SME
Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Inštitút ľudských práv žiada trestné stíhanie Harabina (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Je to čarovné, keď niekto s karmou mínus nekonečno hovorí v mene "spoločnosti" a druhým nadáva bezmozgových parazitov. Ale tak zase logika bin-sadikiho fanúšikov je už raz taká. Zvykli sme si.
 

X

Kolega nad tebou to napísal dobre. Podla mňa posudzovať komentár na základe mienky väčšiny môže len človek bez vlastného názoru. Mohli by spraviť anketu heterofob roka.
 

To iste plati na Čižnára

Dnes v sobotu o 15 sa schádzame v Umelke naproti Právnickej fakulte na terase na strane od ministerstva vnútra. Pohár pretiekol chráni nielen nacistov Kotlebu ale aj Kočnera a spol. Každý kto príde je vítaný potom pokračujeme po centre mesta GP a SNP. Podrobnosti sa dozviete. Kriminálnik Čiznár nemá čo riadiť GP ani jeho kolegovia ani Mečiarov čokel Harabín nesmie byť najvyšší sudca. https://juliuskovacs1.blog.sme...
 

Podrobnosti

O stretnutí tu. Čižnár nemá čo na GP hľadať ani jeho podržtaškovia Trnka, Šufliarsky a spol. https://www.facebook.com/event...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Každý počuje, čo chce

Po prečítaní tohto článku som si vyhľadal a vypočul reláciu obsahujúcu výroky uvádzané v spomínanom trestnom oznámení (Slobodný vysielač, relácia "S Harabinom o práve"). Po porovnaní textu zo SME a obsahu relácie som nadobudol dojem, že asi si budem musieť znovu pozrieť základy matematickej logiky a výroky, či sa náhodou nezmenili pravidlá od doby, keď som študoval ja resp. Weisenbacher študoval niečo humanitné, kde logika nie je súčasťou štúdijného programu.

No a asi aj súdruhovia v bývalej DDR boli určite kryptofašisti, keď mládežnícky predvoj rodnej strany nazvali Freie Deutsche Jugend (FDJ), čo tiež nemá ďaleko od HJ. No a pre fajnšmekrov aj náháči z FKK-jugend by mohli byť požití v trestnom oznámení, aby si náhodou organizátorov ankety niekto nepomýlil s týmito nemorálnymi individuami.

Temer všetky testovania na základnej škole a aj písomná časť maturity zo SJ sú postavené na čítaní s porozumením. Pokiaľ náhodou autor článku v SITA nepozmenil Weisenbacherove vyjadrenia, tak tento by určite pri testovaní na ZŠ resp. pri písomnej maturite prepadol.

Predpokladám, že po odložení TO zo strany OČTK budú Weisenbacherovi kamaráti vypisovať, akí sú vyšetrovatelia resp. dozorujúci prokurátor neschopáci, keď si neosvojili jeho logiku a chápanie obsahu výrokov Harabina. Ešte by mohol niekto urobiť prepis relácie a prípadne pre osobitnú skupinu záujemcov by mohol prepis nahovoriť niekto s mikrofonickým hlasom, aby poslucháči neboli stresovaní slabikovaním Harabina.
 

 

tak ja neviem...
pri citani s porozumenim ja vidim mierny rozdiel.
ci ta niekto nazve slobodnym deckom aleho hitlerovym deckom.
taky miernucky rozdiel, ale - je... :-)
no a ci boli sudruhovia krypto - oneee, je tiez na debatu. ak prevadzkovali fasisticke koncentraky na mucenie ludi ako jachymov ci pribram. alebo vesali politickych oponentov na sibeniciach, strielali vlastnych obcanov do hlavy na hraniciach. cisty a nefalsovany fasizmus. alebo co ine to bolo, snad len nie komunizmus?
mimochodom - toto riesi § 422 d TZ, dava ich a ich ideologiu na rovnaku uroven. komunisticku a fasisticku. a tiez cely zakon 125/96, ktory ten spolok definuje ako spolok vrahov, teroristov a zlodejov. bez porozumenia.
 

Asociácie

Je zaujímavé, že p. Weisenbachera pri spojení Soros-jugend napadne vždy tá nešťastná organizácia pre mládež z doby tretej ríše. Ja som síce od Weisenbachera nepomerne starší, ale ja si spomeniem skôr na FDJ (efdejod). Takže, ako sa na Slovensku hovorí, "ošípanej sa len o kukurici sníva" (ešte, že má slovenčina aj synonymá, ktoré systém automaticky nevymaže, i keď to trochu pozmení zaužívané idiómy).

P.S. S tými autorskými právami na koncentráky by som bol opatrný. Nemci do dávnejšie osvedčených spôsobov pridali len "selekciu" a "moderné" priemyselné metódy vraždenia, všetko ostatné už pred nimi vyskúšali a zdokonalili dnešné najväčšie svetové demokracie (treba si preštudovať trochu svetový dejepis) a komunisti sa po vojne len vrátili k skôr zabehnutým pracovným a internačným táborom. Pokiaľ si odmyslíme Čínu a Kambodžu boli ostatní bývalí súdruhovia 1945 oproti demokratom úplní "amatéri". Viaceré "rekreačné zariadenia" v povojnovej ČSSR celkom dobre poznám (z rozprávania), viacerí moji blízki príbuzní sa tam, ako kulaci a nepriatelia štátu v 50-tych rokoch rekreovali.
 

 

vies, ja som presiel kompletnym komunistickym tzv. "vychovno-vzdelavacim procesom", pocnuc detskymi jaslami. a do nemoty, do zblbnutia, mi bolo opakovane sudruhmi ucitelmi, ze koncentraky a sibenice, strielanie ludi do hlavy, su fasisticke technologie. tak sa len drzim toho, co ma sudruhovia ucitelia naucili. ci ma (zase) klamali?
no a dnes uz ani sudruhovia nemaju problem s oznacenim svojich pionierskych taborov terminom koncentraky ani vo svojom organe uv k§§. spytaj sa uja gugla na heslo "Jáchymovské lágre. Slzy aj po polstoročí" v kali bejby denniku - priamy link mi tu naposledy zrusili.
no ale ak ich porovnavas s internacnymi tabormi, v tych snad nestavali spalovacie pece, ani ludi nenutili kopat uran na ich likvidaciu, ci ano?
 

Ujo google

Akurát baňa v Jáchymove je jedno z rekreačných zariadení, kde sa bol "rekreovať" ako kulak a nepriateľ ľudu môj krstný otec /zomrel v penzijnom veku na leukémiu/. Takže som veľmi dávno mal možnosť z prvej ruky počuť, ako sa tam liečilo s prevychovávalo. Vždy ale išlo aj o individuálnu nadprácu iniciatívnych jednotlivcov.

História sa všade učí dosť selektívne, lebo vždy treba podporiť nejakú aktuálnu ideológiu a realita trochu uteká. O Jasenovaci alebo Volyňskom masakri sa u nás tiež veľa v minulosti nehovorilo (aj SME tieto témy objavilo len nedávno). Kto chcel dozvedel sa. Rovnako až tak celkom nie je medzi dnešnou verejnosťou známa problematika táborov (rôznych druhov), ktoré boli prevádzkované počas druhej ČS republiky a vojnovej Slovenskej republiky.

Podmienky v internačných táboroch (napr. pre "Európanov" v Japoncami okupovanej Ázii resp. občanov Japonského pôvodu v USA počas vojny) a aj pracovných táboroch sa líšili prípad od prípadu (podľa doby a krajiny, kde tieto tábory boli zriadené), aj takí potomkovia Búrov by asi tiež vedeli všeličo zo svojej histórie povedať. Nemci ako priatelia poriadku (Ordnung muss sein) akurát do týchto neľudských spôsobov zviedli systém.

Aj taká francúzska trestnica na Diabolských ostrovoch bola z dnešného pohľadu veľmi ďaleko od dnešných "rekreačných zariadení" akurát v tej dobe bola spoločensky akceptovaná. Úmrtnosťou "rekreantov" sa od Jáchymova až tak neodlišovala - akurát tu to neboli politickí väzni.
 

zjavne máš v terminológii zmätok.

Pletieš si internačné, zajatecké, pracovné a trestné tábory s koncentračnými, ktoré u nacistov fungovali ako vyhladzovacie. Jáchymov u nás nebol žiadna prechádzka, ale s Osvienčimom sa nedá porovnať, dokonca ani s Terezínom. Nikde vo svete neboli v koncentračných táboroch hromadne zabíjaní ľudia ako v nemeckých. Ruské gulagy boli pracovné, kde si makal až si sa zodral a keď si nevládal, tak ťa zlikvidovali. Nemci likvidovali rad radom všetkých nepohodlných, bez toho aby sa previnili hocičím, stačilo mať zlý rasový pôvod. Tvoj krstný otec bol aspoň formálne odsúdený na pracovný tábor v Jáchymove, hádaj koľko odsúdených bolo v nemeckých koncentrákoch?
 

 

O prvé koncentračné tábory obohatila civilizáciu Británia. Stavali ich britskí vojaci v Juhoafrickej republike počas druhej búrskej vojny. Takže nacisti ich odkopírovali od britov.
https://cs.wikipedia.org/wiki/...
 

Terminológia

Pokiaľ chcete byť bigotný, práve Nemci mali tábory jasne rozdelené a podľa toho tam práve posielali ľudí.

Koncentrály boli v predvojnovom Nemecku mimo kriminálnikov určené pre politických odporcov (komunistov, socdemákov a pod.), vtedy sa akurát inak chápal inštitút zadržania (lehoty, právne zastupovanie, režim pre zadržaných) a súdny proces aspoň formálne vždy prebehol (niekedy sa ho ale zadržaní nedožili resp. ich prepustili bez súdu). Nebola to vždy len jednosmerná stanica bez návratu.
Koncentračné tábory boli určené na "prevýchovu", išlo obvykle o "prevýchovu" bitkou, ponižovaním, otrockou prácou (napr. lom, kde neskor pracovali vazni z Mauthausenu) alebo aj zbrojárske fabriky. Z nemeckých vazňov v KZ (hlavne odsúdených zločincov) sa niekedy grupovali aj freiwillige Gruppen SS (napr. Dirlewanger, ktorá bola známa svojim vyčíňaním na Ukrajine a aj na Slovensku počas SNP).

Druhú veľku skupinu tvorili vyhladzovacie tábory smrti (napr. Treblinka, Sobibor, Auschwitz ...), ktoré boli primárne určené pre vyvražďovanie (židia, cigáni, Rusi, ...), kde sa robila priamo na príchode "selekcia" a hneď likvidovali ľudia starí, chorí, slabí, deti, ženy (u mužov najma Tí, čo neboli vhodní na otrockú prácu).

Nemá asi zmysel rozpisovať a porovnávať podmienky v jednotlivých táboroch, nakoľko ma vždy dejiny zaujímali z prvej ruky, mal som možnosť rozprávať sa s ľuďmi, čo boli v Mauthausene (bývalí vojaci Slovenskej armády zajatí počas SNP), Terezíne, Auschwitzi (dedova suseda, chudobná židovka z Fraštáka), rovnako v Seredi a aj po vojne v "rekreačných zariadeniach" ako boli Bory, Mírov, Jáchymov, Leopoldov, Ilava, Bratislavský justičák a pod.

No a trochu som sa z druhej ruky niečo dozvedel aj o Jasenovaci (srbský a aj chorvátsky pohľad na vec) plus súvisiaca literatúra (tu sa aj samotní Nemci pozastavovali nad zverstvami ustašovcov). O britských táboroch pre Búrov je toho dosť známe tiež (vzor pre rozne druhy nemeckých táborov).

P.S. O každej skupine - koncentračné tábory, vyhladzovacie tábory, internačné tábory, zajatecké tábory pre západných zajatcov (napr. Luftstalagy-y' a pod.), zajatcov z východu, pracovné tábory, .....a ich roznych kombináciách a s nimi spojenými eventualitami by som mohol napísať viac, ako na celé vydanie SME.
Takže by som bol nerád, keby ste prekrúcali fakty, čo som napísal. V každom tábore podmienky a to, čo sa tam dialo, ovplyvňoval aj personál, čo ho riadil a jeho "tvorivosť" a to platilo bez ohľadu na štát, politický režim a roky.
 
Hodnoť

toto ma pobavilo

mila mimovladna organizacia, robite len medvediu sluzbu, skuste zamestnavat ludi z inych skol ako socialna praca a masmedialka.
 

 

Hej. Trápne deti. Síce nie Sorošove, ale trápne aj tak.
Mňa najviac pobavilo, že pán Minibimbas si šiel tú cenu aj poslušne prevziať :DDD
Čo poviete, pôjde si prevziať aj cenu Bimbas roka?
 
Hodnoť

A v tom inštitúte,

tam sa vyskytuje aj niekto iný okrem pani Krempaskej a toho druhého pána ? Ja neviem čo čakali, provokujú svojou trápnou že vraj anticenou (iný názov pre provokáciu), dajú ju Harabinovi a čo čakajú ? Že príde a poďakuje ? Čakajú nejakú sebareflexiu ?

Keby ste si radšej našli skutočnú prácu... :-(
 

 

Tiez si myslim, ze ludia z triedy "Harabin" a rozne mimovladky triedy "Inštitút ľudských práv" v podstate ziju v symbioze, navzajom sa potrebuju. Ani jeden netvoria ziadnu hodnotu a keby jeden z dvojice neexistuje, ten druhy by nedostal ani ziadny medialny priestor a prestal by existovat tiez.
 
Hodnoť

Sita a media

Ktore to preberaju robia zbytocnu sluzbu pre tieto individua na zviditelnenie. Harabin je trapny ale tito nimandi su o krok vpred
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Domov