SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bitka chuligánov v Bratislave sa nedala predvídať, tvrdí ministerstvo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Ministerstvo úboho

klame. Saková je zúfalo neschopná, jediné čo vie je robiť realitný busines s mafiou a snažiť sa sabotovať vyšetrovanie "našich ĺudí". Každý pablb z radov ultras sa o plánovanej mlátičke mohol dočítať na webe pár dní vopred, samozrejme okrem Sakovej a NAKA obuchov .
 

?

Samozrejme, že sa to nedalo predvídať, kde sa stretnú. To len mudrlanti tu na diskusii vedia všetko. Inak daj link, kde sa o tom písalo. Alebo iba "mudruješ"?
 

 

v meste posedavali od piatej, nepili alkohol, len tak sedeli. samozrejme, ze nikoho nemohlo ani len vo sne napadnut, ze na nieco cakaju. a ze na internete pred tym napisali, ze neprichadzaju v mieri? no a co, vsakze.
 

?

Ak si teda videl takýchto podozrivých ľudí sa takto podivne správať, prečo si nevolal políciu?
 

 

fuuha, ti ide detektiv.
este mas v repertoari/manuali sa ma spytat, co by som robil na ich mieste, ked tak mudrujem. vsak?
ja nehovorim, ze policia nieco urobila zle. ale taketo dristy, ze sa nedalo ocakavat atd, si odpusti.
 

?

Nie, zaujímajú ma iba názory občanov, ktorí idú niečo kritizovať a pritom mohli sami zabrániť tým výtržnostiam, keby včas upozornili na podozrivé osoby, ktoré sa zhlukujú v centre Bratislavy...
 

 

Pitu, ale Lazarov tlmočil niečo iné: "V tomto prípade prišlo k náhodnému stretu fanúšikov, ktorý sa nedal predvídať." Naozaj sa nedal predvídať? Vôbec? Nielen miesto stretu, ale všeobecne riziko jeho výskytu ... ak dôjde k náhlej a nečakanej erupcii sopky, potom je to o nemožnosti predvídať, ale ak sú náznaky erupcie, varovanie odborníkov, tak sa to predvídať dá (nevie sa presný čas) - toto je niečo podobné ... akože fakt sa netvárne, že polícia nemohla postupovať lepšie (chyby nás posúvajú vpred, len si ich treba priznať ...)
 

?

Asi máš pravdu. Dalo by sa tomu predísť. Preventívne pozatvárať všetkých ľudí, čo len tak posedávajú na letných terasách. Veď čo keď pôjde okolo nejaká skupinka ich "oponentov" a začnú sa biť? Takto si to myslel?

Končím s iróniou...
 

V Rakúsku

takýchto otočia už na hraniciach. A u nás? Saková & comp napíšu takú hovadinu a tvária sa ako svätí za dedinou. Tej mlátičke sa dalo predísť. To je všetko.
 

?

Myslíš na hraniciach v rámci Schengenu. Už vidím rakúskych policajtov ako kontrolujú každé auto a zisťujú, či sa nejedná o nejakých priblblých fanúšikov...
 

radšej si niečo

zisti o činnosti rakúskej polície v prípade Slovanu vo Viedni minulý rok v auguste, takto len vypisuješ somariny bez znalosti veci.
 

?

Čo také zázračné urobili? Zrušili špeciálny vlak, ozaj super opatrenie. Až na to, že keby chuligáni naozaj chceli, tak sa do Viedne dostanú autobusmi alebo autami. Presne tak ako sa teraz dostali do Bratislavy poľskí, bulharskí alebo holandskí chuligáni, čo tu robili bordel potom.

Ale hlavne že ja tu vypisujem somariny...
 

Áno vypisuješ somariny

o nemožnosti kontrolovať vlastné hranice v rámci Schengenu. A predstav si, Rakušania to urobili. Ako to vysvetlíš?
 

?

Ty vôbec nevieš ako funguje Schengen. Hraničné kontroly boli schengenom zrušené, hovorí sa tomu aj voľný pohyb osôb...

A nenapísal si mi, čo také prevratné tí rakúski policajti urobili okrem toho vlaku...
 

Tak tu máš

pekne po lopate si prečítaj článok, ako kontrolovali na hraniciach.
https://sportky.zoznam.sk/c/18...
 

?

Ty si to krásne pomotal s týmto článkom. Takže zisťujeme, že aj napriek enormnej snahe rakúskych policajtov, sa chuligáni dostali cez hranice a robili vo Viedni zle. Kde je pointa tvojho prvotného príspevku v duchu, že slovenskí policajti by sa mali učiť od tých rakúskych? Veď tí rakúski to tiež nezvládli, výtržnosti a krádeže sa udiali, tak ako u nás...
 

Klamal si

keď si tvrdil, že v rámci Schengenu sa hranice nekontrolujú. Takže čo, dokážeš priznať, že si buď kecal bez znalostí alebo len klamár? V článku je jasne napísané, že vracali Z HRANÍC. Takže? Čo bude s tvojím bohorovným tvrdením - "Ty vôbec nevieš ako funguje Schengen. Hraničné kontroly boli schengenom zrušené, hovorí sa tomu aj voľný pohyb osôb..."?
 

?

Neodbočuj od mojej jasnej otázky, dobre? Ako zabránili rakúski policajti vo výtržnostiach a poškodzovaní majetku, ako sa dialo aj u nás? Nijako. Dialo sa to aj u nich. Toto je fakt, ktorý nemôžeš poprieť.

Zadržali náhodne pár bláznov, čo išli na zápas s chladnými zbraňami. Ostatných ale museli pustiť. A to je Schengen, ktorý som spomínal a ktorý sa tváriš, že nevnímaš. Takto funguje Schengen a "kontroly" na hraniciach. Inak keby nešli priamo, ale cez iný prechod, tak ich nemajú šancu skontrolovať. Bola to účelová kontrola, len kvôli tomuto zápasu. Inak aj tí "neozborojení" tam narobili bordelu až až, takže tá ich kontrola sa minula účinkom, či?

Neklamem, len pomenúvam veci ako sa stali. To ty si idealizuješ účinnosť rakúskej polície... Ja som realista.
 

Takže sa nepriznáš

ku klamstvu. Čo už. Moja otázka bola jasná - kontrolovali ich na hraniciach? A áno, bola to účelová kontrola kvôli zápasu, čiže prevencia zo strany rakúskej polície, chápeš? Ty si tvrdil že nebola ani prevencia ani kontrola a nemáš gule si to priznať. Nie si realista, si len klamár.
 

?

Prestaň byť zbytočne agresívny, toto je iba diskusia. Ak ju nezvládaš, tak sa do nej ani nepúšťaj...

K akému klamstvu sa mám priznať? Ja som od začiatku tvrdil, že rovnako ako sa nedala obdobná situácia zvládnuť na 100% slovenskými policajtmi, nebola zvládnutá ani na 100% tými rakúskymi. A správy mi dali za pravdu. Vo Viedni chuligánmi rozkradnutá pumpa a X bitiek a výtržností po celom meste. To je podľa teba zvládnuté. U nás jeden konflikt na jednej ulici, zatknutých X výtržníkov do pár minút od začatia a taktiež obnovený verejný poriadok do pár minút od začatia. Podľa teba nezvládnuté. Si neobjektívny a nevieš reálne vyhodnotiť fakty, to je môj názor...
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Domov