SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dobré ráno: Kosík tvrdí, že na akcii SIS bola aj žena Roberta Kaliňáka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Ak pán Kosík vedel o tom, že je na slobode v ohrození, prečo na seba ostentatívne upozornil hneď po prepustení? Mohol sa tým chcieť "ochrániť", no zároveň dal vedieť aj (domnelej) protistrane. Isté zázemie na úrovni známostí v Mali evidentne má (pomohol mu advokát, francúzsky občan, pozná Ibrahima Maigu), nebolo v jeho možnostiach urobiť účinnejšie bezpečnostné opatrenia?
 

 

Kosík nechce vypovedať, on chce predať informácie. Len či sa im dá veriť. Aj ten jeho únos a "vyslobodenie" neznie veľmi dôveryhodne. Možno len chcel upútať na seba pozornosť. A keď sa nič nedialo, tak prišlo "vyslobodenie". Na Slovensko sa vrátiť určite nechystá, lebo by musel ísť do väzenia, zatiaľ na 18 rokov /14+4/ a ešte by mu niečo asi aj pridali za útek a vyhýbanie sa väzeniu. Ak má naozaj dobrý úmysel pomôcť objasneniu únosu Kováča, určite by sa našlo riešenie aj v situácii, v ktorej sa nachádza. Možno by stačilo, keby napísal svoju výpoveď, obrátil sa na ambasádu hociktorej krajiny EU, ktorá tam má zastúpenie a tá by mu pomohla verifikovať a osvedčíť jeho výpoveď. Potom ju stačí poslať nejakej dôveryhodnej osobe na Slovensku a tá by to už doručila na prokuratúru, alebo tam, kde to patrí.
 

Pustia toho ruskeho skinheada

Z ministerskeho palaca a uz unasa ludi...

Urcite to suvisi s bytovou otazkou..

Mozno chcu v afrike tiez kradnut ludom byty a nie ako Caputova ludom bude rozdavat kalkulacky....
 
Hodnoť

 

Skazky podvodnika. Tento vagabund si z vas robi dobry den. Koniec koncov, je to Lexov SISkar. Potreboval sa dostat na slobodu a potom sa na vas vykaslal. A teraz najskor znova nieco potrebuje, tak sa ozval. Ten v zivote nebude vypovedat.
 

medialna

hra dennika SME je neskutocna odsudený podvodnik im sluzi v politickom boji
 

odsudený podvodnik chce aby

išli do basy aj zatiaľ neodsúdení podvodníci a zločinci
 

sS mi pripomenul jednu humornu dvojicu

Kocner a Kovac mladsi....


Slzicka mi z oka vypadla aku dlhu maju uz tieto story na slovensku tradiciu ...
 
Hodnoť

Štbáci, zväzáci, SISkári, privatizéri

Vymiera a čistí sa to bolestivo pomaly. Je to ako keď sú všetci okolo teba vrcholoví športovci, aj ty chceš byť športovec, akurát máš v sebe dve pásomnice, tri rakoviny, osemdesiat hlíst, jednu ebolu a na sebe ešte 120 pijavíc. To sa potom športuje ťažko.
No a tak ťažké to majú postkomunistické krajiny a budú mať ešte ďalších najmenej 30 rokov. Ale nepriame dôsledky budú pociťovať ešte najmenej 100 rokov.
 
Hodnoť

Myslím,že Kosík bude vypočutý až vtedy

keď tu po voľbách nastúpi iná vláda a kaliňákovi a lexovi ľudia budú vymetení z vplyvných postov.
 

Tak je

Úplne súhlasím.
 
Hodnoť

Sudruhovia zijeme v peknom hnoji

začína to u nás obyčajných ľuďoch, domových dôverníkov ktorý nevyberú najvýhodnejšiu fy. na elektro revíziu do bloku ale takú ktorá im vyplatí najvyššiu províziu. Tak sa nečudujme že vrchnosť (vrchnosť len podľa príjmu, podľa morálky spodnosť) roby čo roby. Ja nevidím ani dlhodobú perspektívu zlepšenia stavu, ani nie je možné zvoliť tých správnych neskorumpovaných, v tomto state jednoducho nie sú.
 
Hodnoť

 

Nerozumiem prečo dáva SME toľko priestoru tomuto Lexovmu SISkárovi. Ten je asi tak dôveryhodný ako boj proti korupcii klamára, zlodeja a zločinca Fica. Už po tom akože "únose" a zázračnom zjavení sa, by seriózne médium dalo ruky preč.
 

 

Ja tomu celkom rozumiem. Je to chlap, ktorý má info na vykúrenie Lexu aj Mečiara z brlohov. A s nimi desiatky ďalších ľudí, ktorí dodnes majú moc. Hlavne Kaliňák. Keby bol normálny minister vnútra, nie koplic zločincov, neodkázal by Kosíkovi, že nech najprv sa vráti a nastúpi do basy. Okamžite by za ním vyslal emisárov, ktorí by ho vypočuli.

Pravda, táto otázka je stále na stole. Prečo Saková alebo Lučanský nepošlú za ním svojich ľudí? O Lučanskom je známe, že osobne jednal s hľadanými zločincami v Maďarsku, lebo na Slovensku by ich zatkli. Tak prečo nezaskočí do Mali?
 

Pravda, na druhý stranu,

ak chce pán Kosík tak veľmi vypovedať, prečo to už dávno neurobil formou verejnej výpovede: na záznam, cez telemost? Môže povedať všetko čo vie, kedykoľvek, aj teraz.
 

chce vypovedať,

vie že záznam tak ako všetko čo doteraz k zločinom lexovej sis povedal by zostal bez povšimnutia orgánov ktoré majú konať aj bez záznamu
 

 

Jedna vec je vypovedať pre účely vyšetrovania a druhá, omnoho podstatnejšia (!), je povedať pravdu bez ohľadu na to, ako s ňou bude naložené. Pán Kosík si každým dňom svojho nevypovedania (prostriedkami, ktoré má k dispozícii) znižuje dôveryhodnosť svojej budúcej výpovede, ak vôbec ešte nejakú má.
 

 

No neviem, nie som právnik, len som ešte nepočul, že je možné podať relevantné svedectvo trúbením cez médiá z iného svetadielu. Druhá vec, ktorý váš návrh neberie do úvahy, je, že Kosík chce získať imunitu. Má vystrieľať muníciu bez akéhokoľvek prísľubu pardonu? To dá rozum, že nechce sedieť 18 rokov za operetný pokus o zmenkový podvod. Pravda, Kosíkov trest naznačuje, koľko asi vyfásne Kočner s Ruskom.

Pripomeňme, že ani Fico a jeho poslanci nezodvihli ruku za prijatie eurovalu, kým im Dzurinda nekývol na usporiadanie predčasných volieb. Potom už dvíhali ruky ako na povel. Ficovi sa musí uznať, že sa aspoň pozrel na volebné preferencie a vedel, že v predčasných voľbách vyhrá. To nasprostalému Sulíkovi bolo u zadku, že prehrá aj posledné posr... gate a uvrhne svojich voličov ako aj celé Slovensko do područia postkomunistických krýs.
 

Neviem, ako právne, ale

technicky môže pán Kosík povedať na záznam všetko, čo by chcel povedať vyšetrovateľom. Ak tak urobí verejne, premietne sa to do verejenej diskusie a OČTK budú pod drobnohľadom, aby sa ním vypovedané skutočnosti minimálne preverili (všetko, čo povie, nemusí byť automaticky pravda, všakže).

Vari by sa cítil bezpečnejšie pod dohľadom orgánov "zlej Kaliňákovej polície" (takto ju predpokladám vníma - tento naratív zaznieva aj v iných kontextoch)?

Ale pripúšťam, že sa v mojom videní môžem mýliť, zďaleka o tom neviem všetko, možno aj vďaka pánovi Kosíkovi, ktorý je skúpy na informácie.
 

 

Podľa mňa je vec úplne jasná. Kosík chce dostať pardon za zmenkový podvod, za ktorý má ísť sedieť 18 rokov. Keďže peniaze v skutočnosti neukradol, podvod ostal v štádiu pokusu, Kosíkovi sa tak vidí, že trest, aký by dostal za vraždu troch či štyroch ľudí, mohli vymazať za jeho svedectvo. Problém je iba v tom, že stále vládne "zlá Kaliňáková polícia" a tá nemá záujem o vytiahnutie Lexu a Mečiara za uši z ich brlohov.
 
Hodnoť

 

Pamata si niekto na prvu knihu Dominika Dana, Popol vsetkych zarovna? V tej knihe sa opisuju okolnosti, ako bratislavska kriminalka vysetrovala viacere trestne ciny, ktore spachala mafia v suvislosti s unosom Michala Kovaca mladsieho, vratane vrazdy Roberta Remiasa. V knihe so zmenenymi menami vystupuje viacero realnych osob- vysetrovatel Vacok, prokuratorka Kopcova... Spomina sa tam ale napr. aj mlade dievca, ktore pre SIS sledovalo kriminalistov. Som presvedceny, ze aj ich samotnych prekvapilo, kam to az dievca dotiahlo :)
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Domov