SME
Utorok, 2. marec, 2021 | Meniny má AnežkaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zmena klímy: konflikty vo svete, suchá a jedovaté živočíchy na Slovensku (odomykáme) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ja poznam jednu ucinnu, lacnu a malo narocnu technologiu na odcerpavanie CO2 zo vzduchu. Vola sa zelen a vyskytuje sa vo forme napr. lesov, luk, parkov apod. A ako tak pozeram na nase vyrubane lesy a podporu spalovania biomasy na vyrobu elektriny a tepla, tak sme riadne v minuse s vyuzivanim tejto technologie.
tva1
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Presne TAK!

To nieje len o výrube lesa, stromov to je aj o výstaveb. Len tu dnes články o našej výstavbe:

https://profit.sme.sk/c/221847...

https://myliptov.sme.sk/c/2218...

A to kolko m2 povrchu zeme ubudne...resp pribudne betónu!!
Aj títo investori by mali vysadiť za každý zabratý m2 jeden strom!
 

veľká časť tých "vyrúbaných lesov"

bola pred vyrúbaním už mŕtva a CO2 z nich sa už začínal uvoľňovať do atmosféry. Ich vyrúbaním sme to drevo ešte využili, nahradiť sme ním materiály, ktoré by sme museli vyrobiť vynaložením značného množstva energie, za uvoľnenia ďalšieho CO2 (pridal by sa k tomu, čo by sa z tých mŕtvych lesov uvoľnil).

Dospelý zdravý les (prales) uvoľňuje zhruba toľko CO2 ako ho aj stíha viazať. Akonáhle les nie je zdravý, uvoľňuje viac CO2 ako viaže. Najrýchlejšie viažu CO2 mladé porasty, čiže tie plochy , ktoré sme kvôli kalamitám v poslednej dobe vyrúbali, budú teraz najbližších 100 rokov CO2 viazať a pomerne málo z neho uvoľňovať.

Hospodársky les (spolu uhlíkom uskladneným vo forme výrobkov z dreva) predstavuje jedno z najlepších riešení uhlíkovej bilancie.
 
Hodnoť

 

"Dnes žije v Afrike jedna miliarda a 300 miliónov ľudí. Podmienky sú tam však veľmi zlé a koncom storočia ich budú štyri miliardy a štyristo miliónov."

Tak asi tam také úplne zlé podmienky nebudú, ak dokážu behom necelých 100 rokov svoju populáciu zväčšiť takmer štvornásobne.
 

Na to nepotrebuješ "podmienky"

stačí sex
 

 

Sex stačí na splodenie, ale keby boli také zlá podmienky, tak by sa výraznejšie prejavila úmrtnosť.
 

Aj sa prejavuje

 

Tam sa prejavuje aj primitívny spôsob života s nedostatkom hygieny. Napr. po narodení namažú pupočník aj rodidlá blatom čím spôsobujú ťažké infekcie matke aj dieťaťu.

Ak populácia napriek všetkému exponenciálne rastie, tak zjavne podmienky prežitia nie sú také zlé.
 
Hodnoť

Takto:

"Najúčinnejším opatrením k záchrane klímy je zalesňovanie". Tvrdí to tato štúdia technickej vysokej školy ETH v Zürichu:

https://ethz.ch/de/news-und-ve...


Prečo za každý zastavaný meter nevysadíme strom?
...a nie ešte vyrubať daľších desať??
 

 

na to sa treba opýtať pána drevobaróna a exministra ŽP súdruha Žigu a jeho firmy Taper.

ozaj, ten dorub dane (340 000 eur) pre Taper z roku 2017 úspešne zamietli pod koberec?
 
Hodnoť

 

"Dnes žije v Afrike jedna miliarda a 300 miliónov ľudí. Podmienky sú tam však veľmi zlé a koncom storočia ich budú štyri miliardy a štyristo miliónov. Nebudú mať doma podmienky na prežitie a vyberú sa preč."

Ani u nás v zimných mesiacoch nemáme podmienky na prežitie. Prežívame len vďaka tepelne izolovaným domom, kúreniu a teplému oblečeniu. A máme len toľko detí, aby nám stačili prostriedky na plyn, drevo, tepelnú izoláciu, zimné oblečenie atď.
A keď u nás stúpnu v lete teploty? Dáme viac prostriedkov na klimatizáciu a chladenie, a menej na kúrenie.

A čo robia Afričania keď nemajú pitnú vodu a vodu na zavlažovanie plodín? Narobia si 6 a viac detí.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Rasizmus

Čistý rasizmzus napáchnutý až nacizmom, hnedne to tu, to sa týka aj mentálnych výlučkov týchto osôb. Briti na začiatku 2.sv.vojny tiež tvrdili že Japonci sú blbí a krátkozrakí, žemusia nosiť okuliare s 10 dioptriami, a že tých trpaslíkov ubijú palicami. Trpaslíci dobyli celú Malajziu, britský Singapur a pol Ázie... budte Vy opatrní, áno???!!!!!
 
Hodnoť

asi to bude takto

Po spálení 80 % fosílnych palív začne klesať CO2 v atmosfére dovtedy vplyvom zvýšeného obsahu CO2 v atmosfére, důjde k výraznému nárastu rastlinnej časti biosféry.
Potom vznikne problém rapídneho poklesu CO2 a postupného ochladzovenia atmosféry a začnú sa písať články a prudkom ochladzovaní a informácie o novej dobe ľadovej a vedecké články o tom ako tento trend spomaliť.
 
Hodnoť

 

Čiernym scenárom v Európe nie sú vysoké teploty. Čiernym scenárom je vyššie zdanenie pracujúcich Európanov. Ako keď nám tí, čo nám vládnu, povedia asi toto:

"Môžete mať len jedno dieťa, na dve vám nezostane dosť peňazí. Musíme vám veľkú časť príjmu zobrať, aby sme sa mohli postarať o prichádzajúcich Afričanov. Pochopte, väščina má tak 5, 6, 7 detí.
A vy chudobnejší si nebudete môcť dovoliť ani jedno dieťa."Som zvedavý, dokedy tu tento príspevok vydrží.
 

 

Keď bude niekto take niečo tvrdiť, tak skratk anebude zvolený. To jedine ak by skončila demokracia a nastúpila ekodiktatúra.
 

 

Nezartuj, ved toto tu uz davno existuje akurat to nie je take viditelne. Poplatky od automobilek za kazdy gram CO2 nad uradnicku normu, teraz chce Nemecko zaviest dan z uhlika, dotovanie solarov a veternikov, kto myslis, ze to plati?
 

 

Za pár rokov sme videli množstvo politických rozhodnutí ktoré išli priamo proti prevládajúcej verejnej mienke. Napríklad ohľadom migračnej krízy.

A len pre zaujímavosť, na Slovensku napríklad vstup do NATO podporovalo v danom čase len okolo 30% obyvateľov.
 

 

Vidíš, a Merkelovú a spol. volia stále. Dokonca vyhrala posledné voľby.
Jasné, že to nepovedia takto na rovinu, ale kroky jej vlád sa veľmi nelíšia od vyššie napísaného.
 
Hodnoť

 

Fajn, ale elektromobily viac nicia asfalt
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME Domov