SME
Piatok, 10. júl, 2020 | Meniny má AmáliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Od septembra by malo ísť na platy začínajúcich učiteľov desať miliónov eur (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ako za sociku?

Plošne? Žiadna variabilná zložka odmeny? Všetci dostanú rovnako? Aj tí, ktorých deti majú rady a ktorí niečo naučia a aj tí, ktorých deti nemajú rady, vreštia na nich, trestajú a neodmenujú, vyžadujú memorovanie? Nie je to diskriminačné? Takýto spôsob odmenovania v 21. storočí? Potom sa čudujeme, aká je úroveň vzdelávania?
 
Hodnoť

 

Och takýchto sľubov už bolo. No len aby sa tak aj stalo, len aj tak to vidím tak že sa to celé dotkne len vyvolených
 
Hodnoť

 

Ciste kecy. Pribuzna si prepocitala plat podla navrhu tohto zakona,v lepsom pripade bude mat menej o cca 13 eur. Takze ake zvysovanie,sudruhovia?
 
Hodnoť

Jednu krivdu strieda druhá?

V roku 2020 budú mať vraj všetci učitelia plat vyšší o 30 percent. (Potešiteľné, nie však dôvod na vyskakovanie od radosti, lebo táto práca vysokoškolsky vzdelaných odborníkov by si zaslúžila ešte nápadnejšie navýšenie ich platov. Predovšetkým v porovnaní s platmi zástupcov iných povolaní.)

Ale prinajmenej do tejto doby bude platiť, že jednu ako-tak "zažehnanú" krivdu (nízke platy začínajúcich učiteľov) bude striedať krivda iná, lebo učitelia s dlhoročnou odbornou praxou sa sťažujú, že v porovnaní so začínajúcimi učiteľmi budú mať platy vyššie len o niekoľko eur.
 

 

V pripade niektorych to nebude ani tych par eur. Uz mi to vraveli viaceri ucitelia, co poznam. Takze ziadne zvysenie, ale odobratie peniazi jednym a presunutie k druhym.
 


Najčítanejšie na SME Domov