SME
Pondelok, 16. december, 2019 | Meniny má Albína

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Disciplinárny podnet na Jankovskú je pripravený. Polícia požiadala o pozdržanie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

eee-1

Nejako sa mi tomu nechce verit, zeby chceli pre sudcov horsie, cim to bude.
Stale mam pocit, ze za tymito "zdrzaniami" budu nejake finticky, ale rad by som sa mylil, dal by boh aby na Sk zacala platit spravodlivost pre "vsetkych".
 

Domnievam sa

Že ak by ju disciplinárne potrestali, nemohli by ju ďalej v tej iste veci potrestať. V SR (nielen) platí zásada, že v tej istej veci môžete byt sankcionovaný iba raz.
Dosť sa to zneužíva v stavebnom konaní. Čiernych stavebníkov nie je možné vystaviť trestnému stíhaniu, lebo boli potrestaní v správnom konaní na stavebnom úrade. ...
 

 

Áno, ale nepleťme si hrušky s jablkami. Disciplinárna zodpovednosť je úplne iná kategória ako trestná zodpovednosť, tie dve konania sú od seba úplne oddelené. Zásada ne bis in idem sa vzťahuje iba na trestné konanie. Popravde nerozumiem, ako by tieto dve veci mohli kolidovať. Je to divné.
 

Vďaka za spresnenie

Nebolo mi jasne či sa jedna v prípade disciplinárneho konania o nejaký druh správneho konania, teda v zmysle akých ustanoveni zákona sa vedie a aku ma právnu váhu. Či ide len akúsi “vnutroklubovu” záležitosť, čím by mi zmysel žiadosti polície chýbal, alebo ide o silu Rozhodnutia správneho organu a v takom prípade by bol potrestať v trestno-právnom konaní asi nemohli. Ale vďaka za spresnenie.
 

 

Ad absurdum by sa niekto o také zdôvodnenie pokúsiť mohol, ale viem si predstaviť iba jedného sudcu, že by sa pod také niečo podpísal. Harabina. Ten sa napríklad vo svojej histórii podpísal už aj pod to, že neuznáva nález Ústavného súdu, lebo jeho právny názor má vyššiu právnu silu.

V každom prípade, údajná judikatúra ESĽP uvádzaná nižšie (kým neuvidím neuverím) v podaní tohto Uznesenia NS SR sa vzťahovala na priestupky. Neviem si predstaviť tak extenzívny výklad, ktorý by toto rozšíril aj na DISCIPLINÁRNE konania napríklad stavovských organizácii, ale aj orgánov verejnej správy, nakoľko takýto výklad by viedol, ako som už uviedol nižšie, k najväčšej právnej revolúcii minimálne od Márie Terézie, ak nie od Rimanov. Veď premýšľajme: ja ako advokát niekoho zavraždím, a ešte pred právoplatným rozsudkom sa nechám disciplinárne potrestať AK a tým pádom som v suchu??? Absurdné.

Na toto nemusím byť advokát s 20 ročnou praxou, ani študent práva práve sa učiaci o teleologickom výklade právnych noriem, toto pochopí aj laik. To len právnici sa niekedy strácajú vo svojich kľučkách tak veľmi, že čierna sa stáva bielou a biela čiernou. Niektorí právnici by si mali dať sabatikal, lebo im už trochu, s prepáčením, j...e.
 

Je to zvrhlé

Žiaľ, negácie niektorých legislatívnom evidentne nejdú. Ale sú platení práve za to. Aby nešli. Zmena právnej normy evidentne nie je záujmom. To je ako s navyšovaním platov poslancov. Fasista hlasuje s liberálom, ten so socialistom...
 

 

práve teraz som dopozeral na TA3, kde splietali zo Súdnej rady toto isté, to máme teda zákony, veď disciplinárne konanie je o niečom inom, len o vyzlečení z talára, veď discipl. senát nemôže zavrieť do basy, podľa Boha pravdy by to malo byť tak, že disc. senát preruší sudcovský výkon a počká sa do ukončenia trestného konania, potom podľa výsledku buď basa alebo návrat do talára aj s náhradou mzdy. Majú to filc y dobre premyslené.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Jankovsku ale môžu vyzliecť z talara za dokázateľné klamstvo. To zároveň nie je trestný čin, takže nie je čo riešiť. Vyzliecť, a súdiť za trestné činy
 

Presne tak,

lebo sa zdá, tá ma toho na rováši oveľa viac. Chcela by som vidieť tú diagnózu, kvôli ktorej je na PN. Hneď by som jej poslala sociálku na kontrolu. Asi si pripravuje doma tlačovku, kde bude vykrikovať aké je to všetko svinstvo, len to čo ona napáchala "svinstvo" nebolo.
 
Hodnoť

Do frasa aj so sudcami

to co znamena, ze sudca ak je disciplinarne rieseni nemoze byt trestne stihani za tu istu vec?

To ake privelegia alebo podla akeho zakona toto nie je mozne, alebo su obavy, ved disciplinarka je interna vec organizacie a trestne stihanie je porusenie zakona, no nie?

Ake moresy si to zaviedli sudcovia, pripomina mi to RKC, dostane pokarhanie, prelozenie a rucenie.

Co to zase hraju na obcana, je to uplne transparentne, ze sa natahuje cas, nieco visi vo vzduchu alebo sa upratuje, rataju straty a presuny.
 

 

Tato zasada plati vseobecne na uplne vsetko a vsetkych obcanov. Za jednu a tu istu vec mozes byt postihovany iba raz. Uz neviem ci je to v ustave alebo kde, ale je to tak.
 

 

Vôbec. Nič také náš právny poriadok nepozná. Neviem, kde ste na to došli.

Ukážte mi paragraf, článok (ústavy) alebo judikát ktorý také niečo tvrdí.
 

 

Najvyšší súd Slovenskej republiky 1 Tdo 14/2006


Pre úplnosť treba tiež uviesť, že aj v prípade, ak by súdy dospeli k záveru, že došlo zo strany
obvinených k naplneniu zákonných znakov trestného činu pytliactva, práve okolnosť spočívajúca
v predchádzajúcom disciplinárnom postihnutí oboch obvinených by vytvárala prekážku ďalšieho
rozhodovania vo veci. Z hľadiska vnútroštátneho práva, ako aj z hľadiska judikatúry Európskeho
súdu pre ľudské práva a medzinárodných zmlúv (čl.4 Protokolu č. 7 k Dohovoru o ochrane
ľudských práv a základných slobôd), za situácie, kedy obvinení už boli za skutok, pre ktorý
je vedené trestné stíhanie, postihnutí v disciplinárnom konaní, došlo by uložením trestu v trestnom
konaní k porušeniu zásady „ ne bis in idem“, teda zákazu dvojitého súdenia a potrestania za ten istý
čin.
 

 

Fuu, tak toto mi stalo aj za zalozenie uctu. Dobry pokus, ale ak si precitate uznesenie, tak sa dozviete, ze tu islo o priestupkove vs. trestne konanie, nie o disciplinarne vs. trestne.

Takze stale plati to co som sa pytal vyssie.

Nastastie. Uz som zacal byt v soku. Takmer sme tu mali navod pre vsetkych advokatov, sudcov, notarov, exekutorov, vysokoskolskych profesorov, prokuratorov, policajtov, atd. atd. ako sa kedykolvek a kdekolvek vyhnut trestnemu stihaniu. To by nebolo nic mensie ako PRAVNA REVOLUCIA.
 

 

A ako tak spatne citam vas prispevok, tak som si uvedomil, ze ste tam pozmenili jedno slovicko.

Uhadnete ktore? Zacina na Dis a konci na sciplinarny.

Ale dobry pokus. Naozaj fakt ze dobry pokus.
 

 

????

https://www.nsud.sk/data/att/1...

.... v predchádzajúcom disciplinárnom postihnutí oboch obvinených by vytvárala prekážku ....

....kedy obvinení už boli za skutok, pre ktorý je vedené trestné stíhanie, postihnutí v disciplinárnom konaní, došlo by uložením trestu v trestnom konaní k porušeniu zásady „ ne bis in idem“, teda zákazu dvojitého....
 

 

Aha, áno, pozerám že tam je naozaj uvedené slovíčko disciplinárny. Tak potom ste sa nepomýlili vy, ale súd. Nakoľko tam zjavne chceli uviesť slovíčko priestupkový. Však celé uznesenie bolo o tom. Pravdepodobne robili systémom CTRL + C, CTRL + V. Vám sa ospravedlňujem, že som vás obvinil zo zlého úmyslu. Ale nemôžte sa mi zas toľko čudovať, keď ma tu mínuskovali minimálne dva servery.
 

 

Nestrapňuj sa.
 

 

ale veď to blbosť. Ja som v advokátskej komore, ak niečo poruším disc. komisia ma potrestá, zoberie mi advkátdsku licenciu, ale ak som nečo urobil trestné a dotyčný podá n mňa trestné konanie, môžem ísť kludne do basy, to sú dve rozdielne veci.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov