SME
Piatok, 14. august, 2020 | Meniny má MojmírKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bol arogantný a trval na svojom. Ako prebiehalo pojednávanie s Kočnerom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

a dobre robi.. ved nic na neho nemaju.. samotne chvalenkarstvo cez Threemu samo o sebe nic nedokazuje a ani sa to nepovazuje za priamy dokaz.. pisat si mozem o hocicom aj o tom o com nic neviem... narod sa musi zmierit s tym, on nepadne.. padnu len male ryby (Zoltan a spol...)
 

 

Akože nič nemajú? Tento súd je o zmenkách (falšovania zmeniek v hodnote 69 miliónov eur). Ak mu dokážu vinu, len za to môže vyfasovať 12-20 rokov.
 

ficosystém muu umožnil narásť do

obludných rozmerov - GP mu bola podriadená -údajne tam mal aj kanceláriu, úkoloval sudcov a policajtov! Nadčlovek , ktorý riadil cez štátomafiu štát a zabezpečoval chod strany. Až prišiel novinár a začal odkrývať zlodejiny gorilapenty a Kočnera
 

Tak ak nič nemajú,

ani pupok nič nemá. Ani zmenky. Ale ak sa ich dožaduje stoj, čo stoj, tak musí rátať s tým, že sa preukáže, že sú to fejky. A zatiaľ všetky vecné dôkazy tomu nasvedčujú. Takže basa bude pre neho ideálne miesto na vytriezvenie z jeho arogantnej nadutosti. Fyzicky zdatnejší a trénovanejší spolubývajúci sa už o to postarajú.
 

 

Citas priveľa beletrie. V skutočnosti ako majetny človek bude v base pri spoluväznocj kraľovať. Budú si spolu s ním užívať výhody ktoré oni nemajú a on im to dopraje. Napr nákupy každý týždeň, kopa veci ktoré na vazenskom jedálnom lístku nenájdeš. A podobne.
 

komunikacia nemusi byt

dokaz ale su ta spomenute temy mena a ine relikvie ktore sa daju dokazat inac a ked stoho spravi skladacku ktora bude sediet, tak nato sud moze brat ohlad.
 

 

Prečítajte si príspevok p. Sateka nižšie. V zásade hovorí o tom istom... Hlavné o istom odstupe od toho. Treba to vidieť čistou hlavou. Nemajú na neho nič
 

 

Citát: Osobne som tých pozitívnych dôkazov zo strany prokuratúry preukazujúcich spáchanie zločinu falšovania zmeniek veľa nezaznamenal.


Čítajte viac: https://www.sme.sk#ixzz5z6C3a1...
 
Hodnoť

 

svojou aroganciou , drzostou a povysenectvom zakryva svoj neskutocny strach...
strach ze z basy uz nevyjde alebo este horsie, s cedulou na palci na nohe
 
Hodnoť

Mafián Kočner sa zjavne spolieha na

to, že urobí dojem svojimi recitačnými schopnosťami, podobne ako kedysi za starých pionierskych čias na Hviezdoslavovom Kubíne.

S jeho dnešnou rozťahanou poviedkou by však komisiu Hviezdoslavovho Kubína asi veľmi nezaujal. Najskor by ich tak uspal. Snažil sa, no kľúčové detaily mu veľmi teda nešli.
 
Hodnoť

 

Tóth prišiel ako plne si vedomý vážnosti situácie. Pôsobil autenticky, narozdiel od Kočnera.
 
Hodnoť

 

Posla vystupovania MK ke zrejme, že 'ndrina vedená Ficom je stále silná. Boh ochraňuj Slovensko.
 
Hodnoť

Zatiaľ by som optimizmus krotil.

Pri komentovaní súdneho pojednávania redaktormi denníkov pozorujem až príliš veľa emócií a chýba mi väčší odstup od veci a menšia osobná zaangažovanosť napr. kvôli lustráciám či sledovaniu vlastnej osoby. Na druhej strane absolútne absentuje triezve zhodnotenie práve predložených dôkazov, čo to znamená k podstate obžaloby t.j. falšovaniu zmeniek. Len chcem novinárom pripomenúť, že obžalovaným predložený scenár obrany (napr. ako sa udial prípad „Gamatex“) nie je nedôveryhodný len tým, že ho predložil Marián K. a zároveň, pokiaľ odmietne určitú odpoveď na nejakú otázku, tak to automaticky neznamená, že naznačené fakty v otázke sú pravdivé, pretože k tomu je treba doložiť dôkazy zo strany prokurátora (dôkazné bremeno je na strane prokurátora). Osobne som tých pozitívnych dôkazov zo strany prokuratúry preukazujúcich spáchanie zločinu falšovania zmeniek veľa nezaznamenal.

Veľmi ma prekvapilo, že prokurátor Šanta, keď dostal po monológu Mariána K. možnosť tomuto klásť otázky, tak jeho vôbec prvá otázka nesmerovala k zmenkám, ale k jeho osobe, či sa v Threeme niekedy vyjadroval k jeho osobe a spýtal sa ho, či od neho dostal biely mercedes. Zdalo sa mi to nenáležité zdôrazňovanie významu osoby prokurátora, keďže centrom obžaloby a dokazovania sú predsa podozrivé falšované zmenky a obsah otázky s tým vôbec nesúvisel.

Zároveň senát špecializovaného súdu v Pezinku ešte nerozhodol o pripustení a vykonaní dôkazu – komunikácie z mobilného telefónu Mariána K. medzi ním a rôznymi osobami, ktorú prokurátor Šanta predložil až na súdnom pojednávaní. Znamená to, že tento dôkaz a v ňom obsiahnuté informácie nemožno ešte použiť v rámci dokazovania, keďže sa s ním nemali možnosť oboznámiť všetky strany konania a vyjadriť sa k nim.

Napriek tomu prokurátor Šanta sa obžalovaného Mariána K. ďalej pýta „kto je opička?“ a pokračuje ďalšou otázkou či sa Marián K. kontaktoval s Norbertom Bodorom a či ho žiadal o lustrácie? Je zrejmé, že obidve otázky vyplývajú z obsahu mobilnej komunikácie a preto ich prokurátor nemal právo v tomto štádiu položiť. Dokonca tá posledná otázka je v samej podstate otázna, či súvisí s prípadom „falšovaných zmeniek“, keďže k osobe N. Bodora a prípadným lustráciám nič nenasvedčuje príčinnú súvislosť so skutkami obžaloby.

Rovnako pre mňa bola až nepochopiteľná otázka prokurátora na Mariána K., že či platil peniaze Martinovi Daňovi?“, akosi mi unikala jej podstata a najmä ako súvisela so zmenkami.
Pokiaľ si niekto myslel, že boj s Mariánom K. bude jednoduchý, že to urobí zadnou ľavou, tak sa veľmi mýlil, je vychytralý a pripravený, zatiaľ čo prokuratúra a zástupcovia poškodenej strany ma ničím neprekvapili a zatiaľ som nevidel či nepočul nič podstatné a usvedčujúce k zločinu falšovania zmeniek. Takže dúfam, že sa veci zmenia.
 

Možno že prokurátor Šanta

to schválne dáva na inšpektora Colomba, aby Kočner stratil ostražitosť a začal robiť vo výpovediach chyby. A ako v tom seriáli, kľúčový dôkaz a zvrat príde až nakoniec.

Už to, že Rusko na pojednávanie neprišiel, naznačuje možnú dieru v Kočnerovom príbehu.

Kočner to nemá pod kontrolou. Stačí že Ruskovi "šibne" a prizná sa a Kočner bude nahratý.
 

a prečo by sa nemal Rusko priznať, bude

sa hrať na hrdinu a vyfasuje toľko ako ten čo ho do toho navliekol? Nevieme či ho Kočner tak isto ako ostatných niečím nevydieral! Nevieme prečo to Rusko urobil no ja na jeho mieste by som sa priznal, možno by súd aj v iných veciach potom uvažoval či vehovorí pravdu napr. pri Silvie V.
 

Tiež si myslím že Rusko

možno o tom reálne uvažuje. Veď už nemá čo stratiť.
 

Kočner to chce hodiť na Ruska

Kočnerovi právnici presvedčili Ruska aby nešiel na pojednávanie asi z dôvodu možných rozporov v tvrdeniach a hlúpy Rusko poslúchal.

Kočner včera povedal že nevidel kto podpisoval zmenky, lebo mu ich priniesol podpísané Valko. Dnes Daniš na Aktualizach dal komentár ako Kočner zmenil výpoveď a zapiera existenciu dohody o vypňovacom práve k zmenke, ktorú podpísal aj on z Ághom.
Z tohoto je jasne, že jediný kto tvrdí že k zmenkam niečo podpísal je Rusko. Po dokázania že zmenky sú falošné ostane Rusko jediný kto falšoval cenný papier a len o tom je tento proces.
Kočner je parazit, ktorý neskončí sosať kým celkom nevysosá svojho hostiteľa. Teraz je na rade Rusko a v dalších jeho konaniach ostatní jeho komplici. Jediný kto to pochopil je Tóth
 

 

Od zaciatku mi to pride, ze na Ruska niekto vyhrabal v mutnych vodach podsvetia a starych poznamkovych zositoch prislisnika SIS pripravu vrazdy Volzovej spred 20 rokov a niekto ked si spocital palce a prsty na rukach a nohach vedel, ze po roku 2018 to bude premlcane. Ruskovi chybal tusim tyzden na to, aby to bolo premlcane, ale policia aktivne zacala konat - zjavne po linke Marian, Norbert, Tibor. Minimalne policia mala tuto informaciu uz od roku 2014 od Cernaka - to bol mozno ten prvy impulz pre Kocnera ako tuto informaciu monetizovat - ktory sa zjavne dostaval aj k takymto informaciam cez Nitru. A to je cele. Kocner zacal drzat za gule Ruska a cena za jeho dozivotie bola vycislena na 65 milionov eur. Ruskova finta spocivala v zmene podpisu na zmenkach, co bola v jeho pripade jedina mozna poistka, ktoru mu ale odhalili v Markize skor ako by sam chcel. Som presvedceny, ze objednavka vrazdy Volzovej a zmenky su jeden pripad. Ty mne - ja tebe.
 

 

Pán Šátek, ďakujem za Váš pohľad na túto vec, Už sav tom strácam.
 

 

Tak som to myslel aj v mojom prvom príspevku hneď hore. Nemajú na neho nič, cely čas vyťahujú len komunikáciu s thremy s inými osobami
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Domov