SME
Pondelok, 20. január, 2020 | Meniny má Dalibor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Neohrozený Fico, posilnení môžu vyjsť Harabin a Kotleba. Ako zvuk Gorily ovplyvní voľby (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Dlho som si lámal hlavu nad tým, ako môže mať Smer preferencie stále nad 20%, po tom všetkom.

Pri volebnej účasti 50%, je to 10% dospelej populácie. Niektorí im ešte stále úprimne veria, niektorí sú nimi skutočne oblbnutí, ale myslím, že najväčšie percento je tých, ktorým súčasný stav vyhovuje.

Buď nejakým spôsobom odsávajú štátny rozpočet, majú vybavené teplé miestečká v štátnej správe a v štátnych podnikoch, pracujú v štátnej službe, alebo poberajú pekné výsluhové dôchodky atď. Po toľkých rokoch vládnutia, ich nebude málo. Prečo by takýto menili niečo na súčasnom stave?
Medzi voličov sa samozrejme počítajú aj ich rodinní príslušníci.
 

 

Nam voličom neostava nič ine iba isť volit a to tak aby sme Hranola poslali do zabudnutia spolu s KSSmerom ...
 

Je to jednoduché

stačí si prečítať príspevky sekty Blahovej aby človek pochopil, že tam žiadny dôkaz, žiadna pravda nefunguje. Je to sekta, ktorá od mesiáša Mečiara prešla k mesiášovi Ficovi a keď sa objaví presvedčivejší mesiáš, pôjdu za ním bez ohľadu na fakty. Blahovi ide o bezprácne živobytie, jeho aktivita je síce nechutná, lživá a podlá ako sa od správneho parazita dá čakať, ale je to pochopiteľné. Ani rakovina nejedná ináč. Ale jeho sekta, to je mimo pochop normálneho človeka. A ďalšia veľká skupina elektorátu sú tí, ktorí priamo profitujú z podvodov a okrádania štátu. Rošková, Krajmerová, Ficová, Saková-vzorka zaujímavých žien podnikajúcich buď priamo s mafiou alebo ako Svetlanka cez 700 firiem, kde figuruje a samozrejme poberá výnosy, tantiémy, plat. A tieto dámy majú rodiny, príbuzenstvo, biele kone. A tie biele kone majú rodiny príbuzenstvo, atď...atď...až po poslednú dosadenú riaditeľku materskej škôlky, po posledného poslanca za SMER, ktorý rutinne dvíha ruku na podnet Maznáka.
 

koľko rokov už lamentujete

nad touto skupinou voličov?

30! TRIDSAŤ ROKOV TIE ISTÉ FRÁZY!!!

Možno ste v schéme vymenili staré mená za nové, za Janka Kelňu ste dali Blahu.

Je to normálne, 30 rokov sa nepohnúť z miesta?

30 rokov sa zamýšľate, prečo vaši názoroví oponenti neuvažujú tak, ako chcete vy?

30 rokov veríte, že ak niekto nerozmýšľa ako vy, tak je to retard s iQ 50?

30 rokov čakáte, že tí druhí "zmúdrejú"No tak čakajte ďalších 30 rokov.
 

Nezmúdrejú nikdy!

Vymizli by iba vtedy, ak by neboli krížovými dotáciami a sociálnymi dávkami z verejných prostriedkov, vyživovaní.
 

ďakujem za

potvrdenie mojich slov.
 

Fajn... a teraz

daj svoj pohľad na vec, ako to vidíš ty a ako vidíš spôsob zmeny, keď MY podľa teba nie sme schopní niečo urobiť.
 

 

a ty robis co???
Ved toto je pomerne znama vec, je to jedno z uskali demokracie!
A zdaleka to nie je len na Slovensku.
Vacsina elektoratu je tupa a manipulovatelna. A plati to tak nielen napriec krajinami, ale aj napriec tisicrociami. Uz Platon povedal, ze nas nezaujem o politiku sposobi, ze nakoniec nam budu vladnut ti najneschopnejsi z nas. Respektive vsetkeho schopni.
Asi je pravda, ze idealna forma vlady je osvieteny diktator, problem je len v tom, ze kde takeho vziat a kto ho tam posadi?
Ludia, ktori sa viac ci menej opravnene oznacuju za elitu, tych je skutocne len mensina. A nemyl sa....naozaj nie je ich ulohou menit myslenie ludi a nutit kazdeho idiota, aby sa vzdelaval, overoval si informacie, sledoval kvalitne zdroje. To je nadludska uloha. Kazdy z nas ma svoju pracu, rodinu, povinnosti. Elita najhorsie zlyhava vtedy, ked sa odmieta podielat na politickom zivote. Ked sa oduta a urazena odmieta zucastnit volieb. Akoby sa tym nieco vyriesilo.
Kazdy den volime, kazdy den ideme do mensieho zla, v politike to nemoze a nesmie byt vynimkou. Ak toto nepochopime, nie je nam pomoci.

Ak pride volit nevoliaca elita, zvolime si nakoniec demokraticke sily, ktore sa mozno hadaju, su rozdrobeni, nedokonali, ale na mile lepsi ako zlodeji, vrahovia, populisti, sadici zemiakov a stavitelia stoziarov....
 

 

Nezabúdajme na capo di tutti capi Matečnú.
 

sekta?

Skor si myslim z tuto na SME je to sekta s ciernobielym videnim, zijete si vo svojom svete daleko vzdialenom beznemu cloveku. Sorry, mozno ma ukamenujete, ale zamyslite sa nad sebou. Nenavidite Fica a akukolvek informaciu prijimate ako dovod byt proti nemu. Ved Gorilla bola kauza, ktora pred rokmi postihla vtedajsiu vladu SDKU, nie vtedajsiu opoziciu. Naco sa to vytiahlo?
 

 

bolo psou povinnosťou Gorilu vyšetriť, nie skartovať. prečo smeráci nevyšetrovali?
 

?

Problém nie sú voliči SMERU. V populácii bolo, je a bude vždy určité percento ľudí, ktorí rozmýšľajú inak ako ty. Problém je roztrieštená opozícia na milión subjektov. Už len táto roztrieštenosť, že každý chce byť pri koryte a každý chce byť vodcom znižuje ich dôveryhodnosť. A dosť veľké percento ľudí už neverí politikom žiadnym a preto si povedalo, že voliť nepôjde vôbec. Ale zase ja sa im ani nečudujem, veď doteraz čo sme mali vlády v každej sedeli zlodeji, teda či vládla pravica alebo ľavica. V kradnutí medzi nimi nebol žiadny rozdiel. Pokiaľ opozícia nenamotivuje ísť voliť "nevoličov", nič zásadné sa meniť nebude na tých percentách, teda vznikne patová situácia a neudeje sa žiadna zmena.
 

 

Pri toľkých opozičných stranách reálne hrozí, že niektoré neprelezú 5% hranicu. Napr. keď SaS a OĽaNO získajú po 4,9%, tak skoro 10% hlasov prepadne.
Tak sa môže stať, že Smer bude znovu vládnuť, spolu s Dankom a Kotlebom, v parlamente budú mať väčšinu, pričom získajú len 35% hlasov, čo je 18% dospelej populácie. Hrozná predstava.
 

Sklamanie ľudí ktorí chcú

zmenu je tak velké z toho ako sa správajú "naši" tj opozícia že zo zlosti urobia ak pomsty (žiaľ aj na sebe) že dajú hlas Kotlebovi.To reálne hrozí,už raz Ficove vrecie zemiakov vyhralo na akte pomsty
 

Opozícia sa zjednotila jediný krát

za 30 rokov.

V r.1997 - SDK, 5 strán vrátane ľavice, (ktorá mala de facto väčšinu). Pravicová bola len DÚ, DS (5% strany) a tiež malá časť KDH, ktorá bola v totálnom rozpore so svojimi voličmi. Dokonca ich aj vyhodili.

Dôvodom ani náhodou nebol túžba národa po neobmedzenom škrtaní, ako si to vysvetlil Mikloš.

Jediným dôvodom zjednotenia bola extrémne nebezpečná situácia, že Slovensko sa nedostane spolu s Českom, Maďarskom a Poľskom do EÚ a NATO, čoby znamenalo fatálnu historickú prehru a definitívny prepad na úroveň Bieloruska, Moldavska či Rumunska.

Slováci sa zúfalo potrebovali dostať do EÚ o.i. aj preto,. lebo ak by nemohli ísť zarábať do EÚ, časť hladových dolín by pokapala od hladu. Bez nadsádzky.

Mikloše, Ruskovia, Malchárkovia, Penty JAyTY, veksláci (neznám špinavé peníze), aj oligarchovia, ktorí neskôr založili a.s. Smer, si to vysvetlili tak, že od národa dostali mandát zo svojimi spolu cca 12% podpory zmeniť celú krajinu na svoj obraz, rozumej na svoje privátne záujmy.

Táto situácia sa po vstupe do EÚ zásadne a navždy zmenila. Národ už nevidí žiadny dôvod na miklošovanie a kaníkovanie, pretože z neho absolútnej väčšine akosi nevznikol žiadny prospech, iba urážky, akí sú sprostí, neefektívny a leniví.

Geniálna forma získania si voliča.
Zúrivé bojové nepriateľstvo v pravici nie je žiadne "hluboké nedorozumění", je zákonitým a nutným dôsledkom ich vlastnej (libertariánskej) ideológie.

Každý je tvojim konkurentom (obmedzenosť zdrojov), a úplne najväčším konkurentom je ten, kto ponúka rovnaký alebo podobný produkt (libertariánska ideológia)
A kto bojuje o tie isté zdroje (moc, vplyv) ako ty.


Oni sa musia žrať navzájom, je to podstata ich existencie.

To, že za 30 rokov neboli schopní sebareflexie, je už ďalšia diagnóza.
 

Neustále

sa pri hodnotení motivácie voličov Smeru, ale aj SNS, Mosta či iných zlodejských strán zabúda, že veľké časť ich voličov ich volí aj preto, že by sa na ich mieste správala rovnako. Skombinujte to s vlakmi zadarmo a máte vymaľované.

Najväčšími problémami Slovenska sú vzdelanie a všeobecná úroveň morálky. Keď to zjednoduším, väčšinový slovenský volič je bohužiaľ nevzdelaný a amorálny.
 
Hodnoť

koľko rôznych civilizácií

žije na Slovensku ? Rozdelenie politického spektra je hodnotové a rozdiely medzi nimi sú zásadné. Sú akoby z rôznych civilizicáií. Víťaziaca je hodnotovo bohužiaľ civilizáciou retardovanou, akoby zamrznutej kdesi v dobe štúrovského národného obrodenia. Komplikovanou naviac prítomnosťou početnej maďarskej národnostnej menšiny - tá má vlastné civilizačné hodnoty, odcudzené slovenskej občianskej spoločnosti. To sa odráža v nadvláde organizovanej zločneclej skupiny a ideovo roztrieštenej opozície. S pesimistickou prognózou stagnácie, bez viditeľného hodnotového posunu. Spôsobeného aj sústavnou emigráciou mladej generácie vzdelaných.
 
Hodnoť

outsider!

S takýmito názormi si aj dostaneš outsider.
 

 

Praveze to celkom dobre vystihol, aj ked spajat tuto skupinu spolocnosti so sturovcami je myslim, ze ozaj pritiahnute za vlasy. Mozno, tym myslel, hej Slovakov. A migracia mladych ludi je naozaj obrovskym problemom Slovenska.
 
Hodnoť

 

SDKU ===> taktiez byvala "demokraticka" opozicia a vladna strana ( vyrazne podporovana "demokratickymi" dennikmi

kde je sebareflexia?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov