SME
Sobota, 28. marec, 2020 | Meniny má Soňa

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

KBS bráni pôvodný Otčenáš. Boh nás môže uviesť do pokušenia, vraví (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Na nete si tykáme, som na internete od čias analógových modemov. * Ty si majiteľ pravdy, keď vieš, že obhajujem klamstvo ? Ja len hovorím, že nie je potrebné "deliť DNA", že stačí jedinec a bude potomok . To je celé . Ak Boh stvoril hmotu, potom čo je nemožné Bohu ? Ak veríš, dobre - ak zastávaš názor, že Boh nie je, potom skús ísť prísne vedeckým prístupom. Tvoje argumenty o nemožnosti "nepoškvrneného počatia" sú slabé, nevedecké . Dnes už človek dokáže "nepoškvrnené počatie" , ak za "poškvrnené počatie" považujeme pohlavný styk.
Kandeláber
<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Dnes

To čo dokážeme dnes, sme nedokázali pred 2000 rokmi, to vie aj malý chlapec, to je chabý argument. ( žeby katolícka cirkev bola priekopníkom umelého oplodnenia?) Je to klamstvo, z Ducha sa nedá počať. Prajem pekný život v klamstve, ale zrejme v spokojnosti a to je základ, aby bol človek so sebou spokojný a vyrovnaný, čo ja žiaľ nedokážem, lebo klamstvo by ma zožieralo a poprel by som sám seba. Pravda oslobodzuje a nie je niekedy uprostred, ako sa často hoborí.
 

 

Ja som netvrdil, že "sme to dokázali pred 2000 rokmi" - ale keď to dokážeme dnes my, prečo by to pred 2000 rokmi nedokázal Boh ?
Už si sa dostal na rovinu emócií .
Frustrácia ?
Prečo ?
Ty máš svoj pohľad na život - ja mám svoj .
Každý si skladáme svoj pohľad na svet podľa úrovne svojho poznania...
Ty súhlasíš s tvrdením, že život "vznikol" - ja som presvedčený, že niektoré jeho charakteristiky ukazujú, že "bol stvorený" .
Čas ukáže .
 

Návrat do vzniku

Ako presne život vznikol to neviem, ani sa s nikým o tom hádať nebudem. Ale vznikol tak, že sa postupne ustálil spôsob rozmnožovania a prirodzené rozmnožovanie človeka pred 2000 rokmi sa nelíšilo od dnešného. Tak prečo by niekto v jedinom prípade na svete do toho znovu zasahoval? SAmo o sebe je to niečo fantastické, tak prečo by ten, kto to cele STVORIL, mal do toho znovu zasahovať. Nevznikol predsa žiadny mutant ale normálny zdravý muž tej doby. Prečo tomu neverí vyvolený národ Židia? Lebo vedia, že je to klamstvo.
 

 

Židia kričali na Piláta "Ukrižuj ho"
a keď Pilát povedal že Ježiš je podľa jeho mienky nevinný, tak kričali "Jeho krv na nás a na naše deti !
Odvtedy musia Židia doslova denno denne bojovať o svoje životy...
 
Hodnoť

Balamuty

nič viac
 
Hodnoť

Kedze

doposial neexistuje ziadny relevantny dokaz o existencii boha,cela tato debata je bezpredmetna.
 

 

Tým dôkazom môžeš byť Ty , veriť môžeš tiež len v seba...
 
Hodnoť

 

Nastastie cirkev a viera su dve rozdielne veci.
 
Hodnoť

Sme

sa prediera na čelo bulváru.
Ech, ten boj o €čka hlava/nehlava.
 

 

Ty očividne veríš, že Boh existuje...
Mám pár otázok:

1. Akú má formu?
2. Kde sídli?
3. Čím sa podľa Teba momentálne (v tejto dobe) zaoberá?

Ďalšie otázky budú nasledovať po Tvojej odpovedi.
 

Kvíz

Skúsim odpoveď: 1. Je to Duch, je to aj Ježiš a aj samotný Boh. Je teda nehmotný, ale aj hmotný, je všade a vlastne nikde. Nedokážeme ho racionálne rozumom vysvetliť ani pochopiť. Ale blahoslavení Tí čo nevideli a uverili. Všetci sme veriaci, aj ateisti. 2. Sídli v nebi, na nebesiach. Síce nevieme, čo to je a kde to je, ale veríme že tam je. Žije tam aj Ježiš, aj keď nevieme, ako to so svojím hmotným telom dokáže. Kedysi sme verili, že nebesia sú na oblohe--teda hore nad oblakmi, ale žiaľ človek sa dostal do vesmíru, čo pri písaní Bibie nikoho ani len vo sne nenapadlo a žiadne nebo tam nie je viditeľné, takže je to buď ešte ďalej alebo niekde inde. 3.Zaobera sa všetkým, celým svetom a všetkými ľuďmi, počúva ich modlitby a prosby, tiež súdi ich po smrti a rozhoduje, kto sa bude s nim radovať v nebi a kto skončí v pekle. Ale všetkých ľudí neskutočne miluje, preto niektorých krížom obdaruje. Ak je vo svete zlo, tak za zo nemôže Boh ale zlý padly anjel Satan, diabol a ešte samozrejme aby sme nezabudli slobodná vôľa ľudí, preto sú ľudia aj zlí, ale za to Boh nenesie zodpovednosť, lebo on im dal slobodnú vôľu, nechce mať z ľudí cvičenie opice. Takže je všemohúci a vševedúci ale iba čo sa týka dobra na zemi, lebo Boh je láska. AMEEEEN.
 

ty si myslíš

že to má nejaký zmysel?

Len hlúpa provokácia človeka, ktorého viac ako Boh zaujíma, čo "vychytralé" ti bude môcť odpovedať.
 

 

toto nebolo fér, nyrra
 

nepíš tu o férovosti

v prvom rade neboli férové tvoje otázky ...

Lebo si nemyslím, že si tak hlúpy ako hlúpo si sa pýtal - niektoré veci aj ateisti môžu chápať.
 

 

Vyzeráš byť úprimný človek.
Tak sa len zamysli nad tým, či/prečo je pre Boha dôležitejšia "slobodná vôľa" vraha, ako život nevinného človeka, ktorého tento vrah zabil - príklady vidíme v dennom živote.

Maj sa pekne.
Ak Ti viera pomáha, dobre. Zrejme nie si zlý človek.

Ale mňa takéto odpovede neuspokojujú.
Asi je to vôľa Božia :)
 

Humanizmus

Pozri si všetky moje diskusné príspevky na mojom profile na sme a zistíš, že som Tvoj človek.
 

 

LOL, sry :)
 

 

ale dostal si aj nyrru, skúsenú bojovníčku s ateistami, keď tak rýchlo prišla na Tvoju obranu :)
 

V pohode

No ved to, preto so to hneď musel vysvetliť, bolí tam určite ironické vsuvky ale asi to bolo málo. Ale zrejme som sa približne trafil do argumentácie veriacich.
 

 

Ja som sa len snažil byť tolerantný :) čo aj som, ako si videl z mojej odpovede Tvojmu jednoduchému veriacemu.
 

<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Najčítanejšie na SME Domov