SME
Pondelok, 10. august, 2020 | Meniny má VavrinecKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dobré ráno: Vidíme signály, že prichádza ekonomická kríza? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

Čo sú to tie dlhopisové či realitné fondy o ktorých hovorí Martina a kde sa o nich dá zistiť viac? A bankové produkty sú pekne o ničom dneska.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

A teraz vazne

čo zrobil SMER za 12(z toho 4sam) rokov vládnutia? Mohol tie reformy zrušiť, prerobiť. Mal na to ako čas, tak aj prostriedky(ako politické, tak finančne). To ozaj sa tu budeme ešte aj teraz hrať na "Za to môže Dzurinda". V žiadnom prípade netvrdím, že za Dzurinda bolo všetko úžasné, ale ako som už napísal, SMER mal čas aj prostriedky urobiť to na svoj obraz. Jaaaaj veď on to aj urobil stačí sa pozrieť v akých sr@ck@ch je republika.
 

 

No tak Dzurinda bol predsedom vlády už veľmi dávno. Končil v r. 2006. Inak, z právneho hľadiska sa toho ani Ficovi nedá veľa vyčítať. Nemá totiž žiadne právomoci zasiahnuť do činnosti ministra, ani do činnosti ministrami riadených ministerstiev, nemôže ich ani odvolať, môže podať jedine návrh na odvolanie. Pričom práve ministerstvá sú orgánmi výkonnej moci, majú možnosť vydávať napr. právne záväzné vyhlášky. A keďže premiér právomoci voči faktickej výkonej moci nemá, právne ho nemožno brať ani na zodpovednosť. Má len politickú zodpovednosť.
 

Pištík!

Nože pomenuj konkrétne, kon-krét-ne tie sra čky v ktorých je republika! Keďže myslím to konkrétne, tak už tie tvoje sra čky sa už nechcú objaviť konkrétne. Len také bla bla bla.
 

 

Už len tento tvoj výplach ukazuje, že si úplný ekonomický analfabet. Druhý pilier je beh na veľmi dlhú trať a so správnym rozložením úspor vo fondoch.

Radšej si vygúgli koľkokrát smeráci škodlivo zasiahli do II. piliera a množstvo ľudí obrali o úspory.

Prezradím ti pár tajomstiev: preradenie úspor do dlhopisov na sklonku krízy bol asi najväčší fail, množstvo ľudí takto smeráci obrali aj o 15% zisky, ktoré mohli sporitelia každý rok zarobiť. Navyše sporiteľov okradli, keď namiesto 9%, sa do druhého piliera začalo odvádzať 4,5%, teda o polovicu menej. Až neskôr si tá smerácka banda uvedomila svoj omyl a podiel odvodov začali postupne zvyšovať v prospech II. piliera. A teraz chcú smeráci prehadzovať úspory do akciových fondov, keďže už zistili, že dlhopisy zarábajú málo. Teraz, keď sú akcie nadhodnotené!

Takže, keď budeš mudrovať o II. pilieri, najprv si pozisťuj fakty, aby si v diskusii nepôsobila dojmom hlupáka, ktorý má potrebu sa do všetkého montovať.
 

 

Ani ty o tom vela nevies. Beh na dlhu trat? To ako ked v USA, ci v GBR uspesne investujes 40, 50 rokov a tyzden pred dochodkom prides o vsetko kvoli krize?
Dalej, nas II. pilier ma/l nenormalne vysoke manipulacne poplatky v prospech DSSiek. Hlavne po celozivotnom investovani by to boli vdaka Kanikovi abnormalne poplatky kazdy mesiac. Na hlavu je postavene aj to kupovanie si dochodku od zivotnej poistovne. Ak ma pamat neklame tak to bolo 3% z celkovej nasporenej ciastky.
II. pilier je este vacsia pyramida ako priebezny pilier. A tie deficity, ktore vytvara a bude vytvarat, tak to je tiez nonsense. S tymito nakladmi je vynos II. piliera blizko 0, pravdepodobne aj zaporny.
 

 

Ak máš na mysli 2. dôchodkový pilier tak mne stabilne robí 7-10% už vyše 10 rokov.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Reálny výnos/etrusk

O reálnom výnose budeme hovoriť keď bude niečo dostávať. :))
Otázkou je:
1. Bude v tom čase existovať 2. pilier?
2. Bude v tom čase existovať DSS do ktorej sporí?
3. Budú v tom čase existovať subjekty, do ktorých jeho DSS nainvestovala?
4. Aká bude hodnota jeho investície?

A na záver najzákernejšia otázka:
5. Aká bude kúpna sila jeho úspor ?
 

vaše otázky sú samozrejme

legitímne.

Rovnako legitímne je však pýtať sa:
1. Bude v tom čase existovať Slovenská republika?
2. Ako bude v tom čase vyzerať zákon o sociálnom poistení?
3. Aké bude % náhrady príjmu?
4. Dožijem sa dôchodku?
....

Vzhľadom na tlak na verejné financie možno očakávať paušalizáciu dôchodkov.
Chudobní sa nemusia báť, to svoje málo aby prežili dostanú.

Takí ktorí zarábajú viac by mali mať 2. pilier a aj iné investície.
 

 

Počkať, ja si nemôžem tie peniaze odtiaľ hocikedy vybrať?
 

 

To vychadza tak po krize. Do roku 2008 investovali DSSky konzervativne (ak sa to da tak napisat) -skor neinvestovali. Ja osobne som tam do spominaneho roku viac vlozil ako tam aj po ich "zhodnoteni" realne bolo. Bol som v minuse cca 100€ - vtedy tak 3000Sk (a to boli vtedy moje investicie v najrizikovejsich fondoch. Nasledne ich za to ekonomicki analfabeti este aj chvalili, lebo pocas krizy nezaznamenali velke straty.
 

 

zaujímavé že moje výnosy v II. pileri sú na úrovni asi 40%. Asi by som mal reklamovať kalkulačku, ty pyramída.
 

 

Nepochopil si. Nevadi.
Ad ty pyramida. Mame cca 70% zdanovanie prijmov mesacne - tj nie velky priestor na zvysovanie dani. Zadlzenie skoro 50% HDP. II. pilier vytvara sekeru v SP na ktoru si vlada poziciava. V preklade, ty si myslis, ze mas vynos 40%. Ja viem, ze mas figu borovu. Toto nebude platit tvoja stara mama.
 

 

HAHAHAHAHAHA :))))))))))))))))))))
 

 

V bankách predávajú fondy, či už dlhopisové alebo aj realitné. Každá väčšia banka má svoju spoločnosť, ktorá spravuje majetok vo fondoch a banka podiely v týchto fondoch predáva. Ale sú tam vysoké poplatky a väčšina aktívnych fondov neprekoná trh a preto vznikli indexové fondy. U nás už vznikla spoločnosť, ktorá vloží vaše úspory do indexových fondoch, tzv. ETF a raz ročne ich rebalansuje a celkový poplatok za správu je 1 %. Priemerný ročný reálny výnos akcií je v dlhodobom horizonte okolo 6 až 7 %, povedzme náklady na správu budú 1 až 1,5 %, takže čistý reálny výnos (t.j. po odpočítaní inflácie) bude 5 %. Ak inflácia je 2 %, tak výnos bude 7 %. A teraz ak vložíte v 30- tich rokoch svojho života 1000 Eur do takéhoto fondu, tak po 30 rokoch budete mať č,32 násobok, t.j. 4322 EUR v reálnom vyjadrení. Ak dôjde ku kríze a finančný trh klesne o 40 % (pričom takýto pokles je veľmi ojedinelý), tak stále budete mať 2593 EUR. Ale keď počkáte povedzme 5 rokov, tak opäť trh sa vráti na svoje maximá pred krízou. V 2008-2009 trh klesol o 40 %, ale o päť rokov už straty boli vymazané.
 
Hodnoť

Zatiaľ sa toho moc nedeje ...

Ak sa ale začne, ovplyvní nás to hodne. Dobu, keď sa darilo sme celkom "úspešne" nevyužili, zdroje prehajdákali. A ideme do finále. Sociálne balíčky tomu dajú ranu istoty a je vymaľované. A to ešte vraj Vladimír Expremiér a, no... Mečiar nepovedal posledné slovo. A to, či sa do politiky plánuje vrátiť aj on sám, alebo bude len pomáhať - ŠKODIŤ. Dobré ráno Slovensko! Takže, iní už vidia signály, že prichádza ekonomická kríza, a my? Vidíme, že tu bude veľká žúrka po lete. Čo nás je po nejakej kríze.
 

Aké zdroje

si môže štát veľkosti Slovenska "pripraviť" na celosvetovú krízu ?
Rozprávky pre liberálne detičky.
 

 

V prípade monetárnej krízy a rozpadu eurozóny sa zídu zásoby zlata.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Domov