SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aktivisti vyzývajú EÚ, aby zastavila kriminalizáciu solidarity s migrantmi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Mimochodom.

Kapitánke lode Sea Watch 3 Caroly Rackete, bola dokázaná komunikácia s pobrežím - že by s pašerákmi ?

Miesto bezdôvodnej glorifikácie týchto ľudí, treba si vyjasniť úlohu MVO v spoločností a tiež postavenie aktivistov. Ak sa tomu nechá doterajší voľný priebeh, dopadne to škarede a hrozí nám ďalšia totalita :)
 

nehrozi

nam len totalita, hrozi nam najma vojna .. pretoze len naivny hlupak si moze mysliet, ze toto moze skoncit dobre .. prestahovanie afriky do europy naozaj nikdy nemoze skoncit dobre ..
 
Hodnoť

 

Odkedy je pašovanie ľudí solidarita. Aj pašovanie cigariet je solidarita?
 
Hodnoť

Inak

Aktivista = diagnóza.
 

Nie celkom

Veľakrát je to zamestnanie alebo podnikanie.
 
Hodnoť

Kde sa dá podpísať výzva za

dôsledné dodržiavanie pravidiel, pokiaľ ide o prechod cez hranicu. Súhlasím, že niektorým ľuďom treba jasne vysvetliť, čo je už dávno jasné, aby si rozlišovali medzi "pašovaním ľudí a humanitárnou prácou".
To, čo predviedla Nemka Carola Rackete & kolektív je pašovanie a to, keď niekto pomáha priamo v Afrike ľuďom naučiť sa hospodáriť, tak to je humanitárna práca. Nekriminalizuje sa solidarita, zločinom je nelegálny prechod cez hranice a napomáhanie k nemu.
 

presne tak,

okrem toho by EÚ mohla vyzvať aktivistov, aby zastavili dovoz nelegálnych migrantov, niečo v zmysle "zastavte nelegálny obchod s bielym/čiernym mäsom".
 
Hodnoť

 

Prechod hraníc a vstup do krajín Európskej únie má svoje pravidlá.
K vstupu na územie z tretích krajín je potrebné tieto pravidlá dodržiavať.
Nedodržanie týchto pravidiel je klasifikované ako NEOPRÁVNENÝ vstup aten sa podľa platných pravidiel trestá. No a prevádzačstvo a napomáhanie tým, ktorí spomínané pravidlá porušili, je trestné tiež.
Stačí ak sa títo aktívni súdruhovia s týmito pravidlami oboznámia a nevyzývajú predstaviteľov EÚ, aby napomáhali porušovaniu pravidiel.
 
Hodnoť

 

posledne roky som odpozoroval tento vztah: aktivisti = teroristi.
 
Hodnoť

 

Paseraci zneuzivaju medzinarodne namorne pravo na import ilegalov z afriky a azie.
A nikoho z kompetentnych toto nezaujima. Prijde mi akoby len bezni obcania toto videli.
 
Hodnoť

 

Je rozdiel, ak niekto zaklope na dvere a čaká, kým mu neotvoria a nedovolia vstúpiť a rozdiel medzi tým, kto bez dovolenia sa snaží dostať cez okno. Toto platí už dávno, napr. existuje viactisícročná povesť o založení Ríma, o Romulusovi a Remusovi, kde Remus za nedodržania tohoto pravidla doplatil životom.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

Kriminalizovat prevadzacstvo, spolupracu s mafiou a podporu organizovaneho zlocinu atd. je absolutne spravne.
Preco by sme mali podporovat tzv. kapitanky, ktore chodia k Libyi nakladat zivy tovar, vozia ho cez cele Stredozemne more, nasledne ucelovo vyrobia situaciu, ked je ohrozene zdravie krimigrantov, aby mali zamienku na vniknutie do vysostnych vod suverenneho statu?
 
Hodnoť

Ja zas vyzývam EU,

aby prestala kriminalizovať svojich občanov, ktorí tvrdia, že Islam nie je náboženstvo, ale zločinecká ideológia, podobne ako nacizmus a komunizmus. A preto by mal byť celoplošne zakázaný.
A tiež vyzývam EU, aby pokus o ilegálny prechod Schengenskej hranice bol zadefinovaný ako zločin nesúci následok okamžitého vyhostenia a trvalého zákazu vstupu. A napomáhanie takéhoto prechodu za trestný čin pašeráctva a prevádzačstva s následkom 10 ročného väzenia natvrdo a prepadnutie všetkého hmotného a nehmotného majetku.
Konečne by sa mala spustiť celoúnijná petícia s cieľom uskutočnenia referenda k týmto otázkam.
Súdruhovia politici totiž nezastupujú cudzích krimigrantov a ich napomáhačov. Zastupujú, alebo aspoň by mali, svojich voličov, občanov únie.
 
Hodnoť

Takto vyzerá,

že pašerákom a mafii klesli zisky,tak lobujú ,kde sa dá.
 
Hodnoť

Aktivisti

sú všetci padnutí na hlavu, ešte z tej Rakety vyrobia hrdinku. Nepoznajú rozdiel medzi utečencom a migrantom a tiež medzi záchranou a prevádzačstvom. Zákony naopak je potrebné sprísniť a takéto udalosti v čo najväčšej miere publikovať v médiách.
 


Najčítanejšie na SME Domov