SME
Piatok, 13. december, 2019 | Meniny má Lucia

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Václav Mika: Výboha som stretol aj v klube honorárnych konzulov, Širokého nikdy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Chlapci si na malom Slovensku uspokojujú ego....
Inak, zaujimalo by ma, s čím podniká taký Vaclav Mika...
 

 

Vytvorila sa nám tu samozvaná skupinka honorárnych elít s "neformálnym" vplyvom. Vplyvom na koho? Odpoveď pána Miku na otázku - ako vníma skutočnosť, že honorárni konzuli, bohatí podnikatelia sa spomínajú aj ako údajní mecenáši politických strán, alebo figurovali v nejakých kauzách - bola: ak majú byť honor. konzuli ľudia , ktorí sú ekonomicky zabezpečení a majú aj nejaký neformálny vplyv, logická súvislosť sa tam nájde. Takže, aj nezaslúženým /alebo samozvaným/ honorom sa dajú prekryť špinavosti.
Vždy, keď čítam takéto informácie, napadne ma Modlidba pre Martu a '89-ty rok - teď, když tvá ztracená, vláda vecí tvých zpět se k tobě navráti, líde, navráti, ...
Len tak mimochodom, pred nejakým časom niekde v médiách odznelo, že pán Andy Hryc, tiež honorárny konzul, sa chystá vyhlásiť osobný bankrot - to sa mi s bohatým podnikateľom nejako nezlučuje.
 

Je spousta bohatých, kteří zažili

bankrot. Mnozí dokonce opakovaně. Stane se. Mnozí sportovci s milionovými příjmy skončili neslavně. Jde o finanční gramotnost a o schopnost pozvat do svého týmu kvalitní partnery pro byznis. Pokud toto dokážeš, jsi tzv. za vodou. Pokud však touto schopností neoplýváš, lehce se stane, že přeceníš své síly a schopnosti. V běžném životě pracujícího člověka je to ještě “snadnější”. Ale život jde dál:)
 

 

Veľké šťastie, že sa takým ako Mika nepodarilo získať ďalšiu verejnú funkciu. Zaujímal sa o ňu prioritne z dôvodu zvýšenia svojej osobnej spoločenskej dôležitosti. Obyvatelia až v druhom rade. A veľmi dufam, že takýto ľudia ostanú “podnikať”. Síce pravdepodobne s verejnou správou, pretože na Slovensku “podnikatelia” zistili; že najlepsi biznis je so štátom.
Eurofondy, Finančná správa, software riešenia za stamiliony EUR. Chorý štát
 
Hodnoť

Pred primátorskými voľbami

som o tom nič nečítal.
 

 

tajný Smerácky kandidát predsa nemohol byť takto odhalený
 

Tak to vyzerá.

Aj stav konta pasuje.
 
Hodnoť

to je ten ujo

z fotky z donovalov? by som si don ani topanky neutrel. honorarny ony.
 
Hodnoť

ha-ha-ha

vraj Klub konzulov !
 

KHK

proste ina liga:)
 
Hodnoť

Škoda, že v rozhovore

nepadla zásadná otázka:
Aké označenie máte na aute?
Pretože CD (ktorým sa predvádzajú verejnosti všetky naše honorálne "osobnosti") je označenie pre diplomatický zbor.
Konzulárny zbor má mať označenie CC. To, že existuje diplomatický pas a nie konzulárny pas, je úplne niečo iné. Ale pre tieto naše konzulárne "osobnosti" by označenie CC na aute asi nebolo dosť honor a nóbl.
Proste, sú len taký slovenský póvl.
 
Hodnoť

Nechcem

nenávidieť bohatých a úspešných ľudí ale mám taký dojem že to mnohým persónam požívajúcim titul honorárny konzul nahrádza chýbajúci šľachtický pôvod a tieto osoby trpia značným komplexom.
 

Presne tak!

Niektorí si svoje egá z vyšujú postavením ferka a robením detí, iní nálepkou CD na nárazníku auta a je zaujímavé a potvrdzujúce aj Tvoje slová, že tú nálepku nemajú len vzadu, ale aj na prednom nárazníku. Úbožiaci.
 

No, jeden

bývalý politruk, dnes privatizér a honorárny konzul už má nakročené k šľachte, za fabrické peniaze si kúpil hrad takže možno aj nejaký grófsky titul kúpi. Na bývalého politruka celkom slušný kotrmelec nie?
 
Hodnoť

 

že im to neni fakt trápne...ale zase vrana k vrane
 
Hodnoť

Ten klub

honorarnych konzulov,ktory sa schadza raz do roka,je fajn miesto na uzatvaranie kseftov,najma so statom. Nechces si privyrobit? Mam nejake pozemky a info,ze sa tam ma nieco stavat. To ako priklad..
 
Hodnoť

Tak, tak....

na vchode na túto schôdzku by mal vysieť takýto oznam:
Vstup bez pozvánky len pre:
- snobov
- narcisov
- obchodníkov so štátom
- poberateľov eurofondov na cudzí majetok
 
Hodnoť

 

Tento rozhovor ma utvrdil, ze je velmi dobre, ze sa tento clovek nestal primatorom.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov