či Leopoldove.Treba naťahovať čas,čo ak ešte tieto volby uhrajú,peňazí majú dosť aby presvedčili tú svoju tvrdú voličskú základňu oni urobia všetko aj keby minuli všetky peniaze sveta.Teraz ide doslova o slobodu celej garnitúre
 

 

Len sa treba spýtať nového prezidenta .. aký má názor ... a ako bude postupovať ex offo ...
 
Hodnoť

Šaškovia a gašparkovia

Zase predvádzajú svoje kúsky.
Hehntú chamraď len zavrieť do zápalkovej škatuľky a hodiť do ohňa...
 
Hodnoť

 

Neviem prečo, ale 99% ksichtov z polície, prokurvakúry vo mne vzbudzuje podozrenie, že ich vyberali na základe mínusových ukazovateľov v hodnotení. Ćím viac záporných bodov, tým vyššia funkcia. :-[
 

Presne.

Ale musím povedať, že dva krát som sa v posudzovaní človeka podľa tváre splietol, odhadol som niekoho za dobrého a bolo to naopak, ale už sa mi to dlho nestalo, bude to asi vekom a skúsenosťami.
 

 

Ja som nemal na mysli to, či je dobrý alebo zlý. ;-)
 
Hodnoť

Len aby sme nezabudli

Je to aj Kapitáňov viceprezident, nominant SNS
 
Hodnoť

...

Oni si tie previerky rozdávali by som povedal mirnix dirnix hore dole. Jasan troškova Malík gašpar kalinak atď ty vole celá smotánka
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Domov