SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kalavská navštívi nemocnicu, kde operovali nesprávne koleno (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

novinári, doktori, sudcovia sú nepostihnuteľný môžu robiť chýb koľko chcú banánová republika
 
Hodnoť

ach jaj súdružka kalavská

až teraz? kedy padne vaša hlava?

"""Normatívy sa nedodržujú, upozorňujú sestry "Z informácií, ktoré sme sa dozvedeli, vieme, že nemocnice namiesto požiadavky na navýšenie prostriedkov na zlepšenie starostlivosti o pacientov vďaka väčšiemu počtu personálu, spolu s ministerstvom opäť pripravujú navyšovanie počtu pacientov na sestru a lekára," uviedla predsedníčka odborového združenia Monika Kavecká. Slovenské normatívy sú podľa nej oproti zahraničiu absurdne vysoké už dnes a kvôli tomu zbytočne zomierajú pacienti, ktorí by inak mohli žiť. "

https://ekonomika.sme.sk/c/209...
 
Hodnoť

 

dúfam, že sa tam dá operovať.
 

samozrejme ....

nechá si tam konečne transplantovať mozog..... Doteraz jej totiž vo výbave chýbal. Ak to spravia úspešne, v poradí bude nasledovať kpt. PlGr, Matičná, Ruši, Preceda, Blaha.....
 
Hodnoť

 

A kedy zacne navstevovat tie plesnive nemocnice? Ma co robit az do konca volebneho obdobia...Ci to uz nie je take atraktivne? Alebo by mohla chytit nejaku chorobu z toho nezdraveho prostredia? Co tak nejake dosledky za kaslanie na zdravie naroda?
 
Hodnoť

Len symptómy

Všetky tieto brutálne pochybenia sú len symptómy stavu v akom sa naše zdravotníctvo nachádza.Vyhodenie primára a operatéra je len obetovanie ľudí,ktorí sú svojím spôsobom tiež obeťami rútiaceho sa systému.Toto je len špička ľadovca o ktorej sa verejnosť dozvie v akých podmienkach sú naši ľudia liečení a v akých podmienkach musia zdravotníci pracovať.Pelegríni sa vyhráža že povyhadzuje riaditeľov nemocníc ,kde nájde plesnivé steny,lebo na vedro primalexu predsa musia mať peniaze.Lenže to je zložitejšie,plesne len ukazujú stav infraštruktúry,popraskané staré rozvody vody,netesniace okná,deravé strechy a pod.Sú viditeľným prejavom obrovského dlhu na infraštruktúre nemocníc,ktorý vznikol za dlhé roky vlád Smeru a nedofinancovania zdravotníctva.Čo bude nasledovať teraz? Riaditelia vezmú peniaze z liekov,špec .zdravotníckeho materiálu a miezd a začnú maľovať plesnivé steny,pokiaľ to neprehrmí .To že dajú 20_30 milionov na riešenie havarijného stavu je len kvapka oproti tomu aká je teraz skutočne potrebná suma ,aby sa takéto veci neopakovali. Mnohí odborníci opakovali že pomery v zdravotníctve budú viesť k zlyhávaniu ľudí a to sa deje stále častejšie, aj prípad vymenených kolien v Nitre to dokazuje.
 

presne tak

ale všetci aj novinári aj verejnosť si myslia , že zdravotníci srandujú ked hovoria toto: "Slovenské normatívy sú podľa nej oproti zahraničiu absurdne vysoké už dnes a kvôli tomu zbytočne zomierajú pacienti, ktorí by inak mohli žiť. "
 
Hodnoť

 

Ako môžme mať ministerstvo niečoho, čo v podstate nefunguje...Bola pani ministerka niekedy v čakárni, alebo vonku na mraze pri čakaní na časenku? Bola niekedy....ale čo, jasné že nebola...
 
Hodnoť

pani ministerka

predchádzať systémovými krokmi by mala aj v tom, že občania vôbec nedostávajú zdravotnú starostlivosť, lebo ako sa vyjadril občan 12 novinári, doktori, sudcovia sú nepostihnuteľní, môžu robiť chýb koľko chcú - ako je možné, že občan dôchodca nedostáva zdravotnú starostlivosť z dôvodu korupcie smeráckej sudkyne - smerácki politici tu robia bordel, občania kvôli ich nenásytnosti nemôžu byť ani ošetrení lekármi, ani absolvovať preventívne zdravotné prehliadky. Dôchodcov nechávajú lekári zdochnúť, lebo štát nechce vyplácať dôchodky. Hlavne že sa rozkradol národný majetok, ktorý vytvorili dnešní dôchodcovia.
Dokedy bude Fico v politike? Národ ho nechcel, ale Ficovi ešte aj ochranku platíme, ale občan, ktorý celý život platil odvody štátu nemôže dostať zdravotnú starostlivosť, lebo jeho chránenkyňa za 3 milióny zlikvidovala súkromnú firmu iného kraja, ktorú vykradol jej švagor.
 
Hodnoť

to je demagog ten pele :-)

„Keď prídem do nemocnice a nájdem takú izbu [s plesňou], do hodiny je riaditeľ vyhodený. Nech je nominant neviem koho a kamarát a bratranec, otcov, koňov, bratov syn. Pôjde na ulicu okamžite. Pretože to si môže on sám, pán riaditeľ, kúpiť primalex v Baumaxe v sobotu a v nedeľu to môže vymaľovať takto štetcom a nebude tam žiadna pleseň,“ vyhlásil vo videu premiér. typický slovník boľševika.


práveže studenti poukazovali aj na to, že pleseň len pretrú aj niekoľkokrát primalexom ale ona sa opäť rozrastie, pretože nie je odstránená príčina/zatekanie, zlé vetranie/

v sobotu si má kúpiť riaditeľ primalex. nech si ho kúpi pele aj nech natiera on. sadiť zemiaky vie. riaditeľ má iné starosti. 80% financií nemocníc ide na len na platy. čo môže riaditeľ s 20 % príjmu robiť? zdvihli platy ale financie nenavýšili. Slovenko dáva na zdravotníctvo málo.

"Slovensko dáva na zdravotníctvo menej ako je priemer EÚ
Kým výdavky na zdravotníctvo na Slovensku dosahujú 8,2 % z hrubého domáceho produktu, v Európskej únii je to priemerne 10,1 %. " V USA až okolo 17%.
 
Hodnoť

SLOVAKISTAN

pani ministerka v Nitrianskej nemocnici už dokaličili toľko ľudí že mal už dávno byť zrovnaná so zemou
 


Najčítanejšie na SME Domov