SME
Nedeľa, 22. september, 2019 | Meniny má Móric

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Súdy v kauze Rybanič znovu ukázali, že štát nevie kontrolovať svojich policajtov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kde to žijeme? Ak je to všetko pravda, tak amen s nami. Tento slovenský chliev, ktorý tu zostáva po 12 ročnej vláde Smeru ( s malou cca 1,5 ročnou prestávkou) sa snáď ani nedá vyčistiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rybanič je trestaný a prišiel o prácu

A Kaliňák si užíva nakradnuté milióny a Tatrabanke sa nič nestalo aj keď perie Kaliňakove špinavé peniaze. Mafiánsky hnus celé súdnictvo. Progresívni ,, Spolu aj Za ľudí vrátane prezidentky mlčia a robia mŕtveho chrobáka. https://juliuskovacs1.blog.sme...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Polícia postup vyšetrovateľov obhajuje tým, že s ním súhlasil aj prokurátor."
Veď práve. Skúsil by nie.
Ale každému je jasné že sudcovia ho odsúdili protiprávne. Na základe podvodne získaného priznania a dôkazov!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súd ho odsúdil nie pre výpoveď ale pre záznami z tatra banky.
Sud následne konštatoval, že keďže poškodení mali byť štátny mafiáni tak polícia konala nadmieru aktívne a protiprávne... A inšpekcia vnútra, haha škoda reči
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Skús štátni mafoši, či štátni sku.....venci
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nechápem prokurátora ...

....nechápem prokurátora, v tejto veci mali konať okamžite podľa vtedy platného zákona 307/2014 Z.z. (dnes to je 54/2019) brať p. Rybaniča ako oznamovateľa protispoločenskej činnosti, ktorý sa dozvedel v rámci výkonu svojho povolenia vážne skutočnosti, ktoré môžu nasvedčovať tomu, že bola naplnená skutková podstata trestného činu xxy. A ako oznamovateľ by mal už úplne iné práva ako svedok aj v rámci tr. Konania. Podľa TP by mohol dokonca navrhovať doplnenie iných dôkazov v rámci vyšetrovania prosti spoločneksje činnosti. A on sa mal držať do konca výpovede, že bol v podstate oznamovateľom, čítal som, že sudca to vôbec nebral do úvahy, nechápem prečo?? Aký iný dôvod by mal len s pozerať na účet, alebo z dôvodu aby zistil či nedošlo k podozrivým transakciám na účte, ktoré by mohli svedčiť o trestnom čine pán sudca a pán prokurátor??
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Problém je v tom ze Rybanica neriešila Polícia, ale inšpekcia policajného zboru.
Tatra banke niekto odporučil podať podnet na inšpekciu (vedenú kalinakom) aj keď bolo jasné že tam žiaden policajt nefiguruje. Vyšetrovatelovi muselo byt jasne ze tento prípad nespadá do veci inšpekcie no aj tak so šetrením začal... Je jasné že na politickú objednávku svojho šéfa, kalinak, ktorý bojoval o svoju politickú budúcnosť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak toto ostane bez postihu

pre tých "akčných" policajtov a vyšetrovateľa, ktorí sa zjavne chceli Kalimu zavďačiť ráznym "zatočením"
s Rybaničom, tak to bude škandál.

Lučanský ako vtedajší šéf inšpekcie má teraz čo vysvetľovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Lučanský, ako dôstojník

má iba jednu možnosť, ak si chce uchovať česť...povestné Pelleho harakiri.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Polícia, tá to rešpektuje. A dosť?

Súd skritizoval políciu, tá to rešpektuje. A to by malo byť všetko? Po tomto? „Krajský súd opakuje, že takéto procesné postupy polície sú neprijateľné a sú v rozpore so zákonom,“ píše sa v rozsudku,.. Čakal by som, že budú nasledovať nejaké konzekvencie. Veď keď sa vo výroku súdu konštatuje , že "postupy polície boli v rozpore so zákonom", ASI BY SA NIEČO MALO TROŠKA POHNÚŤ!! - "Polícia postup vyšetrovateľov obhajuje tým, že s ním súhlasil aj prokurátor." - A to je aký argument prosím? To ak by súhlasil prokurátor, použili by aj waterboarding? To naozaj stále máme problém používať procesné postupy ktoré by neboli v rozpore so zákonom?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrý návod od polície.
Nabudúce, keď mi bude chcieť dať policajt pokutu za priestupok, poviem mu, že to rešpektujem a jednoducho odídem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslim, ze s tym "respektovanim" zacal Danko pri svojom titule a ocividne sa tato naskrz arogantna formulka uchytila, ved je to "len" Policia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vyšetrovateľka

Vyšetrovateľka, ktorá prípad zastavila, však zostala bez trestu, pretože koncom minulého roka odišla do dôchodku.

"Zaslúžený", výsluhový.
Prokuratúra po vzore Stalin, inšpekcia po vzore Gottwald - policajt kontroluje policajta.

Rozklad štátu v priamom prenose, ale všetci už vedia, že "istoty" sú garantované len do volieb. Kaliňák má pas pripravený.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neskutočné možnosti

pre ganuerov v tomto tzv.štáte ! Radosť byť "naším človekom"-som nedotknuteľný, nepostihnuteľný, som "skutok sa nestal"... na bľutie!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nepáči sa mi ani tón článku, ktorý je zavádzajúci, keď tvrdí, že "si inšpekcia nič nevšimla" To navodzuje atmosféru, že išlo iba o pochybenie (a kryje Lučanského). Kdežto pravda je taká a VŠETCI to vieme, vrátane novinárov, že to bolo pekne zladené a vykonané protizákonne s vedomím prokurátora aj inšpekcie a zrejme na príkaz priamo ministra vnútra. Takže takto: hrubé zneužitie právomocí -to malo byť v článku podčiarknuté a následne hneď bombardovanie Lučanského, ktorý teraz tej istej polícii velí! Absurdistan. Novinári si myslia, že im stačí opísať príbeh, ktorý súd už aj tak opísal. Je jasné, že v polícii ani v prokuratúre sa nič nezmenilo. Všade Kaliho ľudia a ešte aj šetrení novinármi. Chudáci, oni si nevšimli... Ako Kali únos Vietnamca.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

10 ... chyba zrejme bude v akceptovaní mafiánskej práce vládnej moci, pod vedením právnikov, konkrétne právnika Fica a Kaliňáka aj z úzadia ... poprosím, neodsudzuj novinárov ... dostal si informáciu ?. Dostal ... máš názor ? máš ... ak chceš, začni blogom, máš na to ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No dobre. Ak súd konštatuje, že polícia konala v rozpore zo zákonom, čo konštatuje v rozsudku a uvádza že takýto postup polície je neprípustný, ako je možné, že samotný senát, ktorý dospel k takému záveru nedá podnet na inšpekciu, ak má podozrenie, že bol spáchaný trestný čin??? Pretože ak bol postup vyšetrovateľa taký, ako sa tu píše, tak by mal byť trestne stíhaný a prokurátor detto, pretože nevykonával riadne dohľad na zákonnosťou trestného konania.

Takto to na Slovensku proste funguje, súd povie, že sa stal trestný čin, prokurátor sa na to pozeral celý čas a vyšetrovateľ vypočúva zjavne podozrivú osobu z trestného činu ako svedka a v podstate ho 13 hodín obmedzuje na osobnej slobode, ale pohodaaaa. Jdu blejt velebnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán lučanský, aká bude Vaša reakcia, Mrtvy chrobák, bobrík mlčania. Teraz sa ukáže koho chlieb papkáte. Ste taký nezávislý ako návštevník Pentagonu.
A tie rozdielne právne názory? Ktorý zloduch to vymyslel. Myslím, že Harabin. Nie právny názor, vážené represívne zložky, ale objektívne právo. Ak budete dodržiavať právny poriadok aj vaše právne názory budú rovnaké. A PS a pán Truban stále tichto. Do pekla s Vašou slušnosťou. Na túto bandu treba uplatniť zásadu talionu /oko za oko/ pán Truban, a nie Vašu tzv. slušnosť!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Truban?

Prečo práve Truban? Prečo nie Danko, Kotleba, či Kollar? A vôbec, prečo nie my všetci! Nás sa to vôbec netýka?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

svinstvá, ktoré sa tu páchajú

Dobrý deň prajem,
Truban a progresívci preto, lebo stále hovoria o tom, že sú noví a slušní politici. Toto deklarovať je v súčasnej situácii veľmi málo. Treba zaujať jednoznačný postoj a odsúdiť svinstvá páchané našimi ľudmi nielen v ekonomickej oblasti ale aj v oblasti ľudských práv zneužívaním represívnch zložiek štátu.
A prečo nie tí traja králi /Danko, Kotleba, Kollár/. Od týchto osôb mäžete čakať všetko len nič dobré. Ich činy nepustia.
Súhlasím s Vami. Týka sa to nás všetkých.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov