SME
Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Milión dôchodcov na Slovensku: Bojujú o dôstojný život, dokedy sa dá (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

to neni ani mozne ved mate najsocialnejsiu vladu sveta ... nezabudnite dalej volit mentalnu retardaciu ...
 

Čo nie je možné?

- že dôchodcovia majú malé dôchodky, lebo sme predali celé Slovensko cudzím,
- že každý myslí iba na seba a ostatní ich nezaujímajú,
- že sme plní nenávisti a tuposti, ako ty,
- že podporujeme zväčšovanie rozdielu majetkových pomerov a tak zákonite vzniká masa chudobných
- že zapierame vlastnú kultúru, ktorá tu bola od nepamäti a dávame prednosť mamone a sebeckosti.

To je zákonité, sami sme to vytvorili.
 

 

tým "cudzím" myslíš prefíkaných slovenských šmejdov s cyperskými schránkami.
 

 

... a s politickým krytím iných šmejdov, ktorí majú plnú hubu sociálnosti, voziac sa na bavorákoch s pár tisícovými hodinkami na ruke.
 

Mali ste zabrániť revolúcii

Vidím, že ste na strane bývalej vládnucej vrstvy. Tak ste mali dať povel k streľbe do davu v r.1989, potom by ste asi neoplakávali predaj fabrík “cudzím”, ale užívali si revolučné vymoženosti dôchodcu v rozvinutej socialistickej spoločnosti... že áno!!
 

Si kandidát na depresiu!

Daj si niekomu múdrejšiemu vysvetliť, čo sa tu za posledných 30 rokov stalo.

Otvor oči a pozri sa okolo seba.

Nehľadaj vinu tvojej nízkej životnej úrovne mimo seba.
 

Dobre,

ale prečo sa tu všetci sťažujete. Postavte sa pred zrkadlo a spustite. Aj tak neviem, kde som sa sťažoval na svoju životnú úroveň. Naopak, napísal som, že SAMI sme si to spôsobili. Alebo si moje slová vysvetľujete tak, ako vám to vyhovuje?
 

 

Za biedu slovenskych dochodcov moze rozrasteny, nenazraty statny aparat a politici plniaci brucho hlavne sebe a svojim sponzorom. Bolo by zaujimave spocitat kolko penazi sa minie na uradnikov ktorych jedina uloha je rozdelovanie vybranych dani. Kolko by ostalo penazi danovym poplatnikom, keby vypadol tento medziclanok A to je iba kvapka v mori zbytocnych sluzieb., ktora musi produktivna trieda platit zo svojich penazi.
 

A este

by som doplnil nehorazne vysluhove dochodky byvalych lampasakov a estebakov a komunistov.
 

 

Ja to tiež nechápem prečo ešte títo ľudia volia týchto šmejdov, z nostalgie za komunizmom? Alebo vždy sa nechajú ľahko zmanipulovať sľubmi a peknými sloganmi na biliardoch.
 

 

Ale vravím vám šmejdi v politike, TOTO UŽ NEBUDE STAČIŤ.
 
Hodnoť

Zatiaľ som zo žiadnych analýz nevyčítal,

koľko dôchodcov z ich celkového počtu, tých priemerných 400 eur poberá. Rozumiem tomu, že z mikro aj makro ekonomických dôvodov treba pracovať s priemernými hodnotami, lenže v týchto niet miesta pre živého človeka. Je to ako v bradatom vtipe o tom, že keď z dvojice chudobných jeden zje kura a druhý nič, v priemere mal každý polovicu, čo by malo k prežitiu stačiť.
 
Hodnoť

Ležiaci seniori

Veľmi pribúdajú ležiaci seniori. Ak sa dostanú do nemocnice, na oddeleniach bývajú max. 2 týždne. Tak idú napr. z interného oddelenia na geriatriu, potom na doliečovacie oddelenie. Infúzie, katéter, prípadne jedlo cez hadičku v nose alebo cez PEG priamo do žalúdka. Chápem, že je to jediný spôsob ako seniora zachrániť, ale chýba rehabilitácia. Väčšina ostáva už v posteli ako ležiaci. Je niekde štatistika, koľko pribudlo ležiacich seniorov v penziónoch?
 
Hodnoť

 

Toto je výsledok tejto sociálnej vlády za 12 rokov a o kvalite služieb v mnohých zariadeniach radšej pomlčím.
 

 

Aha, takže pred touto sociálnou vládou tu mali dôchodcovia raj na zemi, že? Nezastávam sa "sociálnej" vlády, len to "lebofico" nemá chybu. Ešte by sme do toho mohli zamiešať migrantov a tisíceočný boj Slovákov o svoju štátnosť a už budeme mať slovenský mix ako víno....
 

1053124

skúste si spočítať dokopy demografický vývoj ( grafy sú v článku), zastropovanie dôchodkov, seky do II. piliera etc. ....
 

 

Netreba miešať migrantov ani tisíc ročné boje.

Stačí si položiť otázku, v akom to štáte žijeme, ktorý nevie vzdať úctu a postarať sa o seniorov, ktorí tu, zdôrazňujem TU, odkrútili takmer celý život v práci, veľakrát za žobrácku almužnu nazývanú mzda.

Že nie sú vybudované zariadenia, v ktorých by sa o nich postarali, že v sociálnych službách pracujú ľudia za almužnu, že sa do nich nemožno v prípade potreby dostať...

A to, že posledných 12 rokov to takto "beží" pod gesciou sociálnej vlády - je len smutná čerešnička na tejto úbohej torte.
 

prečo

Prečo by sa mal postarať štát?
Prečo si neodkladali počas svojho aktívneho života?
Nemajú deti/vnúčatá, ktoré by sa o ne vedeli postarať?
Jasné, najjednoduchšie je hodiť starkú do chudobinca, predať jej byt a kúpiť si za to nové auto, dovolenku.. Veď štát sa postará... Palicou by som bil každého, kto má dosť síl a napriek tomu svojich rodičov dá do chudobinca!
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Domov