SME
Sobota, 30. máj, 2020 | Meniny má FerdinandKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

KBS bráni pôvodný Otčenáš. Boh nás môže uviesť do pokušenia, vraví (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Sme
sa prediera na čelo bulváru. Ech, ten boj o €čka hlava/nehlava.
Strom El
Ty očividne veríš, že Boh existuje... Mám pár otázok: 1. Akú má formu? 2. Kde sídli? 3. Čím sa podľa Teba momentálne (v tejto dobe) zaoberá? Ďalšie otázky budú nasledovať po Tvojej odpovedi.
ktovie...
Kvíz
Skúsim odpoveď: 1. Je to Duch, je to aj Ježiš a aj samotný Boh. Je teda nehmotný, ale aj hmotný, je všade a vlastne nikde. Nedokážeme ho racionálne rozumom vysvetliť ani pochopiť. Ale blahoslavení Tí čo nevideli a uverili. Všetci sme veriaci, aj ateisti. 2. Sídli v nebi, na nebesiach. Síce nevieme, čo to je a kde to je, ale veríme že tam je. Žije tam aj Ježiš, aj keď nevieme, ako to so svojím hmotným telom dokáže. Kedysi sme verili, že nebesia sú na oblohe--teda hore nad oblakmi, ale žiaľ človek sa dostal do vesmíru, čo pri písaní Bibie nikoho ani len vo sne nenapadlo a žiadne nebo tam nie je viditeľné, takže je to buď ešte ďalej alebo niekde inde. 3.Zaobera sa všetkým, celým svetom a všetkými ľuďmi, počúva ich modlitby a prosby, tiež súdi ich po smrti a rozhoduje, kto sa bude s nim radovať v nebi a kto skončí v pekle. Ale všetkých ľudí neskutočne miluje, preto niektorých krížom obdaruje. Ak je vo svete zlo, tak za zo nemôže Boh ale zlý padly anjel Satan, diabol a ešte samozrejme aby sme nezabudli slobodná vôľa ľudí, preto sú ľudia aj zlí, ale za to Boh nenesie zodpovednosť, lebo on im dal slobodnú vôľu, nechce mať z ľudí cvičenie opice. Takže je všemohúci a vševedúci ale iba čo sa týka dobra na zemi, lebo Boh je láska. AMEEEEN.
humanizmus
ale dostal si aj nyrru, skúsenú bojovníčku s ateistami, keď tak rýchlo prišla na Tvoju obranu :)
ktovie...
<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

keby si netrepal

ja s ateistami nebojujem - ateisti sú aj moje vlastné deti

Ateisti sú úplne OK.
Povýšeneckí vyrývači nie sú OK. Tí, ktorí potrebujú zosmiešňovať vieru aj veriacich ... hoci aj nahlúplymi otázkami.
 

Kviz

Ja som na kvíz odpovedal ako ateista, ktorý pozná niektoré argumenty veriacich, asi akoby oni odpovedali. Pre mňa sú to úplne slabé, alibistické, dosť všeobecné_nekonkrétne odpovede. Ale veriacim to väčšinou stačí, takto to majú naučené a stačí im to, viac sa boja pýtať lebo to už je ruhanie a spochybňovanie dogiem a písma. Náboženstvo podľa mňa je skôr strach ako láska ( modlenie za zdravie, za jedlo, za prácu, za vyliečenie a hlavne za super život po smrti a teda strach zo všetkého opozitného, za čo sa modlia.)
 

 

Teraz, keď sme si to vysvetlili :)
by ma NAOZAJ zaujímali odpovede fundovaných veriacich.
Naozaj.
 

Tie

otázky sú zbytočné, pretože hovoríme o absolútnej autorite a zisťovať či je boh lesbická černoška s 12 modrými prstami na každej z jeho 167 nôh je strata témy a času.

Mňa ako konvertitu v časoch, keď som hľadal, skôr zaujímalo prečo sa spravodlivosť najvyššej autority tak líši od ľudskej, keď to má byť tak nekonečne dobrý všemohúci. Prečo trpia nevinní a tak. To bola klasická téma krčmových diskusií v časoch, keď nám už legálne mohli načapovať.

Prvé, s čím sa treba zmieriť je fakt, že neexistuje absolútna poznateľnosť, ergo nebudeš všetko vedieť a preto potrebuješ vieru.
No a tí, ktorí sa s tým nemôžu zmieriť, potrebujú vieru, že poznateľnosť je absolútna.
Ja som dospel už pradávno k presvedčeniu, že ostane večným tajomstvom tajomstvo života, večnosti, nekonečnosti a svedomia.
A že bez viery to nepôjde.

Zatiaľ očividne všetko vie len Boh, čo je z hľadiska hierarchie normálne. A ja verím, že to tak aj ostane.

Alebo inak - Boh je pre svet najracionálnejšie vysvetlenie.
 

 

1. tie otázky nie sú zbytyočné, pretože sa to pýtam ja, ľudská bytosť.
2. lesbická černoška... atď.. prekvapujúco trápne z Tvojej strany...
3. Na "Tajmostvo"sa dá napasovať všetko, na čo nevieš odpovedať.
4. Boh je nanajvýš iracionálne vysvetlenie na to ako svet vyzerá.
 

 

ten Tvoj druhý odstavec je strašný. Naozaj.
Krčmové debaty vraj.
Hnusíš sa mi.
 

?

Vy ste ako 18-19 roční čo preberali pri debatách? Baby a futbal?
Tak moja generácia sa zaoberala najmä filozofiou, politikou a otázkami viery. A debatovali sme vášnivo všade a tam, kde sme boli, najmä v krčmách, lebo to bolo normálne.

Hnusím sa ti? To by ma zaujímalo čím.

A teraz k veci:
ad.1 - napísal som ti prečo je v kontexte základných otázok existencie života a duše úplne jedno aká forma existencie absolútnej autority. Akosi som počítal, že máš aspoň základnú predstavu o základných učeniach náboženstiev. Napr. že kresťanstvo nerieši typ bývania Boha ani jeho veľkosť, pretože ako absolútna autorita vždy bol, vždy bude a je všade.
Potrebuješ zmysel pre abstrakciu. To, že si ó "ľudská bytosť" na tom nič nemení.

ad.2 Nerozumieš, čo som tým chcel povedať? Veď ti to už jasnejšie neviem napísať - riešiš nepodstatné a najmä nezmyselné.

ad.3 Nie si schopný pochopiť ani ten najjednoduchší základ týkajúci sa absolútnosti poznateľnosti, ty si z toho, čo som napísal, nepochopil ani slovo.
Mimochodom, ty mi určite osvetlíš ako si predstavuješ nekonečno, čo núti srdce biť a vysvetlíš existenciu svedomia. Lebo pre teba tajomstvo neexistuje.

ad. 4 Nuž pouč jednoduchých tmárov ako svet vznikol, čo bolo predtým, kde sa vzal život, prečo je modrá, ako vzniklo prvé svedomie, kto stanovil čo je dobré a dokedy je nekonečno. Lebo potrebujeme najmúdrejších, ktorí nepotrebujú v nič veriť, lebo všetko vedia.
Čiže sú bohmi.
 

 

Čo je nezmyselné na otázke, prečo Boh, v ktorého Ty veríš, stvoril svet, v ktorom tečú potoky krvi avšetko živé sa navzájom požiera?
 

To

si opýtal kde a kedy? Lebo pôvodne si sa pýtal kde je, čo robí a či je kockatý alebo guľatý.
 

Filozofická úvaha dňa

Nevieš ale chceš vedieť, tak preto Boh, ktorý všetko vie. Ale pre teba je to všetko tajomstvo a to sa nedá vysvetliť. Ale si spokojný, že Ty nevieš, ale stačí, že to vie Boh. Kto podľa teba neverí, tak si myslí, že vie všetko, lebo keby nevedel, tak predsa musí veriť v Boha, ktorý je absolútno. Tak to je definícia snov! Hlavne, že si spokojný, že Boh vie, aj keď ty nie. Ja tiež viem, že nič neviem, ale predsa nebudem veriť na počatie z Ducha svätého a to, že Ježiš ( tiež Boh, ktorý vie všetko a pritom ani nevieme, či vedel písať a čítať, nezanechal pre ľudí žiadny vynález ani realny liek na choroby) stále žije aj so svojím hmotným telom niekde v nebi, pričom nikto nevie, kde to je.
 

Takto

by moje vety tlmočil Danko po 5 vodkách a 3hodinovom posedení s radou starších najvyššieho churalu.
Že si ty už tak nejako humanisticky o veciach hlboko uvažoval?
 

 

máš čas na odpovede, lebo sú to podľa mňa ťažké otázky.
A ťažšie ešte prídu...
 

bol by hlúpy

ak by ti odpovedal ...

Zabávaj sa inak.
 

 

Skús teda Ty, nyrra, moja obľúbená oponentka.

Ja sa nezabávam... v čom vidíš zábavu?
Odpovede ma naozaj zaujímajú.
Snažím sa pochopiť veriacich.
 

 

to určiteeeeee :)

Inak vážne - ak ťa nauzaj zaujímajú - na nete máš tony materiálu - vrátane Biblie.
 

 

ale no tak, to bolo slabé, máš na viac
 

 

mňa zaujíma Tvoj osobný názor, nie tony na nete
 

nie

nezaujíma ťa to ... len rýpeš

A nepresviedčaj ma o opaku - tiež už ťa poznám nejaký ten piatok.
 

btw

kam by to viedlo je vidno v tvojej diskusie so Strom El ... že "hnusíš sa mi" (tvoje slová) ... lebo to skúsil

Tak nepredstieraj záujem - jediné, čo je úprimné na tvojich reakciách je ten vyjadrený "hnus".
 
Hodnoť

 

papezskejsi ako papez, made in slovakia
 

<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Najčítanejšie na SME Domov