SME
Utorok, 2. jún, 2020 | Meniny má Xénia, OxanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vzniklo Veliteľstvo Síl pre špeciálne operácie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

SLOVAKISTAN

únos vietnamca - 1 . špeciálna operácia
spolupráca s talianskou mafiou - 2.špeciálna operácia
vražda novinárov - 3 . špeciálna operácia
rozkrádanie - 4 . špeciálna operácia
.
.
.
 
Hodnoť

Som strašne zvedavý ako budú fungovať

na základe akého právneho dokumentu. Moje posledné nasadenie v zahraničí skončilo 5timi obvinienami , ako prvé bolo ťažké ublíženie na zdraví. Ono totiž ľudia od p. Lajčáka nevidia rozdiel ak vybavia pre Slovensko že môže obsadiť voľné miesta v Sýrii - je to pre nich to isté ako diplomat v NYC. Potom tie "detaily" armáda rieši vlastnými silami , "môžeme spôsobiť ľubovoľné fyzické psychické či fyzické poškodenie , pokiaľ nebude trvalé. Plukovník to podpísal, generál o tom vie".
No a potom prídu prídu prípady boja proti extrémizmu ako Ivan Koliščák v Trebišove či ten 17 ročný Tomáš čo ho zastrelili pri Novej bani pred 2 rokmi. Bratislavská kaviaren je tak zblblá že aj o útokoch z 11.9.2001 vyhlási že sú iba filozofický problém a že neexistuje štátna odpoved na tieto hrozby:
https://www.sme.sk/diskusie/re...
v tomto prostredí pôsobia "experti" v NR SR. Tí dajú dohromady maximálne materiál že do obrany sa nalejú nejaké miliardy EUR ( "Deklarácia o nutnosti podporenia obrany") . V tomto pokračujú i úradníci na MO SR. Som 10 rokov mal o.i. na starosti ERP systém rezortu. Celé riadenie bolo iba o míňaní peňazí (...) prvá oficiálna zmienka o tom že sa tam napríklad robia výplaty rezortu prišla 7 rokov po tom čo sa tak fakticky stalo. Od tej deklarácie sú potom napríklad ešte roky k zabezpečeniu každomesačných úprav IS podľa prijatej legislatívy.
By som povedal že to bol môj osobný tlak, rovnako prvú Bezpečnostnú smernicu pre základné KTS má rezort obrany nie preto že to prikázal minister, no preto že som sa ja blbec oficiálne opýtal " a neprikázal to minister pred rokom" ?
****
Riadenie operácií skoro neexistuje. Ani ked ide o zabezpečenie vlastných výplat rezortu ako som popísal hore.
Pritom dnes tu máme v NR SR stranu ktorú prozápadné sily označujú za fašistickú , rovnako to však vidí aj Moskva :
http://www.mid.ru/web/guest/fo...
a táto strana najnovšie vyhlasuje že i Vatikán podporuje homosexuálov. Potom niekto príde a začne blúzniť že sme "vyjadrili jednotu".
Budú aj tieto politické strany riešiť vojaci ?
****
Je to údesný mix - SOG, PSYOPS a CIMIC dohromady. K parlament ktorý vyhlasuje že jeho úlohou opri riadení obrany je iba "zabezpečiť dostatok financií".
***
BTW, čo ked zase príde nejaký iniciatívny úradník MO SR a zmení nariadenie vlády o veliteľstve špeciálnych síl ?? Lebo raz sa to už stalo:
https://slovensko.hnonline.sk/...
od 12:40
 


Najčítanejšie na SME Domov