SME
Piatok, 29. máj, 2020 | Meniny má VilmaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nie sú to zločinci. Ako pedofili dokážu prežiť plnohodnotný život (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Ešte explicitne ukázať

rozdiel medzi témou chachaland
a
témou pedofili.
Takto je to akože téma úroková sezóna, aj keď vieme, že bez chachalandu by nebola
 

hm, druhý článok na danú tému

a autor si dovolí napísať - "Pedofília je totiž náklonnosť k malým deťom" - to by potom pedofil bol pomaly každý človek.

písal som pod ten prvý (druhý/iný) článok :
Kodifikačná príručka hovorí:
pedofília -ie ž. ‹g› lek., psych. sexuálna úchylka, pri ktorej sú zneužívané deti
pedofil -a mn. -i/-ovia m. kto je postihnutý pedofíliou;

Takže žiadna náklonnosť. ZNEUŽÍVANIE!!!!
 

 

Akoze tahat slovnik do odbornej debaty ... to je tiez nejaka uchylka?
Z mojej oblasti keby som mal vybrat, tak KSSJ definuje bajt ako skupinu 8 bitov.
 

a dáta a informácie

v podstate, ako synonymá ;)
i napriek tomu je to zdroj, ktorý nám ma pomôcť, rozumieť si navzájom.

mimochodom, akáže odborná debata? Amatérska diskusia je to tu a nie odborná debata.
 

Aj amatérska diskusia

by mala mať ambíciu hovoriť k veci a ustúpiť faktom a kvalifikovanejším pohľadom, keď ich niekto vytiahne.

K tomu slovníku - ako vám už písali pod iným článkom, je nezmyselné zužovať komplexné javy do niekoľkoslovných definícií. Nie je náhoda, že sa z psychiatrie robia atestácie. To, že vieme nejaké slovo nájsť v slovníku a že v nás vyvoláva intenzívnu emocionálnu reakciu, ešte neznamená, že mu rozumieme.

Vaša rigidná slovníková interpretácia nezahŕňa človeka, ktorého sexuálne priťahujú predpubertálne deti, ale žiadne nezneužil.
 

Presne tak, nezahŕňa

a na to som narážal - to, že sa mu páčia deti, neznamená, že je pedofil (presne v zmysle slovníkovej definície) a potrebovali by sme iný pojem/termín - zatiaľ môžeme písať, že má pozitívny vzťah k deťom alebo že je empatický učiteľ (?). Inde (možno v inej diskusii) som písal niečo v tom zmysle, že nikto neoznačuje učiteľku, ktorá vystíska, či dokonca vybozkáva malé dieťa, za pedofila.
 

pedofília

neznamená lásku k deťom, ale poruchu sexuálneho objektu. to znamená, že pedofila sexuálne priťahujú malé deti a pubertiaci... pokiaľ je "otrokom" svoho sexuálneho pudu, je tu neustále nebezpečie, že mu podľahne. mnohí to o sebe zistia a navštívia psychiatra. a to je jediná cesta. pretože je to psychiatrická porucha. v MKCH má táto diagnóza číslo F65.4 a patrí medzi parafílie, podobne ako exhibicionizmus, fetišizmus, voyerizmus alebo sadomasochizmus. a mne je divné, čo toto spustili na SME. nie každý schizofrenik zabil v afekte, tak ani nie každý pedofil znásilnil dieťa. ale tá možnosť - pokiaľ sa nelieči, hrozí. preto ich brať ako úplne zdravých a normálnych nie je múdre. nech sa do nich vciťujú psychiatri. Na druhej strane, mali by sme na základe tohto článku začať spolucítiť s tými učiteľmi a kňazmi, ktorí svojej pedofílii podľahli a zneužili decká.
 

Nie je mi jasné, čo ste chceli

povedať. Čiže nemáme sa vciťovať do nečinného pedofila, ale iba do pedofilných páchateľov?

Mám iný pohľad. Empatie nie je nikdy dosť. A ona sama osebe predsa nevylučuje prijatie účinných preventívnych opatrení.
 

lenže tento rozhovor

je manipulácia. ako môžete robiť prevenciu niekomu, kto si zaviedol svoj pojem pedofila - ako niekoho kto miluje deti. keď v skutočnosti je pedofil ten, kto po deťoch sexuálne túži /a aj zneužíva, aj keď nie každý, ale nie preto, že by túto neprimeranú túžbu nemal, ale preto, že jeho strach z trestu, hanby, viny a verím, že v niektorých prípadoch aj z ublíženia deťom, je silnejší ako samotný pud. pedofil totiž má má poruchu voľby sexuálneho objektu - a to sa článok akosi snaží poprieť....
 

Vidíte v tom rozhovore niečo, čo

tam tam ja nevidím. Nepracuje sa tam s takou definíciou pedofila, akú ponúkate vy.

Článok nič nepopiera, skôr nabáda k tomu, aby o tom človek začal premýšľať aj inak, než len pudovo. Nehovorí, že páchatelia zneužití nemajú byť trestaní, alebo že máme povoliť manželstvá dospelých s deťmi.

Ide len o to, že pedofili medzi nami žili a budú žiť. Je to niečo, čo nezmeníme. Tak ako to nezmenia oni. Ak s tým však chceme niečo robiť, osveta je dobrý začiatok.
 

 

existuje MKCH - medzinárodná klasifikacia chorôb - to je presnejsi zdroj ako slovnik
 

Rád sa nechám poučiť

čo je v MKCH o pedofíílii napísané? Lebo ja som našiel iba - F65.4 Pedofília
Ale možno mám zlý zdroj.
 
Hodnoť

 

Overtonovo okno otvorené! Gratulujem SME 2-hý článok k tejto téme. Alebo, žeby bol dnes Deň pedofílie?
 

overtonovo okno

presne tak
 
Hodnoť

 

Pedofília je choroba. Sama o sebe nevyvinuje páchateľov zneužitia z trestného postihu. Ale ak sa k pedofílii pridružia aj iné diagnózy kde jedinec už nedokáže ovládať svoje pudy vtedy namiesto väzenia ide do psychiatrickej liečebne.

Ako z toho von? Ako ochrániť deti pred sexuálnymi predátormi? V istej krajine , kde bola takmer "prohibícia" na sexuálny obsah v TV, časopisoch a pod. bol vysoký podiel znásilnení. Teraz píšem o dospelých. Ked uvoľnili tieto veci a sexuálne materiáli sa stali dostupnými , násilne sexuálne činy sa znížili až o 90%.

Myslím, že len čisto represiou deti neochránime.
 
Hodnoť

 

3 články o pedofílii na SME ?
 
Hodnoť

 

ked sa hovori o zneuzivani deti, tak je to najme v suvislosti s knazmi. Ale tu knazi a cirkev neboli spomenuty a mna by zaujimalo preco
 

 

Knezi pravdepodobne nebyli soucasti pruzkumu.
 

 

Toto nie je interpretacia prieskumu, aj ked sa tam nejaky prieskum spomina..
 
Hodnoť

Už to, že niekoho sexuálne

vzrušujú tak bezbranné a nevinné bytosti, ako sú malé deti, považujem za obludné a zvrátené. Odmietam akúkoľvek diskusiu s tymito ľuďmi a takisto odmietam, aby nám niekto podsúval názor, že sú to vlastne neškodní ľudia, kým sa niečoho nedopustia. Kde je potom prevencia?
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Domov