SME
Streda, 8. apríl, 2020 | Meniny má Albert

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kočnerova obhajoba bude spochybňovať Threemu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Veď o tom sa málo píše, ale vyšetrovatelia majú hlasové hovory, to bolo na začiatku, Threema, Sms a hlasové hovory.Podľa nich vedia, kto s kým volal, asi normálne hovory. Prípadne kopec ludí prezvoní položí a ide sa na Whatsapp,alebo iné, alebo Sms, poď na Threemu. Inak, každý, kto si kúpi nový telefén ( Ružový panter ) tak niečo s tým starým urobí. Buď si ho nechá, predá, niekomu dá. No rád by som vedel, čo by povedali tí, ktorým zhabali telefény. Rozbil som ho kladivom, dal som ho na kolajnicu, padol mi do Dunaja,.
JVM
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Ide o to

ako získané hovory vyšetrovatelia majú. Či dal suhlas na odposluch sudca, teda legálne použitie ITP, alebo vyžiadané od operátora spätne /operátor musí zo zákona zálohovať a poskytnúť im/ ale toto má len informatívny charakter, NEDÁ sa použiť ako dôkaz pred súdom
 

 

Kazdy telefon ma svoje vlastne ID, ak ho niekomu dali, najde sa....neboj.
 
Hodnoť

...

Otazka je, ci je mozne prepísať takuto komunikáciu alebo nie, pokial sa niekto dostane k telefónu a heslu. Pokial ano a nebude sa to dat spárovať s inymi telefónmi, tak budu este Kočner a Jankovska v Smotánke na Markíze a žiadať nejake ospravedlnenia.
Alebo sa mylim?
 

Spárovanie sedí aj keď porovnáme

Kočnerovu korešpondenciu so Žužovou a následne napr. s Jankovskou. Žužovej predsa písal, čo povedal Jankovskej. Čiže Kočner usvedčil, resp. potvrdil sám seba.
 

...

Noooo neviem. Rad by som to videl takto jednoznacne.
 

 

Odkial vieš čo písal Kočner Žuže..? Len prosím nepíš že písali v denníku....
 
Hodnoť

Pointa je v niečom inom.

Dôkazné břemeno. Maju prokurátori na krku. Oni musia dokázať, že je to autentické, Kočner nemusí dokázať, že nie je.
Inak je to nedokázateľné. Keby záloha by bola obstála, ešte musia dokázať, že to písal on OSOBNE.
 

 

On osobne? Tak to bude úloha, ako dokázať, kto napísal Leninove spisy.
 

Presne tak.

Akurát Lenina nerieši prokuratúra.
 

Ty teda predpokladáš

že Kočner si kúpil telefón a dal ho niekomu inému aby ho používal dokonca v jeho mene? To už je hádam pritiahnuté za vlasy. Kočner proste mal pocit istoty že jeho komunikáciu nikto nikdy nebude čítať. Vo všeobecnosti mi niektoré časti Trestného poriadku pripadajú absurdné, najmä tie, ktoré sa týkajú preukazovania úmyslu. Môže niekto neúmyselne dať niekoho zavraždiť, prípadne predložiť falošné zmenky? Podľa mňa sa polícia sústredí na zhodu textov v Threeme so skutočným konaním aktérov v tom istom čase. Takáto zhoda sa nedá opomenúť!
 

Súhlasím

Komunikácia môže byť dobrým vodítko, nič viac.
Problém je však v tom, že nad súdnym rozhodnutiami to narobí akurát paseku.
Viem si predstaviť, že to bol skutočným zámerom dotyčného.
Nemám ani o tom dôkaz, že by bol za mrežami, čo servírujú, to mame za hotové.
 

 

Kočner bol neuveriteľne utáraný. Že veľa písal, to dokázal napríklad Šufliarskeho mobil. Nemôže sa vyhovováť ako Mizík, že nevie ovládať mobil. Z trémy sa tak ľahko nevykrúti. Áno, porovnanie trémy so skutočným konaním bude dôkazom autenticity. Som len zvedavý, či tam bude zmienka o vražde Kuciaka. Predpokladám, že také niečo polícia nepustila do sveta. Necháva si to ako prekvapenie, ako piatu zmenku Markízy.
 

A prečo mal teda

Kocnerov mobil Toth? A ževraj aj heslo?! Tomu vôbec nerozumiem
 

 

Nechýbalo veľa, a kvôli Leninovi mohli riešiť mňa. Bolo to v roku 1974, keď som bol na základnej vojenskej službe a cestoval som domov na dovolenku. Ako sme prichádzali do Košíc, ľudia povystupovali a ja som ostal sám s jedným chlapíkom, ktorý bol buď agent ŠTB alebo CIA.

Natlakoval sa a vybafol na mňa: "Veríte, že všetky tie spisy napísal Lenin sám?". Len som dačo zamekotal, zobral tašku a vypadol z kupé.
 

 

BTW, nemyslím, že prokurátorom bude robiť veľký problém to dokázať. Nikto nemôže čakať, že dotiahnu svedka,ktorý sa pozeral Kočnerovi cez plece a vedel, čo píše. Svedectvo Tótha, že mu mobil dal, bude dostatočným dôkazom.
 

Ale čo

To ani FB príspevok nenašli. Stačí univerzálna veta: Nemám o tom vedomosť, že by som také čosi písal.
Uvidíme na konci. Dávam 0,003%, že to dokážu. Každý deň sa aspoň raz rozhodne na súdoch v EÚ v takejto veci. Ani obyčajné nešifrované sms s podporou metadát od operátora nevedia použiť.
Horšie je s nahratým hlasom. Tam zasa "pomáha" spôsob získania. Pokiaľ nebol súdny príkaz, tak smola.
 

 

Ak je to tak, potom elektronické dôkazy sú prakticky nepoužiteľné. Tam nie sú ani otlačky prstov, ani stopy DNA. Ani nahrávka so súdnym príkazom nemusí viesť k obvineniu, ako sme pred rokmi mohli vidieť v prípad sudcu preberajúceho úplatok.

Azda je načase definovať nové zásady, kedy sa elektronický záznam môže použiť pri súdnom procese. Nechcem teraz tu fantazírovať, ako by to mohlo vyzerať.

Len pripomeňme, že boli časy, keď zákon vyložene nezakazoval skryté špionážne kamery. Keď potom nachytali suseda, ktorý do kúpeľní susedných domov namontoval kamery, pri ktorých prezeraní si potriasal mieškom, mohli ho obžalovať iba za krádež elektrickej energie. Keby mal kamery na baterky, nemohli by ani to.
 
Hodnoť

 

Je zaujimave vsimnut si jeden detail. Kocner nekrici ze komunikacia je falosna ale ze mu este nic nebolo dokazane.
Takto vacsinou reaguju ludia ktori su si vedomi svojej viny ale ich poslednou nadejou je ze sa im nic nedokaze.
 
Hodnoť

Fico číha v tme a čaká na utok

Dúfam že bude spravodlivo potrestaný, ak je vinný. Neverím že zavrú nejakého Hranola, taktiež. Skôr zavrú Trubana za kvetinky. Bojím sa že nič z tohoto nebude a Fico zničí racionálne zmýšľajúcich ľudí a bude zrazu neonacistický boľševikov obirmovaná, lebo tak dostane hlas od viacerých pomätencov a nenávistných kreténov.
 
Hodnoť

 

Odborníci zo zahraničnej firmy samozrejme vedeli, kto je Kočner a koho každého má asi pod palcom a s ich dokonalým prehľadom o slov. politickej scéne a kadejakých "opičkách", "Džánoch" a pod. to upravili "na mieru" a do slovenčiny im to preložil Google translator.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Domov