SME
Sobota, 4. júl, 2020 | Meniny má ProkopKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ústava sa mení často, Čaputová vyzýva na diskusiu o revízii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Parlament ma par tem

ktore riesi dookola 30 rokov. Realne problemy tak ostavaju zabudnute. Tazko povedat, ci je to umysel alebo len lenivost.
 

Hlavne celá Prokuratúra a

súdnictvo je v dezolátnom stave Rybaniča potrestajú a Kaliňáka obhajujú , hnus. Keď sa proti tomu ozvete dopadnete ako ja https://juliuskovacs1.blog.sme...
 

Rybaničovi netreba amnestiu

zostal by stále zločincom, ktorého "zachránila amnestia" (podobne ako Kali a Blaha pripomínajú Matovičovi že ho zachránilo premlčanie).

Rybaniča treba komplet oslobodiť, očistiť a Kaliho zatvoriť (aj s jeho deťmi, aby tu nešírili ten hnus).
 
Hodnoť

To sa mi nepáči. Zákonov máme dosť

Treba len podľa nich trestať, trestať a trestať.

Ak právnik nájde zákon (článok, formulu) ktorý ma viac výkladov, sudca by podľa neho nemal súdiť a mala by sa postaviť nová formula s jednoznačným výkladom.

Do ústavy by sa tiež nemalo chodiť ako na toaletu. Treba iba odstraňovať nejednoznačné formuly. Ale tiež nie každý týždeň.
 

Hneď úvod ústavy je zle

My národ Slovenský. Predsa nie všetci občania Slovenska sú Slováci. Čo tak začať takto . My občania Slovenska.
 

 

My národ slovenský...musí ostať...Nedovolíme vymazať Slovákov z preaqmbuly...Neslovákov je cca 20%....(Vašečka, Šimečka, Zajac, Hríb, Schutz a pod. nech ostanú občania)
 

Sme štátotvorný národ. Takže My národ

slovenský...

(Ak sa necíciš slovákem, čím sa cíciš?)

Štátny jazyk ako povinný vyučovací jazyk
V štátnej službe a verejnej správe skúšky zo štátneho jazyka. Iné jazyky udržovať iba v skanzenoch. U našich južných susedov to tak funguje a sú všetci spokojní. (My, členovia maďarského národa ...)
 
Hodnoť

 

Ja by som bol na Čaputovej mieste opatrný.
Od koalície s ústavnou väčšinou Smer-SNS-Híd-Kollár-Kotleba sa nedajú očakávať žiadne pozitívne zmeny v ústave.
 

 

áno ... a riešenie ... politická porážka všetkých mafiánov mečohnutia, smerokoalície a extrémizmu v nasledujúcich riadnych regulárnych parlamentných voľbách ... :)
 
Hodnoť

 

K téme:

1. Ústava nie je trhací kalendár, pani prezidentka má absolútnu pravdu, a preto niet divu, že ju v tom podporili tak riaditeľ ústavu štátu a práva p. Vozár ako aj p. Lipšic, s ktorým mám na vec podobný názor. Ústava sa mení účelovo, a to je absolútne zlé, nežiadúce. Dúfam, že pani prezidentka získa v tomto výraznú odbornú aj laickú podporu a vec sa podarí úspešne vyriešiť.

2. Ja si dokonca myslím, že nielen prezidentské a európske voľby, ale aj posledné komunálne voľby ukázali na zrelú občiansku spoločnosť na Slovensku, a preto verím, že budúcoročné parlamentné voľby tento trend zavŕšia úspešným koncom k obratu k proeurópskemu demokratickému vývoju, usporiadaniu i vysporiadaniu sa so všetkým škodlivým z minulosti, skrátka k proeurópskemu a demokratickému životu na Slovensku. Už je načase a verím, že väčšina obyvateľstva po tomto naozaj úprimne túži.
 

Samozrejme

ústavným zákonom vymeniť obyvateľov, za podľa, môjho názoru ,schopných sorávne voliť alebo umožniť voliť iba podľa predtlačených formulárov. Kedysi uópia za 10 rokov možno pravdepodobne realita .. ?
 

 

Článok sa venoval dvom témam, môj diskusný príspevok, ktory som pripojila do diskusie priamou reakciou na článok, tiež.

A ty o čom... že jediný pre teba platný zákon je ten, ktorý vyslovením uzákonil superpredseda seperstrany, a to že 13,5 = 15?
 
Hodnoť

Toto bude potrebovať atentát

"Praje si proeurópskeho premiéra, Poverí víťaza volieb"
 
Hodnoť

Asi ju aj napísať novú,

Veď toho času bola písaná dosť narýchlo.
Ale nech je ako chce, hlavne odtiaľ vyhodiť tu hlúposť o odchode do dôchodku .... a vôbec také dačo nemá čo hľadať v ústave.

V USA už druhý rok po sebe sa skrátila dĺžka priemerného života. A ak sa nič nezmeni, tak verím, že dnešný dvaciatnici sa dožijú menej ako dnešný štyridsiatnici. Minimalne...Lebo strava je stále chudobnejšia na vitamíny a minerály.
 

začiatok dobrý a koniec úplne mimo

... ale priemerná dĺžka života sa skrátila z úplne iného dôvodu ako je stravovanie. Skrátila sa preto, lebo veľa mladých a stredne starých ľudí zomiera alebo si ničí zdravie antidepresívami a rôznymi liekmi na potlačenie bolesti a podobne, lebo im to je príjemné, hoci to spôsobuje závislosť alebo je to priamo škodlivé pri nadučívaní.
 
Hodnoť

 

Tak ako cirkev mení bibliu podľa svojich osobných záujmov a potrieb tak aj politici menia ústavu.
 
Hodnoť

TREBA NOVÚ ÚSTAVU!

Ústava, pod ktorou je podpísaný Mečiar a Gašparovič, na konci preambuly napísané:

...teda my občania Slovenskej republiky uznášame sa prostredníctvom svojich zástupcov na tejto ústave:

TO JE PREDSA BOHAPUSTÁ LOŽ!!!

Pravdou je, že na ústave sa uzniesli len a len poslancii. K zneniu ústavy nemali občania ani len možnosť vyjadriť sa a už vôbec nepoverili svojich zástupcov aby sa za nich na ústave uznášali. Na to, aby boli záverečné slová pravdivé, muselo by byť znenie ústavy, toto, alebo aj iné, schválené občanmi v referende!

Už len pre to nehorázne klamstvo by sa mala utvoriť nová ústava, znenie ktorej by schválili občania v referende. Tak isto by mala byť schválená v referende každá zmena ústavy. Keď vedia takto schvaľovať novú ústavu na Kube https://spravy.pravda.sk/svet/... , malo by sa to dať aj u nás...
 

 

Súhlasím. Primerane znížiť - zreálniť - kvorum pri referende. a nechať hlasovať o vynovenej slovenskej ústave, ale cez referendum.
Rovnako by sa cez referendum mali schvaľovať také projekty, ako svojvoľne teraz pretláča Saková. Zmena rodných čísel za zbytočné indentifíkátory. a sektorové identifikátor. . 90 % občanov SR nesúhlasí, a diktátori vo funkciách to majú na haku. Aj finančné skupiny by dostali po prstoch, ak by sa veci verejné, začali na Slovensku rozhodovať v referendách. Ako vo Švajčiarsku. Takú tému treba verejne otvoriť. Konenčne by sa zamedzila koncentrácii moci a kšeftov úzkemu okruhu ľudí. Cez referendá pri správe veci verejných, by sa na Slovensku mohla odštartovať nová éra budovania demokracie.
 

 

Kvórum by som zrušil. Fungovalo by to tak ako pri parlamentných voľbách. Väčšina z tých voličov, ktorí prídu k voľbám, rozhodne. Výsledok referenda by mal mať silu zákona, nie ako teraz, keď je to len drahý prieskum verejnej mienky. A možno by tiež stálo za úvahu aby boli voľby aj referendum povinné. Kto sa bez kvalifikovaného dôvodu nezúčastní, zaplatí pokutu, trebárs len 20 evrí...

Ešte sa vrátim k preambule:


...pamätajúc na politické a kultúrne dedičstvo svojich predkov...

*Ktorých predkov? Tisa, Gottwalda?...

...v zmysle cyrilo-metodského duchovného dedičstva a historického odkazu Vekej Moravy,..

*Čo je oficiálne zmyslom CM duchovného dedičstva a historického odkazu VM?

...v záujme trvalej mierovej spolupráce s ostatnými demokratickými štátmi...

*A v čase vojny už nebudeme spolupracovať s demokratickými štátmi, alebo vtedy budeme spolupracovať len so štátmi nedemokratickými?

...usilujúc sa o uplatňovanie demokratickej formy vlády, záruk slobodného života, rozvoja duchovnej kultúry a hospodárskej prosperity...

*len "usilujúc sa o uplatňovanie"? A keď to úsilie nevyjde, nič sa nedeje? Nebolo by lepšie "...nekompromisne dodržiavať..." a "...tvrdo trestať porušenie..."?
 

 

najskôr politicky poraziť sacie komando a hlavu štátnej mafie reprezentovanej právnikom Ficom v riadnych a regulárnych parlamentných voľbách ... :)
 


Najčítanejšie na SME Domov