SME
Utorok, 12. november, 2019 | Meniny má Svätopluk

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sledovanie novinárov je zlyhanie štátnej moci, vyhlásil Kiska. Pellegriniho vyzval, aby konal (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja si myslim, ze to je len o tom ze uz fakt nevedia do coho by zacali rypat a hladaju uz stale, vsetko a na uplne vsetkych, aj novinari su ludia co maju rodiny a niekto sa tm tiez proste zivy, nebudte prosim vas trapny ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

neviem prečo by malo byť sledovanie novinárov zlyhaním štátnej moci. Novinári nemôžu byť sledovaní ? Môžu novinári prenasledovať koho chcú ? uverejňovať fotky prenasledovaných osôb, ich rodinných príslušníkov.... ? Prečo by za sledovanie novinárov,rôznymi záujmovými skupinami mal byť zodpovedný štát ? od kisku sú to len také politické taľafatky, už by sa mal prestať hrať na nestranného prezidenta, je to také trápne, skoro ako prezident ičo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

" ... vyšli najavo aj informácie o lustrovaní novinárov v policajných databázach .... "

Myslíš, že bežný občan má možnosť takto lustrovať, alebo tak konala štátna moc?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

máš dôkaz, že tie lustrácie štátne orgány niekomu odovzdali ? možno ani nevieš, čo tie lustrácie sú.... je zakázané lustrovať novinárov ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ste sa a koňom zrazili

alebo vám cez hlavu preplával ľadoborec Lenin?
" je zakázané lustrovať novinárov?"
Orgány môžu konať len to čo im explicitne zákon umožňuje.
V akom zákone je dovolené lustrovať (hoc koho) na objednávku mimo orgánov činných v trestnom konaní?

A prečo je za to zodpovedný štát?
Ak má štát pod "dozorom" databázy s info o občanoch, tak má aj zodpovednosť, že nebude sa tam kde kto pozerať.

A už vôbec nie je taľafatkou skutočnosť, že s vysokou pravdepodobnosťou mali niektorí jedinci, políciou umožnené "lustrovať" iných ľudí, aj keď na také preverovanie nemali/nemajú nijakú oporu v zákone. A keďže takéto konanie "smrdí" minimálne zneužitím postavenia, tak v normálnej krajine také podozrenie sa už šetrí a hrozili by reálne postihy. U nás je v podozrení bývalý prezident policajtov, že prikázal lustrovať neskôr zavraždeného novinára, je podozrenie, že tieto informácie posunul súkromným osobám a nič sa nedeje. Pánko si "odišiel užívať zaslúžený výsluhový dôchodok" namiesto toho aby čelil trestnému konaniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Mimochodom prirovnanie súčasného prezidenta k jeho predchodcovi, svedčí len o vašom chabom až úbohom chápaní skutočnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

lustrovať môže policajt v operatívnom rozpracovaní kohokoľvek, bez akejkoľvek objednávky organu činného v trestnom konaní, len na základe svojich operatívnych zistení, domnienok, získaných informácií v rôznych stupňoch operatívno pátracej činnosti..... treba čítať s porozumením a hľadať na internete. Dnes šikovný operatívny pracovník zistí oveľa viac aktuálnych informácií z internetu ako z databáz polície .
Bývali policajný prezident je podozrivý len preto, lebo to tvrdí jeho podriadený bez akýchkoľvek dôkazov a to, že to niekomu posunul je len tvoja a novinárska, ničím nepotvrdená informácia. Podozrenia orgány preverujú, to k tomu, že sa nič nedeje. Podľa trubirohov by mal byť už vo väzbe, nie ? Normálny ľudia sa držia faktov a dôkazov a nie fabulácií.

Mimochodom súčasný prezident dokázal len to čo ten predchádzajúci, všetko čítať s pripraveného papiera, povedať to čo mu poradcovia pripravili, ukazovať sa na športoviskách, v školách... na rozdiel od minulého media tohto súčasného glorifikovali napriek tomu, že nič nedokázal, okrem práce 4 dni v týždni, pretože v piatok , niekedy už štvrtok mal akcie v okolí Popradu.
Ps: s koňom si sa zrazil jedine ak ty
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Teda čítanie s porozumením

"V akom zákone je dovolené lustrovať (hoc koho) na objednávku mimo orgánov činných v trestnom konaní?"
myslel som si, že táto veta jasne opisuje aj váš príklad operatívca, lebo aj ten koťuha jedna, nemôže ani operatívne zisťovať, lustrovať pre osoby mimo oficiálnych štruktúr.

Ak podriadený tvrdí, bez akýchkoľvek dôkazov, že lustráciu nariadil šéf, rovnako teraz šéf tvrdí bez dôkazov, že podriadenému nič nenariadil. Ergo klame podriadený, alebo klame/klamal Gašoar?. Ak uvážim, že pri vysvetľovaní, Gašpar dal lustrovanie zavraždeného do súvislosti s inou kauzou (časovo nesúvislou), tak viac pravdepodobne v tomto klame Gašpar. (samozrejme to nevylučuje, že v inom klame podriadený, čo by u našej verchušky policaj nebolo nič divné)

Orgány preverujú, je aj na vtip slabé. Orgány preverovali aj Baštrňákove vratky s preverením, že všetko ok. Orgány preverovali aj Kočnerove obchody s výsledkom ok. Orgány preverujú, kde čo.... a kosákladivo, ak ide o Náš človek. Istotár a smerák zvyčajne všetko ok. (až na výnimky, keď vonkajší tlak, donúti orgány konať podľa skutočnosti)

Prezident je funkcia, ktorej výkon nie je ohraničený pracovnou dobou. Ak sedí v Bratislave, je rovnako prezidentom ako keď sa nachádza v Poprade, tak poukázanie na prácu 4 dni v týždni, je rovnaké hlúposť ako onehdá Mečiar pracujúci aj 25 hodín denne.

p.s. zrážku s koňom beriem späť, ani tá nemá až také devastačné účinky na normálne uvažovanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

s34qdk, nemôžeš tak rezko, to sú elity.

... aj môjho byvalého šefa rektora univerzity sledovali, potom nahaňali a nakoniec dostal do držky. A potom načas bol kľidek. Dospel som k poznaniu, že medzi naše tzv. elity nie je hodno sa miešať. Je to veľmi nebezpečné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže keby si teba niekto z bývalej SIS len tak lustroval a zisťoval, čo každý deň robíš, kde sa pohybuješ a podobne, tak by si s tým bol v pohode a vôbec by ti to nevadilo a tiež by si argumentoval, že aj bežný človek môže byť lustrovaný? Tak určiteeee :D :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A, čo ja akože s tým, čo na tom zmením keby si manželka niekoho najala na moje sledovanie ? Na sledovaní nevidím nič zlého, veď to je normálne keď chce niekto na niekoho nájsť. Druhá vec použitie získaných informácií napr. vražda. Novinári sa tvária zhrozene a čo akože oni robia ? keď niekto mnoho dní čaká pred škôlkou aby mohol odfotiť baštrnáka ako ide so svojím detskom a a kaliňáka .
Vôbec ma to netrápi, smutnejšia je neschopnosť polície a prepojenie policajtov na jednú aj druhú stranu.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Logika

Je rozdiel paparazzi a sledovanie za účelom získania informácii o návykoch, slabých miestach a možnosti ataku sledovaného.
Ak paparazzi novinár sedí pred škôlkou aby získal foto "prominenta" ako vedie dieťa do školy, je to úplne iné, ako to čo konal Toth a bývalí siskári pre Kočnera.

Prepojenie polície na jednú aj druhú stranu...
to ako jedna strana Smer a druhá "oligarchia"?

A keďže na sledovaní nevidíte nič zlého, tak si hoďte na čelo kamerku a streamujte celé svoje dní a nocí. Vy na tom nič zlého nevidíte, tak vám nebude ani vadiť keď to uvidia iní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno

Je to zlyhanie Pána Kisku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pellegrini a nejaká samostatná

aktivita ? Tak toto nehrozí vôbec. A výzvy od prezidenta tiež nemajú "vecný" základ. Ak je tzv. štátna moc privatizovaná, akože naoko potvrdená voľbami, potom rečnenie a vypisovanie "pre verejnosť" je rovno irelevantné. Preto sledujú (sledovali) novinárov, pretože títo sa môžu náhodou (či systematicky) venovať veciam "súkromného" kapitálu moci a peňazí a to je ich "majiteľom" nepríjemné respektíve nanajvýš podozrivé. Verejnosť (či občan) je to Haščákové oné a nemá byť čo informovaná. To by sme kam došli, aby nám tu čmuchali nejakí pisálkovia, však my na nich dozrieme. Takto to nejak funguje a nie že vraj konajte. Čo má nechať zavrieť všetkých oligarchov a ich "súkromné" SBS kluby a iných silákov ? Obsadiť Súmračnú a zrušiť "vlastnú" politickú stranu ? Porušiť ústavu len aby bol poriadok ? Tak ďaleko ešte nie sme. Triedny boj za demokraciu prostredníctvom diktatúry neexistuje ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak tak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A preco?

Ak novinarov nebude lustrovat stat tak kto???
To si budu fakt beztrestne pisat co chcu a ako chcu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Štát (politici) - by už mali prestať rozkladať demokraciu a zneužívať štátne orgány, aby si oni mohli robiť čo chcú a ako chcú namiesto služby občanom a ešte chcú aj novinárom zavrieť oči a ústa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A kto bude lustrovat politikov? Ti si uz budu beztrestne robit co chcu a ako chcu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

...eštebáci a siskári všetkých mafiánov na Slovensku, vyli*te si p*del...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bolo toho viac

Asistentka slovenského premiéra podávajúca denne hlásenia a nové informácie mafii do Talianska...

Štátny špeciál lietajúci s vietnamskou kontrarozviedkou i s ich čiernymi pasažiermi do Moskvy...

Uľahčený prístup “našim ľuďom” a ich priateľom do policajnej databázy...

Pocajný prezident vševediaci a nič nekonajúci, však ide o špinavé protislovenské prostitútky...
———

Kam sme sa to dostali...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kam sme sa dostali?

Odpoveď : Zaviedli sme trhový mechanizmus, máme "trh" s informáciami, ktoré sú zakladom každej moci, aj politickej a zdrojom bohatstva tzv. elít na Slovensku.

... keďže trh s informáciami nefunguje, "funguje" korupcia, podvody, zlodejstva... a dnes sa každý derie do politiky medzi tzv. elity, aby znohatol, vykorisťoval. zdieral...

... tak dostali sme sa tam, kde sme.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov