SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rodičia by podľa Petrík mali dať dieťa do škôlky, len ak majú záujem (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

SLOVAKISTAN

tak Petrík odporúčal by som ti vidieť tú kopu zaostalých detí , ktoré nastupujú na školskú dochádzku a " vychovávali ich doma rodičia "
 
Hodnoť

Vážená pani poslankyňa Petrikova

prosím Vás, v mene deti z osád, prestaňte útočiť proti povinnej predškolskej výchove. Deti zo znevyhodneneho prostredia by mali navštevovať predškolské zariadenia už od troch rokov lebo iba tak majú šancu na úspech a uplatnenie v živote. Pokiaľ poslanci budú vystupovať proti povinnej predškolskej výchove tak v osadách sa nič nezmení a naďalej bude pokračovať segregacia a deti po skončení povinnej školskej dochádzky nenájdu uplatnenie. Pokiaľ bude dieťa zo znevyhodneneho
prostredia chodiť do škôlky od troch rokov tak potom už v piatich rokoch budú pripravené na vzdelávanie s deťmi z normálneho prostredia a rodičia nebudú mať dôvod na segregacia. Peniaze na škôlky sú v rozpočte a z eurofondov. Ako poslankyňa máte možnosť zistiť koľko peňazí z eurofondov minuli neziskové organizácie na nezmyselné projekty. Starostovia obcí nebudú zvyšovať kapacity škôlok kým im to neprikaze zákon.
Na záver chcem podotknúť že pokiaľ sú rodičia schopní vzdelávať deti sami tak existuje tzv. domáce vzdelávanie, môžu o to požiadať.
Nikto Vám nedáva právo na to, aby ste odopierali právo na lepší život deťom zo znevyhodneneho prostredia. Dovolím si Vás upozorniť, že deti v Anglicku začínajú chodiť do školy od 4-roch rokov a nikto s tým nemá problém.
 


Najčítanejšie na SME Domov