SME
Sobota, 4. júl, 2020 | Meniny má ProkopKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

SaS: Je hanbou, že premiér nie je na oslavách vylodenia v Normandii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

ze zvloast on obvinuje niekoho z pocitu hanby. nech sa sam radsej zamysli nad svojou karierou a svojim konanim
 

Otázka je o tom

či Ti to nevadí.
 

 

Sulík by si mal zopakovať dejepis a zistiť, kto oslobodil Slovensko.
 

1945419

Hej ty proruský trol. Tu ti posielam rozhovor so Sulíkom ktorý bol v týždenníku Plus 7 dní kde sa Sulík vyjadril že nepochybuje o tom že nás oslobodile červená armáda a že nebyť červenej armády tak by nás Hitler zotrocil a vyhladil. Inak ak si volič Kotlebu tak si si teraz dobre nakakal do úst ty proruský trol. https://plus7dni.pluska.sk/roz...
 

 

No. Ako Sulíka neznášam, tak hovorím, že v tomto má jednoznačne pravdu.
 
Hodnoť

 

Ide tam naša delegácia ? Ide. Tak kde je problém. Rišo zas nekop zbytočne, tieto žvásty ti politické body nepridajú.

Vylodenie v Normandii je pekné si pripomenúť, ale na naše územie nemalo význam. Aj keď sa to mnohým nepáči ale nás oslobodili Soveti a Rumuni.A to ani Kiska nezmení, keď nedal zahrať ruskú hymnu ale iba rumunskú. Okrem amerických bômb na Slovensko spojenci ani nepáchli.
Ale taká je Slovenská nátura, vždy len lokaji, buď na jednu stranu alebo druhú no vždy byť poslušní !
 

Význam Tvoje poznámok je okrajový

"Naša" aktivita a podiel aj na bojoch bola rôzna. Napríklad v bojoch proti a aj spolu so Sovietskym zväzom, s ale aj náš podiel v boji o Britániu, proti vtedajšiemu Nemecku a aj zrejme na vylodení v NormandiiNapr.: cit: "Veľká Británia – Po porážke Francúzska v lete 1940 evakuovalo viac ako 4000 čs. vojakov a asi 500 civilných osôb do Veľkej Británie. Pozemné vojsko zostalo relatívne samostatné pod čs. velením. Letci sa stali po dobu vojny súčasťou dobrovoľníckej zálohy britského kráľovského letectva (RAF) s možnosťou zriadiť si vlastné čs. jednotky. Od júla 1940 do mája 1941 boli zorganizované tri stíhacie a jedna bombardovacia peruť. Podieľali sa na všetkých významnejších operáciách RAF počnúc leteckou bitkou o Veľkú Britániu, strategickým bombardovaním Nemecka a ničením Luftwaffe až po inváziu do Európy. V čs. perutiach britského RAF slúžilo počas II. svetovej vojny 1250 až 1500 osôb, z nich viac ako 10 % tvorili Slováci." http://www.muzeumsnp.sk/histor...
 

 

Ale prosím ťa, Briti vtedy brali každého kto vedel lietať na bojových strojoch lebo mali akútny nedostatok bojového personálu. Špeciálne Britom bolo Československo úplne ukradnuté už od vzniku keď proti nemu protestovali, pri Mníchove keď britská královská misia podporila nároky Nemecka v Sudetách a nakoniec dobrotivo po nátlaku odvolali platnosť Mnichovskej dohody až po atentáte na Heydricha ku koncu roku 1942 !

Pozemné vojsko bolo nezávislé asi ako ČSR po prevrate 48 alebo Slovensko v 39. Poslúžili svojmu účelu, to je celé. Pre veľmoci vždy budeme len hračka v ich rukách a postoj tých krajín sa nezmenil, aj keď sa na povrchu tvária úplne inak.
 

 

Minuskovat by Vam šlo :)) Ale to je tak všetko, že
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Nemuseli tu padnúť žiadni "vojaci z východu", keby ich krajina nepomáhala rozpútať vojnu a nepaktovala sa s Hitlerom. A množstvo padlých pri ruskom spôsobe vedenia vojny nie je udivujúce.
 
Hodnoť

Navyse Pellegrini klamal

v priamom prenose, ked tvrdil, ze pozvanku dostal povodne prezident, ale nechcel ist. Pellegrini ako spravny SMERak klamal, pozvanku dostal vyslovene on od Mayovej este predtym, ako bol pozvany do Ruska. Preto si jeho navstevu mozno vysvetlit ako test jeho osoby zo strany Kremla. Na druhej strane ma Sulik a SAS moznost dookola Pellegriniho bombardovat otazkami pred verejnostou, aky bol vysledok jeho navstevy, v cislach, kedze sa jedna vyslovene o ekonomicke podujatie. Pekne podrobne, co jeho navsteva priniesla Slovensku, nielen natarat, ale fakty. V neposlednej rade aka bola odpoved kremelskych potentatov na jeho slubovane otvorenie temy na okupaciu Ceskoslovenska Sovietskou armadou , ako dorazne vyzadoval od nich jasny postoj, ze sa taka hanebnost v Ruskej dume uz nezopakuje.
 
Hodnoť

Sulik asi nevie kto

Nas oslobodil. To je jedno donaldovi je to to jedno kto tam je.
 
Hodnoť

Richard. Nemohol tam isť.

Kládol veniec v Minsku neznámemu vojakovi.
 
Hodnoť

 

nielen pre takézo vyjadrenia a stanoviská vás nebudem voliť
 


Najčítanejšie na SME Domov