SME
Piatok, 14. august, 2020 | Meniny má MojmírKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dobré ráno: Súd v kauze zmenky je skúškou, cieľom bude proces s vrahmi Kuciaka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Rozklad právneho štátu v priamom prenose

V diskusiách ľudia píšu, že ide o rozklad právneho štátu a riadenie by mala prevziať armáda. Môže riadenie prevziať armáda?

https://www.sme.sk/diskusie/dp...
 

Smer Leopoldov

Pobirmovaný komunista, Bulharský mafián, Gašparko, Bederko a ďalší by mali byť zaistení za zosnoSvanie zločineckej skupiny a rozklad právneho štátu a umiestnení do Leopoldova.
 

Armáda, teda Danko?

Ste OK? Treba znova počuť hlas občianskej spoločnosti. Teší ma, že Za slušné Slovensko sa pripravuje... Matovič by mal námestie SNP dať verejnosti.
 

 

Hlas občianskej spoločnosti.

Tu je treba byť opatrný. Nezabúdajme, že možno až 50 % občanov podporuje alebo by v konečnom dôsledku podporilo Smer-like strany, ktoré pre mnohých našich spoluobčanov, čuduj sa svete, predstavujú akýsi antisystém.

Tým chcem povedať, že je tu aj veľká skupina ľudí, ktorí Smer nevolia (volia iných "ochrancov tradičných hodnôt"), ale ak by sme chceli túto Republiku dostať napr. prevratom na cestu čisto proeurópskej vlády, demokracie bez oligarchie a skorumpovanej justície, hrozil by tu silný konflikt. Najväčšou brzdou sú práve ovečky, ktoré sú naočkované proruskou propagandou a ktoré si práve oligarchovia vychovali tak, že preniesli pozornosť od svojich rozkrádačiek štátnej kasy k vonkajšiemu nepriateľovi.

Podpora Smeru klesla. Podpora zlodejov nie!

Boli by ste prekvapení, aké veľké množstvo ľudí neverí tomu, že Slovensko okradla oligarchia v pozadí Mečiara a Fica, ale naopak veria tomu, že nás okrada Amerika a Západ.

Sú vygumovaní. Veria tomu, že ich ohrozuje migrácia, homosexuáli a Západ a neprekáža im, že zbytočne zomierajú v našimi politikmi zničenom slovenskom zdravotníctve, resp. nepripustia, že za úbohý stav Republiky môže najmä Smer a HZDS.

Fico a jeho nohsledi sa na internete a tlačovkách prezentujú ako disidenti bojujúci proti Sorošovi a kapitalistickému útlaku a ich voličom vôbec nedopína, že sú 12 rokov pri moci a oni jediní sú zodpovední za stav Republiky. Nie Soroš, nie Západ.

Takže nerobme si ilúzie s tou občianskou spoločnosťou. Bojovať však treba! Inak to dopadne zo Slovenskom tragicky.
 

 

Ešte by som dodal, že celá tá smer-náci-komu-hejslovák-dezinfo-rusko-konšpi dogma je postavená na spochybňovaní vnútorného rozkrádania a devalvácie Republiky a drakonizovaní liberalizmu (Západu). Poľa tejto dogmy rozkradnutie Republiky včítane nefungujceho zdravotníctva nie je problém, respektíve nie je to nič v porovnaní čo na nás chystá liberalizmus.

V tejto dogme sa zväčša nijaký význam neprikladá súčasnému stavu Republiky alebo je tento idealizovaný. V niektorých prípadoch, naopak, stav Republiky je vykresľovaný správne, ako Republika v rozvrate, ale vinu podľa nich nenesie Smer, ale pravicové vlády a Západ. Smer je v takomto tvrdení prezentovaný ako aký-taký ochranca.

No, a o tomto celom je zmýšľanie voličov SMER, SNS, ĽSNS a im podobných. Toto je ich mantra.
 

 

Matrix ... môže ... prezident je vrchný veliteľ ozbrojených síl a ďalej by bol už iba Smer a zase ich politika ... avšak plukovník a právnik Fico zosmiešnil slovenskú armádu, keď v priamom prenose vyhral nad vojakmi slovenskej armády urobením 1000 klikov ako víťaz ... ďalej plukovník Maďarič, nebožtík plukovník Paška ... ďalej kapitán a právnik Danko či podporučík Bugár a možno aj ďalší politici, ktorých mohol napr. právnik Glváč ap. povýšiť ... :)
 

 

Malo by nas konecne anektovat USA, doviezt ich sudcov a zaviest vymoznitelnost prava aku maju oni. Konecne by ten Soros naozaj nieco spravil a nebol len mystickou postavou ktoru ficovolici tak miluju
 

 

O ktorom state to pisu? Ja tu pravny stat nevidim a ako sa ukazuje, ani nie je...
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Vyzerá to tak

že ak by zavreli do vyšetrovacej väzby všetkých podozrivých vtákov,to by bolo v base spevu a štebotu.
 
Hodnoť

Hnus

Ja neviem ci je Kočner vinný v prípade zmeniek(asi ich naozaj antedatoval) a už vôbec netuším ci si objednal vraždu Kuciaka. O jednom nepochybujem. Ze je to pseudo podnikateľ a klasicky zapalkar(ajked sofistikovaný).
Ale čo má dokonale fascinuje je keď o ňom píše články človek ktorý na neho podal trestné oznámenie (ergo určite nie objektívny) Adam Valček. Ze pan Valček prepája prípady, ktoré prepojené zatiaľ nie su(zmenky a vražda Kuciaka) a hlavne ze všetci si celý čas absolútne nerobia žiadnu ťažkú hlavu z prezumpcie neviny.
Hlášky ako mafian Kočner a celkovo písanie v intenciách ako keby už bol za všetko právoplatne odsúdený.
Neuveriteľný rozklad novinárskej etiky a ochrany osoby v trestnom konaní.
Toto je mediálny lync.
Je rovnako odporný ako vražda novinára.
Najväčšia sranda bude, keď Kočnera ani neobzaluju z objednávky vraždy Kuciaka.
To sa mu potom novinári ospravedlnia? Alebo si pôjdu naďalej svoje, že si to objednal. Ze oni to predsa vedia..
Zaujímavé že nepíšu ako o mafianoch o ľuďoch z Penty ci Ja a Ty.
 

 

Totorov ... nezmysel ... novinári tak ak aj ty, majú majú nárok na svoj názor, čo sa zatiaľ ešte stále smie ... treba si len všimnúť o aký novinársky štýl či žáner ide, či je to oficiálne stanovisko TASR alebo redakcie ap. ... novinári podávajú informácie, ktoré ty by si nemal nijakú šancu získať ... zbytok je vždy len a len na výške IQ čitateľa, čo si aj urobil ... nebolo tomu tak dávno, kedy si noviny ani nemusel čítať ani rozmýšľať, výsledky sme už poznali dopredu ... :)
 

 

Áno, majú nárok na svoj názor. Ale problém je v tom, že aktuálnu situáciu opisujú tak, že je nad slnko jasnejšie, že K. a R. sú vinní a že nepriestrelné dôkazy im zabezpečia dlhodobý pobyt za mrežami. Reálne však medializovaná dôkazná situácia nasvedčuje skôr tomu, že ich súd oslobodí. A to ešte len budú ľudia nasratí ...
 

 

13 ... nehovorím, že nie ... ale aj novinár ponúka opis svojho videnia , nie je prokurátor, či právnik ani sudca na odborné posúdenie situácie ... čitatelia by si mali o informácii rozmýšľať a vytvoriť si svoj názor sami ... no a potom si vytvoria názor na kvalitu novinárskej prípravy, schopnosti podať fakty ev. dôveryhodnosť denníkov či overiť fakty z iných zdrojov a porovnať ich s výsledkami reality ... :)
 

 

súhlas, takto by to malo fungovať v ideálnom prípade
 

Ha

Lenže.
Písať názory do komentárov je ok, ale nie keď porušujú zákony a základné princípy trestného práva.
A to ze všade ukazujú fotky bezuhonnej osoby Marián Kočner(to zatiaľ Brucho je) a tituluju ho ako mafiána.
To máš hneď porušené Gdpr a ďalšie normy a predpisy.
Ukazovat prstom na kohokoľvek a pritom porušovať zákony pripadne moralizovat a absolútne negovat jeden zo základov spravodlivej demokratickej spolocnosti(prezumpciu neviny).
Lebo dnes je to (možno oprávnene) Brucho, ale kto to bude zajtra?
Pozerať ako Žemlova ehm Todova pri rozhovor s novinármi jedovato kričí na Ruska ze sa zaplietol s mafianom co zabil Kuciaka. To je silná káva.
 

 

Vidis a podla mna je silna kava, ked nie jedna hystericka novinarka ale priam predseda vlady, co by mal byt chlap na urovni, jedovato krici na novinarov, ze su spinave novinarske pr..titutky...
 

 

Totorov ... nie tak, tesne vedľa ... hovoríme o demokracii, kde médiá majú hrať úlohu jej strážneho psa a ... preto treba aj rozoznať rôzne novinárske žánre a formáty či príjimať a overovať si ponúkané informácie ... to o čom hovoríš ty, mi pripomína propagandu komunistického zadáka právnika Fica, kde pomocou spriatelených médií RTVS či TA3 likvduje svojich vnútorných odporcov aj prostredníctvom klamstiev, podvodov či sľubov, milodarov a ohováraním neustále masíruje spoločenské povedomie za účelom dosiahnutia poslušnosti k jeho smerovláde ...poznáš rozprávku o tisíckrát opakovaných klamstiev z 1971 roku od právnika Husáka, ktoré sa nakoniec stali " pravdou " po k roku 1989 ? ... ak by novinári mali reagovať na zločinnosť či amorálne skutky potentátov vlády, svoj názor by mohli vyjadriť až po rozhodnutí súdov ,,, možno nikdy ... preto novinári v rámci prezumpcie neviny hovoria o podozrivých či obvinených ... Todová vyjadrila iba svoj názor, čo sa v demokratickej spoločnosti našťastie ešte stále smie alebo ... zacnelo sa ti cenzúry a diktatúry ? ... :)
 

 

Rovnako ako ty sa z právneho hľadiska má dívať. Problém je, ale v tom, že na Slovensku síce je zakotvená v Zb. zákonov prresumpcia neviny, de facto, ale sa jedna o prezumciu viny - to znamená, že na obvineného sa náhľada, ako na vínneho. To ostalo, ako dedičstvo komunizmu a tiež poukazuje na právny marazmus Slovenska. Inak čo sa týka Mariána K., tak takáto figúrka mohla vzniknúť iba s pomocou na miestach najvyšších. Osobne si myslím, že doba prežitia sa u neho rapídne približuje k nulovým hodnotám.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Domov