SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fico naďalej trvá na tajnej voľbe kandidátov na ústavných sudcov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Sabotovat donekonecna

priblbla jesitnost mu nedovoli aby priznal pravdu Kiskovi a Caputovej. Tazka diagnoza.
 
Hodnoť

 

A to dokedy nám tento mužíček takmer utopený v alkohole a vlastnej zlobe -pán Fico bude určovať pravidlá v spoločnosti? Tak ho nechajme- nech upadne do zabudnutia, už je aj tak na polceste. Nech si ten pán vypije svoj kalich horkosti do dna, Kašlime všetci na jeho záujmy, na jeho požiadavky ..... Už je proste tento človek mimo. Páni poslanci, ak ste nepochopoli, tak pán Fico Vám už žiadne teplé miestečko neprihrá....Už ho nespomínajme, nepíšte o ňom, neriešte jeho názory. Toto bude trest a riešenie.
 

 

Kym nas jeho nazory ohrozuju, treba o ich informovat, aby nemohol tajne skodit a zakryvat to ako bolo dosial vseobecnym zvykom ...inak, na ziskavanie priaznivcov by sa mal tvarit menej nenavistne...:))
 
Hodnoť

 

Taká hlúposť, akou zdôvodňujú tajnú voľbu - lebo kandidáti nevedia, že ich musí zvoliť terajšia koalícia, že?
 

 

Fico klame ako vždy. Tajné voľby v parlamente mali boľševici, nie je to žiadny výdobytok demokracie, či nebodaj Novembra 1989. V Novembri 1989 sme žiadali SLOBODNÉ PARLAMENTNÉ voľby. O tom ako sa má hlasovať v parlamente nepadlo vtedy ani slovo...

56/1969 Zb.
ZÁKON
z 5. júna 1969
o rokovacom poriadku Federálneho zhromaždenia Československej socialistickej republiky
§ 22
(1) Voľby prezidenta Československej socialistickej republiky, predsedu a podpredsedov Federálneho zhromaždenia, členov Predsedníctva Federálneho zhromaždenia, predsedu a podpredsedov snemovne a ďalších členov predsedníctva snemovne a predsedov výborov sa vykonávajú tajným hlasovaním.
(2) Tajným hlasovaním sa vykonávajú voľby aj v ďalších prípadoch, ak to ustanoví zákon.
(3) V ostatných prípadoch sa voľby vykonávajú verejným hlasovaním, ak sa snemovňa neuznesie inak.

P.S. Keď je teda podľa Fica tajné hlasovanie v parlamente najdemokratickejšie, prečo VŠETKY hlasovania v parlamente nie sú tajné už od Novembra 1989??? ??? ???
Prečo to Fico už dávno nenavrho???

P.P.S. Keď koaliční poslanci, iba draho platení ZÁSTUPCOVIA občanov, nedokázali na ôsmy krát!!! zvoliť 18 kandidátov, mali by sa voličom hlboko ospravedlniť a túto voľbu ústavným zákonom zveriť občanom. Tí by si určite zvolili oveľa lepších kandidátov ako Ficov dezorientovaný zlepenec. Aj Fico by bol spokojný, lebo by to boli voľby tajné... Teda, spokojný by bol až vtedy, keby sa stal precedom Ústavného súdu... ;o)
 
Hodnoť

 

Tajná voľba, výdobytok demokracia bude dobrá dovtedy, kým nebude snem Smeru o voľbe precedú. Tam už bude výdobytok demokracie voľba verejná.
 
Hodnoť

 

Tolko medialneho priestoru pre politicku mrtvolu...
 
Hodnoť

 

Ak chce byť niekto sudcom ústavného súdu, mal by mať dostatočne pevné zásady a charakter, aby sa necítil byť zaviazaný nikomu a teda ani poslancom, ktorí ho volia. Ak tieto zásady nemá , nemá čo robiť na ústavnom súde. A ja ako volič, chcem vedieť, za koho hlasujú poslanci, ktorých som volila. M.že byť, že zistím, že nestoja za to, aby som im dala hlas v budúcich voľbách....
 
Hodnoť

 

Fico je troska, klamal,klame a bude klamat!
Hentomu sa neda neverit ani pozdrav
 


Najčítanejšie na SME Domov