SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Súdna rada nevie prečo Kučera neuspel v Luxemburgu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

A prečo je taký problém nominovať tam Mazáka?
 

 

lebo Mazak je hovorcom Kisku a nie Fica
 
Hodnoť

 

jednoduchší pohľad na problém by snáď dalo zverejnenie vierovyznania "ovládačov" súdu v Luxemburgu a kandidátov zo Slovenska. Myslím si, že by bolo smutné, pokial právo EU by ovládala len úzka skupina sudcov so ži dov skými koreňmi. Len verím, že sa mýlim a toto nie je podstatným kritériom. Ale dal by som sa presvedčiť o opaku. Teda slovenský minister Gál- netreba sa dať- bojujeme za Slovensko.
 

 

Môžem ťa ubezpečiť, že vierovyznanie je naozaj to posledné, na čom v takom prípade záleží.

Myslím si, že je veľmi smutné, ako právo na Slovensku ovláda úzka skupinka ľudí, ktorí sú bezcharakterného a oportunistického vyznania. Nejde len o Ha rabína, ale aj o iných ľudí, o ktorých sa bežne nepíše a vie sa o nich len medzi právnikmi.

V zásade, čím vyššie v justícii ideš, na tým väčšiu koncentráciu bezcharakterných a nekompetentných ľudí natrafíš. Všetci sa navzájom držia za gule, spolu chlastajú za štátne vo "vzdelávacom" inštitúte v Omšení, ale aj bežne v pracovnej dobe na Župnom námestí, a spolu si poskytujú rôzne službičky podľa potreby.

Sudca, ktorý je len priemerne kompetentný, ale morálne obstojí, je na Slovensku už výhra. S takým postojom má však minimálnu šancu kariérne postúpiť z Okresného súdu vyššie - ak sa nikomu ničm nezavďačil a nie je ani rodina nikoho významného, nie je dôvod odporučiť ho na Krajský súd a ďalej. Celý systém kariérneho postupu je nastavený tak, aby sa tí najhorší navzájom ťahali vyššie.

Z tohto hľadiska pán Kučera, ktorý sa nevyšplhal po kariérnom rebríčku slovenského súdnictva, ale presadil sa v zahraničí, u mňa vzbudzuje istú dôveru. Aj keď netuším, kto a prečo ho mohol odporučiť v Súdnej rade a na vláde.
 
Hodnoť

Ked vybor trva na tom,

aby tento post obsadil Jan Mazak, tak asi splna podmienky pre tento post. Hovorkyna sudnej rady by potom mala verejnosti dat informaciu, preco Sudna rada a vlada R.Fica opakovane zamedzili, aby sa sudcom v Luxemburgu stal kandidat, ktory najlepsie splna podmienky na tento post. Inymi slovami, uz aj v Luxemburgu pochybuju o transparentnosti niektorych konani na Slovensku vo vseobecnosti. Len taky uryvok zo zasadnutia Sudnej rady z 19.januara, 2018: / ... J.Mazak narusoval rovnovahu kandidatov tym, ze ich znacne prevysoval.../ Treba este k tomu dalsi komentar?
 
Hodnoť

SLOVAKISTAN

neuspel - možno je neschopný a skorumpovaný - našej vláde zostáva už iba navrhnúť tam Kočnera
 


Najčítanejšie na SME Domov