SME
Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Remišová predloží návrh, ktorý má odstrániť svojvôľu ministerstva pri prideľovaní financií pre asistentov učiteľa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ministerstvo sa útokom na Remišovú a hádzaním celkových súm vyhlo odpovedi, ako sa snaží zabezpečiť práva detí s postihnutím a dosiahnuť nárokovateľnosť tohto práva na rovnaké vzdelávanie ako ostatné deti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No, deti s postihnutím by mali byť prednostne vzdelávané ako IT odborníci. Ťažko sa uplatnia ako vyhadzovači v baroch alebo murári, aj keď si viem predstaviť, že aktivisti dokážu na stavbách rozpútať kampaň za zrovnoprávnenie ako pri bezbariérových vstupoch.

Azda nebude od veci pripomenúť príhodu, keď v časoch, keď ešte počítače stáli celý majetok, šéf jednej IT firmy zamestnal vozíčkára, dal mu domov počítač a umožnil prácu z domu s voľnou pracovnou dobou.

Vydržalo to niekoľko mesiacov, kým šéfa dobročinnosť omrzela. Vozíčkar totiž každý mesiac doručil s pracovným výkazom hrsť navštíveniek u lekára a žiadal preplatiť náhradu, lebo práve vtedy, keď chcel pracovať, ako na potvoru mu prišlo nevoľno a musel ísť k lekárovi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Postihnutia sú rôzne,ide o to, že zatiaľ majú mnohé z nich vzdelávať sa na bežných základných školách, odopiera sa im šanca.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

majú problém (vypadlo slovo)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

systém je nastavený zle

objektívne by to bolo iba vtedy, ak by iba rodičia mali právo rozhodovať, či ich dieťa potrebuje asistenta, alebo nie. Ak je to potrebné, tak aj dvoch, alebo troch. Štát by na to rodičom mal poskytovať bezúročné pôžičky s nízkymi splátkami. Potom, keď sa z postihnutých stanú doktori. inžinieri, alebo šikovní remeselníci, tak nebude žiadny problém pôžičky splatiť. A tí, ktorých detičky by sa nestali tvorivými a samostatnými jedincami, teda by systém zneužili, by pôžičky museli splatiť aj s nejakým nízkym úrokom. Inej cesty niet.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Len zatiaľ ešte máme vraj školstvo bezplatné.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov