SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kandidatúrou vo voľbách by mal sudca prísť o talár, navrhuje SaS (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Lex Harabin
 

 

preco nie, zasluzi si mat vlastny zakon ;)
 
Hodnoť

Právni experti SAS

Súdruh Baránik by sa mal radšej zaoberať tým, aby poslanci prioritne doriešili v súlade s ústavou obmedzenie, aby negramotní nemohli byť volení do funkcií starostov a primátorov, čo je omnoho väčší spoločenský problém, ako riešiť Harabina resp. pár sudcov (alebo aj prokurátorov), čo ich ľudia presvedčili zapojiť sa do "malej" alebo "veľkej" politiky (riešenia vecí verejných).

Za chvíľu takto "ľudovou tvorivosťou" právnych analfabetov dospejeme k situácii, že zasa budeme do životopisov vypisovať náš postoj k "vstupu spriatelených vojsk Varšavskej zmluvy v roku 1968 do ČSR" resp. aktuálne, či sme sa zapojili do protestov organizovaných "slušným Slovenskom" a nosili pripnutú placku All for Jan.

P.S.
Pokiaľ chce byť súdruh Baránik dôsledný, nemal by zabudnúť aj na iné profesie, ktoré cez svoje politické názory deformujú výchovu mládeže na vysokých školách a pod. Viem si predstaviť politicky "nestranné a vyvážené" prednášky rôznych poslancov "politológov", aktivistov tretieho sektora a pod. na vysokých školách. Osobne som si vypočul záznamy len niektorých prednášok "liberálov od kosti" a môžem povedať, že a starí exponenti ML by sa mohli spolu s Jozefom G. úplne hanbiť, akí boli amatéri".
 

 

Sudca nemá byť politikom. Akonáhle vstúpi do politiky, mal by prísť o talár.
Môžeš tu vypisovať blbosti ale je to proste fakt.
 

Pravidlá platné pre všetkých

Sudca ako aj lekár, učiteľ a advokát môže predsa v parlamente ( a napr. aj na prezidentskej stoličke) presadzovať nezávislosť a odbornosť bez politicky podfarbenej demagógie.

Na a pokiaľ je to podľa Vás problém, potom rovnako ani ústavní sudcovia by nemali byť členmi žiadnej strany (ani v minulosti), detto profesionálni vojaci, policajti, prokurátori, advokáti, exekútori .... by nemali byť volenými zástupcami v samospráve a ani v parlamente (nech je teda aspoň u tejto skupiny rovnosť pred zákonom).

Podobne by to teda malo byť aj v štátnej správe (okrem ministra a štátneho tajomníka by tiež nikto nemal byť členom žiadnej strany a ani byť inak aktívny politicky.
 


Najčítanejšie na SME Domov