SME
Nedeľa, 9. august, 2020 | Meniny má ĽubomíraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rozdeľuj a panuj. Ako sa Britom podarilo ovládnuť Indiu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

India patrí k najchudobnejším krajinám

v súčasnosti. Asi to nebolo tak dobré pre Indiu a jej rozvoj. 1 miliarda ľudí žije z 2 dolárov na deň.
 

Prínos európskej kolonizácie

je dobre pozorovateľný na porovnaní Indie, Číny a Japonska.
India bola úplne kolonizovaná a tvarovaná európskou mocnosťou.
Čína sa ubránila úplnej kolonizácii, ale bola porazená v ópiovej vojne a musela strpieť výrazný vplyv západných mocností.
Japonsko sa poučilo z čínskeho osudu a začalo sa vojensky modernizovať, aby dokázalo odolať náporu západných mocností.
Ktorá z týchto krajín ako prosperuje a aké má perspektívy, je zrejmé.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Ach, čo to píšeš? Krajina, ktorá má na to, aby vlastnila atómové zbrane a posielala satelity do vesmíru, predsa nemôže byť chudobná...
 
Hodnoť

podcasty

je mi luto, ale ja ich nepocuvam, pretoze nemam kedy a kde... tak si ich vysielajte dalej. neviem kto to vymyslel a ci to je take super.
co sa tika indie - nuz to nie je take jednoduche.s tym ma vela spolocne aj iran, pakistan, afganistan atd.
no a nezabudnutelna rola UK v pripade izraela a palestincov - tazko napisat nieco ako n.s.r.t a nepustit tyzden k vode. specialne WWII
 
Hodnoť

Ako sa hovorilo

na to, aby v Británii mohol jeden obchodník zbohatnúť, musí v Indii (pod ktorú vtedy patril aj Pakistan a Bangladéž) zomrieť milión ľudí hladom. Ale Indovia sú už nejakých 70 rokov slobodní a furt tam žijú ako dobytok... No čo už, hlavne nech si to užijú, hlavne nech sa nepchajú do Európy (máme ich tu zo pol milióna). Počas môjho pobytu v GB a D som bohužial bol nútený spolupracovať s nimi a bola to katastrofa. A pakošskí doktori v GB - disaster. Som našťastie z Martina a známy lekár, ktorý učí Nórov a vie dobre po anglicky tomu môjmu Pakimu vysvetlil pár základných vecí, tak ma nakoniec dokázal ošetriť. Pakoše nebrat.
 
Hodnoť

 

https://www.vedelisteze.sk/gal...

(V článku sa už nespomína , že tí , ktorí nemohli odovzdať 60% svojej úrody , tým britský vojaci odtínali ruky...osud takto "potrestaného" roľníka si každý domyslí sám.Veru tak.Veľká B-ritánia ó Veľká B-ritánia...aký to ľudomilný národ...Nuž ale , "KOHO CHLIEB JEŠ , TOHO PIESEŇ SPIEVAŠ". Však?Páni redaktori ,redaktorky.Objektivita?A veď načo.Svedomie?A veď načo.Pravda?A veď načo...Hlavne že sa hrivny sypú...)
 

Tiež

sa nespomína Bengálsky hladomor v roku 1943, keď umiera hladom okolo 3 mil. ľudí, zatiaľ čo Anglicko zhromažďuje vojnové zásoby potravín a veľmi amatérske rozdelenie Indie na Indiu a Pakistan, čo má za následok stotisíce obetí pri rozdelení. A samozrejme veľa konfliktov doteraz.
 


Najčítanejšie na SME Domov