SME
Štvrtok, 4. jún, 2020 | Meniny má LenkaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Organizátor pochodu za život: Znásilnenie nemôže byť dôvodom na potrat (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9

Hodnoť

Opačná strana

Tuto som bohužiaľ absolútne na opačnej strane ako tento pán. Znásilnenie a poškodenie plodu a ohrozenie ženy - po rozumnú hranicu veku plodu - som absolútne za možnosť nechať rozhodnutie na budúcu matku.
Ženy nie sú len "inkubátori". Navyše, potraty budú aj potom, len viac nadivoko...
 
Hodnoť

 

Ja by som povedal, že názory šírené touto pro-life komunitou majú určitý kladný morálny aspekt a pre niekoho sa môžu stať dôležitou stránkou životných hodnôt či svetonázoru. Len týchto ľudí prosím: choďte a presviedčajte ostatných, tak ako to robil Kristus a ostatní svätí. Ale nenúťte druhých ZÁKONMI, aby prijali váš názor. Je to nekresťanské, násilím presadzujú svoju vieru moslimovia!
 

Presne vystihnuté,

ide najmä o spôsob, ako chce niekto zo zákona vnucovať svoje osobné presvedčenie iným. Ak by tento pochod mal znamenať len také "prihováranie sa do duší" tých, ktorých sa to môže dotknúť, bolo by to úplne legitímne. Ale ak niekto požaduje, aby žena bola zákonom donútená byť len nástrojom na rodenie, bez ohľadu na to, aké dôsledky, či už zdravotné, sociálne alebo psychologické bude niesť, tak to je nehorázne. Čo takto zorganizovať pochod za práva žien, ktoré majú nárok po narodení dieťaťa, aby sa otec dieťaťa riadne o ženu a dieťa postaral, zabezpečil jej zo zákona taký životný štandard, aký by mala, keby pracovala, bol jej deň noc k dispozícii pri výchove dieťaťa!!!!!!. V prípade, že to nezabezpečí, potresce sa nútenými prácami na x rokov, aby si uvedomil tú zodpovednosť, ktorú ma nielen za dieťa, ale aj ženu. Viem je to hlúposť, lebo by sa to veľmi ťažko dalo naplniť. Ale je to presne taká hlúposť, ako deklaruje tento človek.
 
Hodnoť

Ten pán

je echt extrémista...
 
Hodnoť

 

pre mna je stat spolocna kasa do ktorej sme dali peniaze na nieco co osamote nemame sancu vybudovat, a zaroven si platime ochranku.... to je všetko stat tu nie je na to aby robil maminku, aby hovoril ludom ako maju zit a uz vonkoncom nie na to aby mi hovoril kedy a ako mam sexovat, katolibanci zobudte sa , zijeme v demokracii a nie v kralovstve salamuna
 
Hodnoť

stefan

To uz Slovenko skutocne nema ine problemy?
 
Hodnoť

nemam slov

Zena ma pravo rozhodovat o svojom tele...

Podla jeho nazoru je pomali kazda menstrulacia ... zabitie nenarodeneho :x
 
Hodnoť

Marek Michalčík

Je náboženský fanatik a ako taký nepotrenuje rozmýšľať. Diskutovať s ním a podobnými je zbytočne- Mali by mu znásilnené ženy, ktoré čaasto tieto deti nenávidia, viď detskí domy, hniezda záchrany,poškodené deti, zaniesť domov, nech sa stará keď je taký dobrý katolík a venuje mu božiu lásku. Lenže Michalčík je len obyčajný ffík, ktorý sa chce presadiť. Prečo len niektorí na pochod, všetci sme za život a nepotrebujeme to verejne ukazovať!
 
Hodnoť

 

Milý pane,
starajte sa o svoju rodinu! Vagínam iných žien dajte pokoj!
Váš jednofarebný svet pripomína (obdobne) fašizmus, posielanie skupín ľudí do koncentračných táborov.
Ak ste nevidel štatistiky v potratoch patríme medzi štátmi s najnižším počtom vzhľadom ku populácii. Pričom neustále klesajú.
Hlúpo politizujete, zbierate nefér body u jednoduchých ľudí! V blízkej rodine máme skúsenosti s výchovou od narodenia postihnutého dieťaťa. V tejto spoločnosti to nie je žiadna sranda!!!! Tí ľudia nemajú svoj život v rukách, všetko podriaďujú udržaniu života človeka, ktorý ani nevie že je človek, poriadne nevníma, necíti ani tlesne, potrebuje full opateru.
Neviem siani len predstaviť v tom najhoršom možnom sne, že by mne nekto nadiktoval, keby som vedela, že na svet privediem podobne choré dieťa, že nemám možnosť sa rozhodnúť pre alebo proti!!!
Pretože takíto magori by sa nedajbože postarali o to, že by takáto situácia v spoločnosti nastala. Preto si o všetkých takto nastavených ľuďoch myslím, že sú to do neba veľkí pokrytci a farizeji!
A mali by urýchlene navštíviť vyhľadať odbornú pomoc.
 
Hodnoť

 

Normálne pánko nasadol na stroj času v stredoveku, potom čo mu jebli vidlami po vajcách a došiel kázať rovnako staré bludy
 
Hodnoť

Len blázon alebo fanatik môže

povedať, že znásilnenie nie je dôvod na potrat. Som za život, ale nie taký ako diktuje cirkev a tento pán. Účastníci pochodu by lepšie urobili, keby boj Za život spojili s ochranou prírody a klímy. To je dnes najväčšia výzva, ktorú musíme na Slovensku realizovať. Čo budú naše deti dýchať? Akú vodu budú piť? Aké potraviny jesť? To sú otázky a nie či robiť potraty v 8. alebo 12. mesiaci. Takéto zužovanie problému je nanič.
 
Hodnoť

 

Ak túžite po dieťati, ktoré nemôžete z akýchkoľvek dôvodov mať prirodzene, navštívte prosím detské domovy ,sú tam stovky detí hľadajúce lásku a rodinu .
 
Hodnoť

 

Milí muži, starajte sa o svoje penisy, ženy majú vlastný rozum aj svedomie. Žijeme v 21 storoči , Zem je guľatá a obieha okolo Slnka...
 
Hodnoť

Chýbala mi tam 1 otázka

Pán Krempasky sa ho mal spýtať, keď hovoril, že veci, ktoré nie sú dobré treba zakázať, či pozná niekoho, kto považuje potrat za dobrú vec alebo niekoho kto sa teší z potratu.

A ešte tradične absentujú aj otázky, že čo robia proti tomu, aby boli ženy ušetrené rozhodnutiu o potrate, teda, či robia niečo pre zníženie počtu znásilnení, pre zvýšenie vzdelávania v tejto oblasti atď. Zaujímalo by ma, ako by sa z toho vykrútil, pretože potrat nie je pôvod problému, ale jeho dôsledok.
 
Hodnoť

 

p. bezfarebný pragmatik
Ďakujem za Váš príspevok.
 

<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9

Najčítanejšie na SME Domov