SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čaputová zaplatí za predchodcov, kanceláriu to vyjde draho (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť

 

Lizák je poriadne sketa. Chce na základe formálnej chyby zruinovať prezidentskú kanceláriu. A ešte je múdry. Prečo jednoducho neodtiahne.
 

 

Preepustenie v čase PN je formálna chyba? Žartuješ?
 

 

Vôbec nežartujem. Skôr by som preskúmal, či naozaj bol PN. Lizák vedel, že na funkciu nemá nárok. Tak prečo neodtiahol sám?
 

čo chceš ty skúmať?

Lizák postupne vyhral všetky súdy, ktoré tu existujú.

Na akej inštancii ty chceš ešte niečo skúmať, prešetrovať?

Prepustený, "nebol odborník ani dobrý pracovník, lebo ho nechceli", vyhral na všetkých súdoch v tomto štáte, všetky mu dali zapravdu.

Odborníci, ktorí ho prepustili tak, pri tom porušili 3 predpisy, prehrali všetky súdy, dali 100.000€ právnikom, ktorí tiež všetko prehrali, boli teda asi dobrí pracovníci a odboroníci, ktorí do prezidentskej kancelárie patria.

Radujem sa, že takíto odborníci preberajú všetky sťažnosti a prosby poškodených občanov, predkladajú prezidentovi nové zákony na schválenie a riadia kanceláriu najvyššieho veliteľa ozbrojených síl.

Stredoškolák Lizák, ktorí nad prezidentskou kanceláriou plnou vysokoškolsky vzdelaných určite špičkových odborníkov v krajine, vyhral všetky súdy, by mal skloniť hlavu a odkráčať v poníženom predklone?


Blahoželám, pán Lizák !!!

Medzi šikanovanými zamestnancami ste dosiahli to, čo Sagan v cyklistike alebo Vlhová v lyžovaní.

Génius. Ozajstný protokolista, ktorý vie, čo sa patrí, čo a kedy sa má správne a s chochmesom urobiť.


Múdrejší a schopnejší ako 4 prezidenti s celým aparátom.
 

Toto vládne v celej verejnej správe

Je veľké množstvo protizákonného postupu inštitúcií (ktoré by mali byť garantom dodržiavania zákonov!), ktoré

1. Nezákonne prepustili zamestnancov, čím sami porušili zákon
2. prehrali všetky úrovne súdov
6. Ani po právoplatnom rozhodnutí súdu najvyššej inštancie dlžnú čiastku nevyplatili.

Je to preto, že:
1. Za spôsobenú škodu žiadny papaláš nenesie osobnú zodpovednosť
2. Papaláši si týmto masírujú svoju ľudskú nadradenosť a nepostihnuteľnosť

Ak si papalášik vybudoval dominantnú pozíciu (pracuje pre neho právne aj personálne za "primerané" odmeny, o ktoré sú pripravení skutoční odborníci, na ktorých inštitúcia stojí)

papalášik sa môže a aj správa ako otrokár, ktorý môže všetko. Takto zničiť život môžu komukoľvek, kto sa znepáči hoci aj pre iný účes alebo klebetu.
Totiž, môžu - deje sa to dnes a denne. Masovo.

Ak papalášikova strana uspeje vo voľbách, posunú ho do inej inštitúcie. Ak neuspeje, aj tak vo svojej funkcii nepokračuje. V žiadnom prípade papalášikovi nemusí záležať, čo sa s organizáciou udeje o 3, 4, 5 ... rokov.

Je mu jedno, či inštitúciu zničí, poškodí alebo úplne rozloží. Pokiaľ mu nedokážu priamu zodpovednosť za rozkradnutie a úplatky - čo zabezpečujú podriadení - nič sa mu nemôž stať.

A ak podriadení nevedia, "čo sa patrí", budú vyhodení s katastrofálnym posudkom a hanebnými obvineniami.

Po 10 -* 17 rokov vyhrajú súd, ale náhradu im nevyplatia, PRETOŽE BY TO IŠLO ZO MZDOVÉHO FONDU ĽUDÍ, ktorí s tým pred 10 - 17 rokmi nemali nič spoločné a NA DRASTICKÉ ZNÍŽENIE VLASTNÝCH ODMIEN ZA POCHYBENIE, KTORÉ SA UDIALO PRED 10 - 17 ROKMI, ODMIETAJÚ PRISTÚPIŤ.

ODŠKODNÉ VYHODENÉMU BY SA VYPLATILO ZO MZDOVÉHO FONDU ĽUDÍ, KTORÍ S POCHYBENÍM NIČ NEMAJÚ.

Súdne spory sa platia z iných fondov, nie mzdových, preto to radšej posúvajú, kým tam už sami robiť nebudú.

Aj preto je tento štát v takom hnoji.


PAPALÁŠI ZA INŠTITÚCIU, NA KTOREJ SA VEZÚ, NECÍTIA ŽIADNU DLHODOBEJŠIU ZODPOVEDNOSŤ. MEGAODMENY DOSTÁVAJÚ OKAMŽITE.
 

 

Nech to zaplatí ten "odborník", ktorý mu tú výpoveď udelil.....
Každý vie, že výpoveď počas PN je nemožná :-))
 

 

Presne tak, nech to ten tupec zaplati... A ci mal na funkciu narok, alebo nie, je uplne irelevantne, pretoze zo zakona mal narok na vynimku a na cas doplnit si potrebne vzdelanie... A ci bol naozaj PN? Na papieri bol urcite a to je podstatne. A tie tupidla (ich mena a cely ich postup), ktore ho “prepustili”, by som zaradil do prezentacii na prednaskach ustavneho prava na vsetkych skolach... A ak niektory ma z nich akademicky titul JUDr., resp. Mgr. v studijnom odbore pravo, diplom okamzite odobrat...
 

otazne je ci vobec niekto vedel

ze je PN, alebo pan len dodatocne dolozil papierik od kamarata doktora a druhy kamarat niekde nieco zapisal do evidencie.

v kazdom pripade ten clovek si znicil svoj zivot sam sebe vlastnou vinou a ziadne peniaze, ktore si stat vytlaci v tlaciarni, mu ho teraz uz nevratia.

tak mu treba.
 

len tak pre zaujimavost

aka je ta jeho vina akoze?
 

 

Mal prísť s výpoveďou na osobné, povedať sorry, vole, error, napíšte mi to ešte raz so správnym dátumom.
 

to nie je chyba

je to nezmysel - preco by on pomahal druhej strane? on odist nechcel a oni porusili zakon viacerymi sposobmi - vypoved pocas PN + nedali mu cas na odstranenie chybajuceho vzdelania ..
 

 

On odísť nechcel? A že nemal vzdelanie - nič? Keď mna niekde nechcú, tak tam netrčím a odídem. Lenže neschopáci musia robiť toto. To nie je používanie, ale zneužívanie zákona. Pointa je, ze na to nemal a nechceli ho.
Druhá vec je, ako môžu príst finančné dôsledky do takýchto rozmerov. Niečo nie je správne. To sa viacej oplatí súdiť ako pracovať.
 

cital si aj clanok?

ked zmenili zakon o statnej sluzbe - tak tam bola klauzula ze ak niekto nesplna podmienky, musi dost cas na to aby ich splnit mohol.
keby na to nemal - ho nemali v prvom rade zamestnat - ak ho zamestnali, mohli vo vyrazit davno pred zmenou zakona - mame u nas skusobnu lehotu.
ak ho chceli vyhodit kvoli zmene zakona o statnej sluzbe - mali zakon dodrzat. ked su babraci a nevedia dodrzat zakon a dat platbu vypoved - budeme za tych babrakov mu platit uslu mzdu.
a netaraj ze sa oplati sudit ako pracovat - zakon je na to aby ochranoval tych co su v slabsom postaveni - aby urady nemohli si robit co chcu. to bola aj cela pointa zakona o statnej sluzbe - aby mali uradnici istotu ze sa ich politicke cistky nebudu tykat ked si budu robit svoju robotu.
 

 

Bol tam zamestnaný a spĺňal podmienky. Po zmene podmienok nedostal možnosť čiže čas na doplnenie vzdelania, čo mal dostať podľa zákona. Čo je na tom na nepochopenie? Takýto rozmer finančných prostriedkov nespôsobil ten poškodený zamestnanec, ale tvrdohlaví alebo hlúpi ľudia na zodpovedných miestach, ktorí si mysleli, že môžu všetko.
 

tento človek bez vzdelania

- ako tvrdíš ty -

sa v činnosti a povinnostiach prezidentskej kancelárie, v ktorej pracoval, vyznal omnoho lepšie, ako vysokoškolsky vzdelaní "odborníci", ktorí nevedeli ani napísať výpoveď. Práve preto sa ho zbavili, aby nevyplávala na povrch ich nekompetentnosť.

Keď ma niekde nechcú, odídem?

No, ja veru nechcem, aby v mojej prezidentskej kancelárii úradovali hlupáci, ktorí nevedia ani napísať výpoveď, ani rozoznať, že idú do vopred prehraného sporu, nepoznajú predpisy, zákony a štandardy, ktoré sú povinní dodržiavať.

Preto žiadam, aby tí, čo svoje pracovné povinnosti takto hrubo porušili, boli vyhodení, keďže my, občania dodržiavajúci zákony ich tam nechceme, a ak tam už nie sú, aby im bola zosobnená škoda, ktorú spôsobili svojmu zamestnávateľovi, a tieto pokuty boli použité na odškodnenie tých, ktorých úmyselne poškodili.
 

z rozhodnutie súdov vyplýva, že

jediný pán Lizák za 17 rokov v histórii prezidentskej kancelárii vedel, aké predpisy, zákony a postupy treba dodržiavať.

Ľudia, ktorí spôsobili obrovskú škodu, pretože ani nevedeli, ani nechceli dodržiavať predpisy a zákony, a otrieskali celkom zbytočne ďalších 100.000

majú mať právo rozhodnúť, že
"A že nemal vzdelanie - nič? Keď mna niekde nechcú, tak tam netrčím a odídem. Lenže neschopáci musia robiť toto"

Neschopáci sú evidentne ľudia, ktorí p.Lizáka neoprávnene vyhodili, a poškodili

A ty si celkom iste jeden z nich, ináč by ťa takéto drísty nikdy nenapadli. Veď takéto svinstvo sa môže stať každému, aj tebe. Pokiaľ práve ty nie si tým, kto takto koná.
 

 

Lebo to káže slušnosť. V niektorých prípadoch aj zákon. Odísť nechcel, ale musel, lebo v určenom čase si nezvýšil kvalifikáciu.
 

netaraj

ak niekto nedodrzi zakon - tak nie je mojou povinnostou byt slusny a poklonit sa a odist. a nauc sa citat - ak tvrdis ze v urcenom case nezvysil kvalifikaciu tka klames - v clanku sa jasne pise ze nedostal cas na doplnenie kvalifikacie - cize zamestnavatel porusil zakon. a druhy krat ked mu dorucili PN.
nie je slusnost ustupovat pred porusovanim zakona - naopak - to by bolo spolupachatelstvo na neslusnosti.
 

 

Vieš, toto bolo také porušenie zákona, ako keby si po svadobnej noci odmetol nevestu, lebo mala na prirodzení jeden chlpok nakrivo.
 

nezákonné vyhodenie skúseného pracovníka

porušenie predpisov, zákonov
porušenie dobrých mravov
nezmyslené poškodenie štátu o 100.000€

je u teba
"na prirodzení jeden chlpok nakrivo "
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie na SME Domov