SME
Piatok, 6. december, 2019 | Meniny má Mikuláš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Za úbytok lesov môže podľa Matečnej zmena klímy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Koaličný vypasený lykožrút sa šíri mimoriadne agresívne a napáda aj zdravé stromy. Má pravdu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A tato agilna pionierka

len plni uznesenie vlady pod nazvom, vsetko drevo Zigovi a chechtaky do alobalu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Už sa neviem

dočkať kedy ju postavia aj so Žigom (alias lesožrútom pažravým) pred spravodlivý súd za devastáciu Slovenskej prírody.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keby si len netárala.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Poskok mafie

nemá kožu na tvári
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ktory Klima chodi rubat tie lesy?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja som poznal Valenta Klimu, ale ten ...

Ja som poznal kedysi davno Valenta Klimu, ale ten prednasal o programovani.....Stromy najviac na SK kantria pilcici plateny koalicnymi "lykozrutmi". Matecna je zena na "svojom" mieste, najma ked sefovala Slovenskom Pozemkovom Fonde..?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nečítal si? Klíma sa zmenil na lykožrúta.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dalsia zbytocna,neodborna,drza a hlupa osoba ....nech zavola lykožrutovy košickemu..žigovi..
.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je normálna? Veď za úbytkom lesov na Slovensku je výrub lesov pod gesciou štátu, konkrétne ona tomu ministruje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je sns, odvod si ...:))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Klíma na lesných traktoroch a

s motorovými pílami v ruke. Z toho vyplýva, že sa naozaj zmenila. Voľakedy takto nechodila :)))
Tieto výmysly sú prejavom ministerkinej hlúposti, Keby bola múdrejšia, vymyslela by niečo dôveryhodnejšie alebo by radšej čušala. Ale to by zase vo vláde nevydržala :))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Arogancia, des a hrôza

Vždy keď táto nominantka hejslovákov na ministerskom poste, dá sa obhajovať, vysvetľovať kroky, rozhodnutia vedenia rezortu, tak pozabudne na hejslovácky slogáň kapitáňa "hrdo, odborne a slušne" a arogancia, hlúposť, des, hrôza len od nej šíri sa.
Normálne ani nemá zmysel polemizovať s tým čo ministerka šíri. Len dva postrehy
- bývalí exministri hejslovákov cez životné prostredie sú tam kde patria, ministerka poľnovied by mala z nich odstrašujúci príklad si vziať
- kapitáň keď onehdá urobil obe ministerky, asi nie úplne k ich spokojnosti zrobil, ak by opáčil a zopakoval, možno by skľudnili sa
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zmena

klímy sa v št. lesoch začala prejavovať hneď po nástupe ficovlády a trvá to do dnes. Zmatečná hrá podľa dankových nôt drancuj, drancuj, vykrúcaj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

.... sudružko....

netaraj....

"Za úbytok lesov na Slovensku môže zmena klímy. Veľké množstvo porastov, najmä smrekových, totiž nedokáže odolávať náporu veterných smrští, sucha či nevídanému rozmachu škodlivých činiteľov.

Vo vyhlásení to dnes konštatovala ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná, ktorá takto reagovala na návrh Lesoochranárskeho zoskupenia Vlk na dočasnú ťažobnú uzáveru v lesoch." - Dze my na Čergove mame smrekové ľesy.... my máme bukové... a do tych tvuj lykožrut nejdze ..... Jedine, že by ši lykoždrutom nazvala trebars bardijovskú spaľovnú calych bukoch.... -

Sudružko, bardiovsky biomasaker ci nehvari nič?

https://presov.korzar.sme.sk/c...
https://presov.korzar.sme.sk/c...
https://domov.sme.sk/c/2069169...

mala by ši še spakovac a vžac sebe i teho rubača ľesoch, co še tvari jak ochranca slovenskej prirody ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V jednom sme na Slovensku

prví na svete .A to v podiele blbečkov, ktorí si myslia že rozumejú všetkému ,predovšetkým ochrane prírody a lesníctvu.Lukáčom počínajúc a vami IT "pseudoochranármi " končiac.Áno ministerka nemá pravdu ,aspoň nie celkom.Pretože za úbytok dospelých smrekových lesov nemôže len zmena klímy ale aj ľudská blbosť ,a to nie blbosť lesníkov ,ale do neba volajúca sprostosť pseudoochranárov, ktorá bezhlavou podporou utopickej filozofie nezasahovania na tisíckach ha lesov po víchrici v r.2004 namnožila lykožrúta do nezvládnuteľných miliardových počtov a dnes ako zlodeji volajú ,aby sa chytal zlodej iný.Popritom sa jedná o tie isté osoby. V kanadskom ,skutočne prírodnom NP Bannf (6.500 km2 ,nie ako tie naše umelé frcky ,ktoré majú všetky dokopy ani nie polovicu ) majú veľký problém s lykožrútom na borovici.A viete ako to riešia : riadenými požiarmi zničia v smere postupu lykožrúta aj niekoľko tisíc ha lesa naraz ! S filozofiou,že keď tam nebude borovica nebude ani lykožrút ! Voči tomu sú naše náhodné ťažby len nevinnou detskou hrou. Kanada však všetkými katastrofami určite neprišla doposiaľ o taký vysoký podiel lesov ako Slovensko počas 15 rokov vlády pseudoochranárskych maďarónskych hlupákov a nečinnosti štátnej exekutívy. ..A prečo sa ťažia aj bukové lesy : nuž -vážený "mudráčik"- jednoducho preto, lebo okrem bukovej vlákniny (tenké a nekvalitné sortimentry),boli dobrých 20 rokov na bukovú guľatinu len minimálne odbytové možnosti.Takže ak sa ťažia bukové porasty ,tak len také , s ktorých obnovou už mala byť začaté už pred 30 rokmi !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"A to v podiele blbečkov, ktorí si myslia že rozumejú všetkému ,predovšetkým ochrane prírody a lesníctvu." - Nikde som to netvrdil, že rozumiem všetkému. Vysádzanie smrekových monokultúr pred vyše 100 rokmi nebolo tiež normálne .... Dnes pociťujeme následky lesníckych osvietencov. Či?

Mimochodom, Čergovské lesy sú hlavne bukové, teda vyťahovať tam lykožrúta je nemiestne.

"A prečo sa ťažia aj bukové lesy : nuž -vážený "mudráčik"- jednoducho preto, lebo okrem bukovej vlákniny (tenké a nekvalitné sortimentry),boli dobrých 20 rokov na bukovú guľatinu len minimálne odbytové možnosti.Takže ak sa ťažia bukové porasty ,tak len také , s ktorých obnovou už mala byť začaté už pred 30 rokmi !" - Preto nemusí po ťažbe bukov vznikať mesačná krajina, kde sa vyrúbu obrovské plochy. Dá sa ťažiť postupne po jednotlivých stromoch. Tak, ako sa to robilo pred socializmom.
Rovnako je veľká hlúposť orientovať ťažobné holiny v smere svahu. Logicky sa dažďová voda rýchlo splaví. Som z dediny a vidím tie dôsledky tažby našich "lesníkov".... No ak boli "minimálne" odbytové možnosti niekedy, to ešte neznamená, že na ŠTEPKOVANIE sa použijú najkvalitnejšie buky, čo sa u nás DEJE! Rovnako ako sa vo veľkom rúbu pobrežné porasty okolo riek, tiež na štiepku. Ale konáre zasahujúce do toku, na také už nezvýši čas a ostávajú tam.... Prečo?

"Voči tomu sú naše náhodné ťažby len nevinnou detskou hrou." - odporúčam navštíviť Levočské vrchy a ich "náhodnú ťažbu" prevažne smrekových lesov, vykonávanú hlavne štátnymi lesmi.... Katastrofa už asi od roku 1998....

Že vy budete nejaký lesník, alebo urbárnik, keď tu takto urážate ....

Je scestné pri poukazovaní na bukové lesy operovať s lykožrútom a diskusiu pribiť odbytom bukovej vlákniny .... Skutočný dobrý hospodár totiž najlepšiu bukovú vlákninu nezoštiepkuje, ale spracuje. A nezanecháva za sebou obrovké holiny, kde roky nič nerastie, ani jedlé huby ako dovtedy ....
A na SK sa hlavne vyváža bez spracovania, trebárs na dosky...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Esteze

sa tieto bolsevicke prasce maju na co vyhovorit.
Keby tu bola Sahara, este aj piesok by sa stal nedostatkovym.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov