SME
Piatok, 13. december, 2019 | Meniny má Lucia

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Protestujúci Kováčikovi: Nemáte čo robiť na prokuratúre (minúta po minúte) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

v prom rade je

dolezite mat vzdelanych ludi co dokazu nieco zmenit.
A potom, preco len studenti? Ved podme vsetci strajkovat proti klimatickej zmene.
 

 

ani nie tak vzdelanych ale rozumnych, ved prave intelektualne teliatka tuto krajinu devastuju ze tu nikto nechce zit.
 

 

nuž ale úmera platí aj tu. je jasné, že vzdelaný nemusí byť rozumný, ale vo väčšine prípadov je to tak.
ale my národ honelníkov so sedliackym myslním stále čakáme nech začnú ONI.
príkladom sú spalovne a ich odpor hlavne v menej rozvinutých regionoch. radšej skládky....a pritom celá škandinávia spaľuje odpad ekologicky a ešte z toho má aj teplo.
 

 

A celá západná Európa vozila odpad do Čína a Afriky a kecala o ekologickej likvidácii.
Tiež honelníci?
 

 

Čo rieši tvoja poznámka, okrem toho, že nič ?
Potreboval si si kopnúť, si frustrovaný zo svojho života ?
Dokážeš poznať rozdiel medzi Škandináviou a "celou západnou Európou" ?
 

 

Jeho poznámka rieši, že nejaký blbec nazval Slovákov honelníkmi, lebo dávajú odpad na svoje registrované skládky vo svojej krajine.
Zatiaľ čo vyspelá západná Európa plná ekokecov a zelených strán posiela svoj odpad do Číny a Afriky, prípadne do Poľska.

A čo rieši tvoja poznámka? Si frustrovaný zo svojho života?
 

 

Zabudol som, že musím na tunajších diskutérov pomalšie a jednoduchšie. Spaľovňa odpadu = žiadne skládky, žiadny vývoz .
*
Ja som frustrovaný z honelníkov, bačovia sú v pohode.
 

Blahobyt si rozvracať nedáme !

Kurnik, práve som si kúpil SUV, dal postaviť dom, chystám sa na dovolenku letecky okolo sveta, proste konečne po rokoch budovania socializmu a kapitalizmu si užívať zaslúžený blahobyt a prosperitu, a tu zas kua zmena - klimatická.

Šak doteraz nič nebolo , devastácia všade jak sviňa, všade slová ako rast výroby, spotreby, rast výstavby, rast platov, zvyšovanie ťažby ropy, dreva, zvyšovanie produkcie potravín, zvyšovanie produkcie áut a všetkého a teraz , ked konečne som prišiel na (blahobytný) rad aj ja - a kupil si auto, dom, a zájazd okolo sveta , tak sa mám všetkého vzdať a bývať v stane, jazdiť na bicykli a miesto okolo sveta tak maximálne na túru?

Tak to teda nie, blahobyt si rozvracať nedáme !
 

 

v krízových obdobiach tá najspodnejšia lúza cíti, že má šancu si niečo ukradnúť. 1553084, cítiš, že máš šancu?
 

A čo ukradnúť?

Naftu do diesla SUV?
 

Zničená klíma

CO2 narástlo za posledné storočie od nástupu automobilizmu a industrializmu - továrne, spriemyselňovanie, komíny... - kvôli CO2 pohonu áut a industrializmu padajú za posledné storočie celosvetovo kyslé dažde

Ďalej sa odvodňuje a vysušuje krajina...

Neorať priečne - zvislo. No svahoch orať vodorovne - po vrstevniciach, kvôli zadržiavaniu vody, aby neodtekala rýchlo.

Zničené, rozorané medze - Obnovovať medze na poliach, lúkach, udržiavajú vlahu, zadržia vodu z prietrží a podieľajú sa na následnom vyparovaní vody, stopnúť výruby lesov, obnovovať výsadbu lesov

Nelogické odkanalizovanie - Obnovovať zachovanie vody v krajine (napr. len z ciest, parkovísk, plochých striech panelákov, koľko vody zbytočne odteká do kanálov)

Zbytočné betónovanie plôch (parkoviská, budovy) - Riešiť to tvárnicami - zelenými stojiskami s trávou a vysádzať stromy v okolí betónových plôch, parkovísk, škatúľ obchodných centier, aby stromy tienili a vytvárali priaznivú klímu a aby nedochádzalo k prehrievaniu týchto plôch a budov + vysádzanie vetrolamov

Nové stavby povoľovať len s podzemnými parkoviskami pod objektmi...

Všetky nové stavby, či obytné, administratívne alebo priemyselné by mali povoľovať len s podzemnými parkoviskami pod objektami ako na západe a vo svete (aj -2 poschodí pod zemou ak je potrebné), aby sa zbytočne nebetónovali plochy v okolí, ktoré sa prehrievajú a zbytočne odvádzajú dažďovú vodu do kanálov namiesto je zachovania v pôde (a následné odparovanie vody, aby nedochádzalo k dlhodobým suchám). A detto riešiť tieto škatule zelenými strechami a množstvom stromov v okolí, aby tienili tieto škatule, aby sa to neprehrievalo a aby tam bola dobrá mikroklíma.

P. S.: Čo sa týka využívania a nevyužívania CO2 áut - niekto má za celý život nulovú uhlíkovú stopu a niekto megatony CO2 (a dopláca nato práve tí, ktorí chodia peši a dýchajú smog. milujem hlavne tých, ktorí majú cca 20 - 30 metrov od domu/paneláku do obchodu a sadajú kvôli tomu do áut alebo určite poznáte aj zo svojho okolia takých, ktorý za deň sadajú aj 20x do auta, každú polhodinu niekam idú...)
 

Ja to všetko viem, mne to nemusíš

rozprávať. Ľudstvo sa samo nezmení. Pokecáme, poprotestujeme a hneď na to sadáme do áut a šup ho do práce stavať a vyrábať a zvyšovať rast HDP.
To chce takú obrovskú zmenu všetkého a vo všetkých oblastiach, že to ľudia a štáty nespravia. A čiastkové opatrenia len predlžujú agóniu kolapsu a vpodstate nič neriešia.
Rovnováha medzi ľudstvom a Zemou sa narušila v 80.tych rokoch, odvtedy už Zem nestačí a ide to do katastrofy.
 

Oteplenie je dočasné, príde doba ľadová

Grónsky ľadovec 2
Seriózni klimatológovia sa pri otázke o globálnom otepľovaní zatvária zväčša opatrne. Vplyvov, ktoré ovládajú a menia podnebie, je toľko, že sa nedá všetko zvaliť len na človeka a jeho aktivity – omnoho väčší vplyv má napríklad slnečná aktivita alebo sopečné erupcie.

Skôr hovoria o teplotných výkyvoch a pripúšťajú, že za posledných sto rokov prišlo k miernemu otepleniu (v priemere o 0,6 °C), na ktoré môže mať čiastočne vplyv aj človek. V júli prebehla médiami poplašná správa, že Grónsky ľadovec sa vraj vplyvom globálneho otepľovania topí na ploche 97 percent, takže o chvíľu sa úplne roztopí.

Klimatológa Pavla Matejoviča zo Slovenského hydrometeorologického ústavu som sa spýtal, čo si o tom myslí a on sa chvíľu veselo smial: „Môžem potvrdiť, že je to pravda. Grónsky ľadovec sa naozaj roztápa. Najmä na povrchu, tam, kde naň svieti slnko, pretože aj v Grónsku majú leto. Treba si uvedomiť, že Grónsky ľadovec má hrúbku tri kilometre, takže nijaké skoré roztopenie mu naozaj nehrozí.“

Climate-proof civilization
Dá sa globálnemu otepľovaniu, a teda aj nástupu novej doby ľadovej nejako zabrániť? Či už majú ľudia na zmenu klímy vplyv väčší, menší či žiadny, fakt je, že dochádza k zmenám a nikto nevie odhadnúť, kde sa skončia.
 

Konečne niečo k téme

Celá diskusia tu rieši odpady, pritom článok je o klimatickej kríze.

Medzi protestujúcimi je kopa naivných hlupáčikov, ktorí si mýlia pojmy s dojmami, na jednej strane bojujú proti globálnemu otepľovaniu, na druhej chcú zakázať jadrové elektrárne, potom zas chcú nahrádzať plasty papierom, hoci výroba papiera je násobne energeticky náročnejšia, miešajú všetko dokopy, obnoviteľné energie, odpadové hospodárstvo, ochranu zvierat a globálne otepľovanie a potom ešte zdrbú niekoho, kto v tom má na rozdiel od nich jasno za to, že použil plastovú lyžičku a pokrytecky sa tvária, že keď nakupujú v bezobalových obchodoch, tak robia neviem čo pre našu klímu. Prd vo vesmíre. Premárnená energia. A nielen premárnená, ale ešte aj kontraproduktívna. Lebo len nahrávajú ešte väčším blbcom, o ktorých je nasledujúci odstavec. Samozrejme nie všetci protestujúci sú vyššie popísaní blbci.

No a potom sú druhí blbci, ešte väčší ako tí prví, ktorí si myslia, že zapierať nos medzi očami je strašne IN a že sú neviem akí originálni a netuctoví a že nie sú ovce a nenechajú sa len tak zmasírovať a skrátka sú niečo viac. Majú mylný pocit, že ísť proti väčšine je dôkazom inteligencie per se.

A potom je tretia, zato malá skupinka, prevažne verejných činiteľov, ale aj niektorých vplyvných oligarchov, ktorým klimatická kríza jednoducho nehrá do karát.

Takže potom sa to celé stavia do roviny konfliktu: medzi 1. a 2.+3. Pritom minimálne medzi 1 a 3 by žiadny konflikt byť nemusel, nakoľko aj najpovolanejší z najpovolanejších, teda OSN, sa nedávno drvivou väčšinou zhodla, že odstraňovanie príčin klimatickej krízy a ekonomický rast sú synonymami, nie antonymami.

Takže ak ľudstvo prehrá boj s klímou, tak (mimo vyslovene TUPEJ skupiny č. 2) to bude len preto, že bolo ne-in-for-mo-va-né. (niekedy to naozaj treba dať na Harabina)
 

Citam tvoj prispevok a nestiham sa divit

Boj proti zmenam klimy nie je boj v prospech hospodarskeho rastu ale proti nemu. Zdrazenie energii, nahranie prachov a zakaziek zo strany dokonale adaptovanych vyrobcov v prospech totalne shitovych, neefektivnych vyrobcov, ktori by v kapitalistickom svete davno skrachovali, ale v tomto preumelkovanom svete plnom socializmu a hrania sa na nieco maju proste miliardove obraty (nezasluzene).

Ludstvo boj s klimou neprehra, preotze ziaden boj s klimou neexistuje. Klima sa meni 4,6 mld rokov a meni sa tak, ze nas ma nahaku. Menila sa v rozpati takmer desiatich stupnov za doslova par rokov a viedla k vymieraniu celych ekosystemov, pricom clovek ani neexistoval. akonahle sa zacne menit teplota smerom NADOL, je to pre nas katstrofa, pretoze produkcia potravin dostane tazko na frak.

takze hospodarsky rast je v totalnom rozpore s bojom voci klime a jej zmenam, pretoze vedie k realokacii miliard dolarov do stratena, miesto toho, aby sme si prostredie zlepsovali (vid priklad zavlah niekde v polopustiach ako ma Izrael) miesto toho, aby sme prachy vyhadzovali von oknom ako v priklade zelenych energii. Nonsens ako nabozenstvo.
 

 

No ak sa OSN na niečom zhodla, tak to bude nepochybne pravda, lebo OSN vobec neni politicka organizacia
 

 

Nieco k teme? Ved nadpis clanku hovori o proteste za slusne Slovensko. Co to ma s hysterizovanim o klimatickej katastrofe? Je vyslovene nechutne, ked ku protestom proti kriminalnikom vo vlade, ktore vznikli ako prejav odporu k vrazde dvoch mladych ludi katastrofisti takto prilepia svoju strelenu agendu a zohrievaju si svoju polievocku. Tymto mozu akurat nejakych ludi odradit na protesty chodit. Nie kazdy slepo veri v to nevedecke sarlatanstvo.

Environment planety je ohrozeny celou hromadou inych dosledkov ludskej cinnosti. Mnohe z nich dokazatelne daleko zavaznejsie ako otazny vplyv CO2. Najvacsi problem je preludnenie, z ktoreho vsetky ostatne vplyvaju. Ten treba vyriesit a vsetky ostatne problemy sa zmiernia. A ten problem nie je vo vyspelch krajinach, ktorych obyvatelstvo uz prakticky nerastie (az na US, Canadu a Australiu, ktore este stale rastu vdaka imigracii). Ak chce zapad urobit nieco naozaj podstatne, tak nech tlaci na krajiny, kde je najvacsi populacny rast, aby sa rozsirila antikoncepcia a dobrovolne sterilizacie za financnu odmenu. Zapad to moze aj financovat a bude to podstatne lacnejsie ako idioticke napady znizit obsah CO2 vo vzduchu, ktore nic podstatne nevyriesia, akurat nas ekonomicky zrujnuju. Nie je normalne, ze rozvojove krajiny zvysili svoju populaciu na viac ako 10 nasobok za 100 rokov.
 

Aj úbytok

stromov, lesov, prírody je len dočasný a postupne začneme domy, haly postavené na zelených lúkach búrať? Aj cesty plné aut sú len dočasný jav a postupne prestaneme vyrábať a používať autá a bude tu znova božský kľud?
K zmenám dochádza a dôjde k zmene systému sveta!
 

obesenec videl si

Aká kopa popola ostane po Jánskej vatre?
A tá bola z čistého dreva.
Čo asi ostane po spálení odpadu všehochuti?
A ten popolček z komína kam? Do Kene?
Tam už vyváža Macaron.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov