SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Za ľudí a Zastavme Korupciu podávajú podnet pre previerku Bonulu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

p. Kiska už nie je prezident

smeruje do zákonodárneho zboru.
Takže by som ocenil keby mal aj nejaký právny rozbor čo s týmto bude robiť ako zákonodarca. V svete OUS sa míňajú veľké peniaze a nemám dojem že pri takýchto pochybeniach stačí "mediálna kauza".
Ja neviem - si vymyslím príbeh ktorý sa samozrejme nikdy nestal. Prídem do mesta kde ma nikto nepozná , v daždi chodím po lekárňach. Ked zoženiem čo treba sadnem do najbližšieho podniku na kofolu. Ja si prisadnem k chlapíkovi čo inému vypráva že mu z firmy ostal kopec véčkovej dokumentácie o technických prostriedkoch FOB čo robil pre časť mojej organizácie . Že nevie čo s tým , že tú technickú dokumentáciu hodí do kontajnera.
Dá sa v takomto prípade niečo robiť ? Môže št. orgán pri takomto pochybení robiť na základe "vlastnej úvahy", alebo môže konať "iba to a iba tak ako je v Ústave a v zákone" ??
 

 

Áno, ale kauza je na svete už pomerne dlho a zatiaľ nevidno, že by sa jej chytili nejakí "renomovaní" aktéri alebo nebodaj príslušné inštitúcie. Takže prečo by to nakoniec nemohol urobiť bývalý prezident, či už ako osoba alebo ako začínajúci politik ?
 

 

Lucia(27) na následky nehody umrela začiatkom oktobra 2018. Vracala sa v noci domov, keď do nej podľa polície, pravdepodobne na priechode pre chodcov, vrazil luxusný mercedes, ktorý šoféroval známy zápasník MMA Matúš Mečár. Začala na Komenského Univerzite študovať manažment a po robote bola v škole. Už vyštudovala v Holandsku žurnalistiku, mala z nej bakalára.začala na Komenského Univerzite študovať manažment a po robote bola v škole. Už vyštudovala v Holandsku žurnalistiku, mala z nej bakalára. https://juliuskovacs1.blog.sme...
 

 

Možno práve preto, že bol prezidentom a má informácie zo správ od SIS, ktorej jednou z povinnosti je boj proti zločinným organizáciam.
Je známe, že SIS podávala v minulosti informácie, nie len v tomto pripade, aj orgánom činným v trestnom konaní, ktoré nekonali.
 

 

Kiska ma ist hlane do basy!Je to uznany nadovy podvodnik, podvodnik s pozemkami, uzernik atd atd!!!Kto ide s nim je taky isty podvodnik a zlodej!
 
Hodnoť

Komu inému má dať

mafia previerku, keď nie svojej súkromnej ochranke platenej z našich daní?
 
Hodnoť

...

...ked raz Ficovi odopru statnu ochranku, mozno dostane ochranku od Bonulu...0
 
Hodnoť

 

Šeliga, Šeliga.... ako si osočoval bez dôkazov, zavádzal pri slušňákoch, skúšaš to i v strane......
keby bolo na Bonule aspoň niečo z toho, čo hovoríte pravda, vyplávalo by to na povrch.... stále len kecy....
 

Lubos, ty trol !!!

no same to na povrh nevyplava.. niekto musi pre to aj nieco urobit kedze tu uz Kuciaka nemame. treva aspon ocenit, ze si niekto pozve sefika nbu na grilovacku.. som zvedavy ako tam ten smejd bude hapkat..
 

 

nebudem reagovať na too trolla, ale vysvetli mi, už rok sa hovorí o Bonule? Tak prepáč, po roku rečí to považujem len za KECY! toto nie je nejaká nová info o Bonule, len snaha o zviditelnie sa Šeligu....
 

Mne vychádza, že troll si ty.

.
 

 

Píše občasne, takže troll to určite nie je, ale jednoduchý je dosť.

Na Slovensku totiž na povrch vypláva špina, až keď zavraždia novinára, ktorý ju vyťahoval. Ak po tejto vražde, Kočnerovom dirigovaní generálnej prokuratúry, únosoch Vietnamcov a celkovom očividnom prerastení organizovanej zločineckej skupiny KSSmer so štátom, takéto niešo vypustí zo seba, tak je naozaj "len" veľmi jednoduchý.
 

 

máš pravdu, jednoduchý, obyčajný človek, ktorý rozmýšľa... na rozdiel, od vás, ktorí obhajujete neobhájiteľné... platení?
 

Prepáč,

že sa opýtam. Čo robíš? Rozmýšľaš??? Si o tom presvedčený? Zbytočná otázka, jasné, že si o tom presvedčený. Aj tí, ktorí naleteli tomu samozvanému finančnému expertovi, o ktorom sa píše v inom článku, boli presvedčení, že rozmýšľajú. Pre vlastné dobro, mal by si radikálne zmeniť svoje tzv. R O Z M Ý Š Ĺ A N I E, Čím skôr, tým lepšie pre Teba.
 

 

Vám nestačia uverejnené fotografie z rôznych osláv Bonulu? Na vaše oslavy si pozyvate neznámych a ešte sa s nimi fotíte?
 
Hodnoť

Pokial sa zhodneme

ze Slovensko je mafiansky stat, tak previerku mozu dostat len mafiani.

Aj Vadala mal problem dostat sa do rodiny Morabito, potreboval "previerku":
"Jednoho dne se nadto rozhodli, že se vrátí ze Slovenska zpět do vlasti. Chtěli se totiž plně zapojit do mezinárodního pašování drog po boku nejmocnějšího a nejobávanějšího klanu ´Ndranghety v jejich kraji: rodiny Morabito alias „Tiradrittu“ z vesničky Africo. Sám Giuseppe Morabito byl svého času považovaný za jednoho z nejdůležitějších představitelů celé ´Ndranghety.
Pracovat pro tento mocný klan by pro Vadalovce znamenalo, že se dostanou mezi nejváženější členy ´Ndranghety, kolem nichž se točí neskutečné peníze a jejichž obchod s kokainem ve všech možných částech světa se počítá na tisícovky tun.
Takovou šanci si Vadalovci samozřejmě nechtěli nechat ujít. Klanu Morabito proto předali prostřednictvím Leo Zappii million euro v hotovosti (cca 25 milionů korun). Tato finanční záruka měla sloužit jako vstupenka do velkého světa kokainu.
Za Vadalu se u Leo Zappii zaručil jeho tchán Diego Rodà. Ten měl podle svých slov převzít roli zprostředkovatele mezi Vadalovci a Rodovci a obchodníky s drogami z vesnice Africo,“
https://www.investigace.cz/kok...

V reportáži RAI prehovoril aj benátsky prokurátor Bruno Cherchi. Podľa neho sa Vadala vystatoval, že má špeciálne kontakty so slovenským ministerstvom vnútra. Priame kontakty mal mať aj so slovenskými colníkmi, s políciou a dokonca aj s tajnou službou.
https://spravy.pravda.sk/domac...
 
Hodnoť

SMERáci to určite zmietnu zo stola

ale nevadí, teraz im už netreba dať pokoj až do volieb.

A samozrejme aj potom.
 
Hodnoť

Ako

by mohol bonul nedostať previerku, keď tam svojho času s obľubou rečnieval na posedeniach pri ohníčku náš najdlhšie slúžiaci alkohlaholik na pozícii priemera, ktorý sa etabloval tým, že vedel zháňať vlastnou hlavou a taktiež úspešne dokázal zatajiť aj vlastný hlas. Vie si niekto predtaviť, že absolvent birmovky a držiteľ preukazu člena komunistickej strany sa zastaví pred takou malichernou prekážkou akou je akási vraj bezpečnostná previerka pre bodora, veď by ho majka vysmiala a čo potom kalinák, ten by tam bol na čo?
 
Hodnoť

sa znovu opýtam

Čo chce vlastne dosiahnuť p. Kiska ? Opýtať sa môže, no je z právneho hľadiska niekde v zákone niečo ako odobratie bezpečnostnej previerky?
Asi je to z. 215/2004. § 52. No podľa všetkého za súčasnej právnej úpravy bude mať fy. Bonul tú previerku až do toho r. 2013, ak sa zmení zákon tak je niečo ako neprípustnosť právnej retroaktivity.
****
Je to moja obľúbená historka o schopnosti chápať realitu a schopnosti komunikovať. Sme takto raz mali prevziať nejaký bezpečnostný projekt za cca 600k EUR (??). Celá zasadačka bezpečnostných zložiek ktoré bez účasti dodávateľa na seba pokrikovali že aký je to paskvil. 40 minút sme tam po sebe vrieskali kým všetkým došlo že sa nikto s nikým neháda, len na základe zákona MUSIME ten projekt prevziať - a potom ho samozrejme prerobiť. Ono zodpovední pri výbere dodávateľa samozrejme že najprv dôvodnili že " je to zložitá problematika, to musia robiť profesionáli", no po dodaní BP všetky námietky skončili vyjadrením "ved je to len papier ktorý budeme ukazovať kontrolám".
Je to zložitá problematika, a neviem čím to je že i ked kopec paranoikov vyčítalo p. Kissovi (neviem prečo) tie "základne NATO"), tak sa teraz nenájde niekto s otázkou či toto nie je len prázdny mediálny humbug.
****
Rozhodne SME a kopec intošov z BA si myslí že celí politika je o "zaujímaní stanovísk", nevie či sa niekedy zamysleli prečo hlavné voľby u nás sú voľby do zákonodárneho zboru. Voliči p. Kotlebu sú povestní tým že im stačí že niekto "povedal ako to je , kto je za tým", no dúfam že sa tu nájdu aj ľudia ktorí budú chcieť po volených zástupcoch vytvorenie funkčného štátu.
 
Hodnoť

 

neviem ako mohli madari z bonulu dostat najvyssiu previerku ked spievaju v dun.strede madarsku statnu hymnu,iba zeby tu previerku robili rusnaci zo smeru ktorym je slovensko ukradnute
 


Najčítanejšie na SME Domov