SME
Pondelok, 16. december, 2019 | Meniny má Albína

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Gál podal disciplinárny podnet na Jankovskú a Harabina (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Tak klamlivé výroky

ale to, že ju Kočner volal svojou opičkou, že mu pomohla so zmenkami keď inštruovala a tlačila na Maruniakovú ako má rozhodnúť, že si kupovala byt, na ktorý nemohla zarobiť a napísala ho na inú osobu - tak to tomuto farizejovi Gálovi nevadí.
Slabučko hryzkaj, slabučko veď sme koalícia.
Harakter rozhoduje...
 

Citanie s porozumenim

Treba citat s porozumenim, jasne je povedane, ze ju disciplinarne budu stihat za to, ze klama a to preto aby ju mohli trestne stihat za dalsie veci, nemoze byt 2x riesena za ten isty skutok. Len tolko na margo “harakter” vo Vasom komentare
 

 

No tak toto si tam prečítal naozaj iba ty.
 

 

KDA má pravdu,
je to tam:
"Podľa Gála sú dôvodom na disciplinárny podnet voči Jankovskej jej klamlivé výroky.
(...)
Gál má za to, že predmetný disciplinárny návrh nie je v rozpore s prípadným trestným konaním. Prípadné trestné konanie by sa mohlo vzťahovať na iné skutky sudkyne," uviedol tlačový odbor ministerstva spravodlivosti."
 

 

Áno, v článku je to tak podané. Lenže... poznáš tie ich právnické kľučky. Aby nakoniec to nedopadlo tak, že disciplinárne konanie bude dôvodom nezačatia trestného konania, lebo za jednu vec nemôžu dvakrát stíhať. Dúfam, že sa mýlim, ale vôbec by ma neprekvapilo, keby to tak dopadlo. Mne bolo podozrivé už to, že ani ohlasované stretnutie Gála a vyšetrovateľa, presne kvôli tejto záležitosti, sa nakoniec nekonalo.
 

 

Ale to neznamená, že najprv musí byť disciplinárne obvinená lebo inak nemožno začať trestné stíhanie.
Nikde nie je napísané, že predpokladom pre trestné stíhanie musí byť začatie disciplinárneho stíhanie (to by už čo bolo) a takisto nikde nie je napísané, že disciplinárne konanie sa nemôže viesť aj pre viac skutkov naraz.
A takisto trestné stíhanie neznamená, že nemôže byť byť za tie isté skutky disciplinárne stíhaná.
A ,,riešená" (čo to v tomto prípade znamená riešená?) za tie isté skutky v pohode byť môže lebo trestné a stíhanie a disciplinárne konanie (interná vec MS SR) nie je to isté ako ani slivkový kompót a slivovica nie je to isté.
Inak by nastala situácia , že Jankovská bude trestné stíhaná a možno aj odsúdená, ale podľa KDA by mohla byť ďalej sudkyňa lebo by bola ,,riešená" dvakrát za ten istý skutok.
Gál vie, že za tie klamlivé výroky či bola alebo nebola v nejakej vile Jankovskej hrozí maximálne nejaké ty, ty, ty už to nerob. Gál ju jednoducho nechce disciplinárne stíhať za korupciu a paktovanie s mafiou, ale prenecháva to ako Pilát Pontský na iné inštitúcie.
 

Gál je člen skupiny naších

Dal Jankovskej odstupné a pridal ešte osobnú odmenu - výšku taji a vraj neporušuje info zákon.Jeho disciplinárny návrh je na smiech.Som zvedavý, keď bude Jankovdká nejako potrestaná, či Gálovi niekto vyplatenú odmenu zosobní.
 

vraj si nepamata sumu, ale niekde

je to vraj zverejnene, pretoze
tak uklada zakon
legislativa vcelku je na mieru
usita nasim, zo vsetkeho im nieco
kvapne
 

 

predmetný disciplinárny návrh nie je v rozpore s prípadným trestným konaním.

a s vyplatením ODMENY???!!!! kde sme? v mozambiku?
 

 

Citat: Dôvodom podania návrhu na disciplinárne konanie voči Monike Jankovskej je porušenie povinnosti sudcu spĺňať predpoklady sudcovskej spôsobilosti a to po celý čas trvania funkcie sudcu. Gál má za to, že predmetný disciplinárny návrh nie je v rozpore s prípadným trestným konaním. Prípadné trestné konanie by sa mohlo vzťahovať na iné skutky sudkyne ...
A napotykali sme si ak sa nemylim.
 

 

Az na to, ze v case vypisovania si s MK a ovplyvnovania sudkyn ona sama sudkynou nebola. Sudcovsku cinnost nevykonavala, kedze mala pozastaveny vykon cinnosti sudcu a posobila na ministerstve ako štátna tajomnicka... Myslim, ze disciplinarne konanie bude neuspesne.
 

Pozastavená činnost

zřejmě nebude to samé, co zrušená činnost. Takže ikdyž měla jiné “povinnosti”, stále byla soudkyní. Asi by nebylo v pořádku, kdyby soudce v pauze, kdy měl pozastavenou činnost, například kradl, a potom se klidně vrátil do taláru a soudil zloděje.
 

uz sa to pred casom rozoberalo

ked jej daju disciplinarne konanie, nemohli by ju za to iste uz trestne stihat. tak jej dali disciplinarne konanie za klamstvo, a pripadnemu trestnemu stihaniu sa tak nevyhne
 

 

Práve naopak. Môže a má byť 2x riešená za rovnaký skutok.

Ak ide o skutok, ktorý má charakter disciplinárneho deliktu sudcu, tak sa voči nej má vyvodiť dôsledok, ktorý ochráni výkon štátnej služby v oblasti súdnictva. To NIE JE trestnoprávna sankcia, teda trest. Je to opatrenie v oblasti štátnej služby sudcov, ktoré rieši to, že ako sudkyňa je ďalej nepoužiteľná. A teda pre rezort justície je zbytočné, až kontraproduktívne ju ďalej zamestnávať. Prípadne, ak je použiteľná v obmedzenom rozsahu, tak zníženie platu sudcu to vyjadrí.

Ak je totožný skutok zároveň trestným činom, tak bude vyvodená aj trestnoprávna zodpovednosť. A len tu bude potrestaná.

Dve konania, ale len jedno z nich má charakter trestného konania. V druhom nejde o uloženie sankcie trestnoprávneho charakteru, a preto nemôže ísť o porušenie zásady ne bis in idem.

To platí mimochodom aj pre prípad, že by bola najprv trestnoprávne odsúdená, a až následne by prišla o funkciu sudkyne. Ani v tom prípade by nebola dvakrát trestaná. Takéto následné zbavenie funkcie sudcu je rovnako tak štátnozamestnaneckou otázkou, dôsledkom toho, že už nemôže ďalej vykonávať funkciu sudcu. Žiadny trest.
 

 

Toto je prave vec, ktora mi vrta v hlave a rozculuje ma odkedy v telke na TA3 trepali nejake zenske, ze po disciplinarnom konani nemoze prebehnut trestnopravne, lebo rovnaky skutok 2x bla bla bla. To by ma fakt zaujimalo, co ma DISCIPLINARNE konanie jednajuce o poruseni DISCIPLINY a nasledne zamestnantelskom vztahu k statu spolocne s TRESTNYM konanim jednajucim o konani TRESTNYCH cinov podla zakona.
 

ked sa vyjadruje slovenska sudna moc

Nerozumie jej nikto. Tolko prazdnych viet absentujucich elementarnu logiku a zdravy rozum, to sa nikde nevidi. Uz tu vidn, ze vunikli a funguju len kvoli tomu, aby o..y..e...vali spolocnost
 

 

Vždy je dôležité nielen ČO niekto hovorí, ale aj KTO to hovorí.

V súdnictve a rezorte spravodlivosti celkovo je množstvo ľudí, ktorí nemajú záujem na tom, aby bola voči danej "sudkyni" vyvodená zodpovednosť.

Počínajúc ministrom spravodlivosti, ktorý sa pravdepodobne obáva, aby proti nemu "nezaspievala" veci, ktoré vie z pozície bývalej štátnej tajomníčky. Napríklad to, čo sa už mesiace rozpráva medzi zamestnancami MS SR, ako to v skutočnosti je so sťahovaním inštitúcie do areálu "Zváračského ústavu" - kto na tom zarobí, pre koho to je výhodné, kto stojí v pozadí.

K tomu pridajme všetkých jej spolupracovníkov a spolupracovníčky, ktorí pre ňu robili rôzne služby, alebo pre ktorých a ktoré ona niečo vybavila. To sú veci, ktoré sa dozvieš, ak si v systéme alebo tam niekoho poznáš. Samozrejme, na nič nikdy nie sú dôkazy a všetko je to zariadené tak, aby to prinajhoršom bolo tvrdenie proti tvrdeniu.

Takže "jej" ľudia na Súdnej rade jej zariadili hladké preloženie na súd, "jej" minister, aj keď musí hrať chrumkavého, jej vyplatil odmenu a nespustí proti nej skutočné disciplinárne konanie pre to, pre čo by ho spustiť mal, prípadne možno raz aj stopí dôkazy, a tým si zabezpečí jej mlčanlivosť, "jej" ľudia budú podávať účelové právne výklady, aby sme všetci uverili, že presne takto to má prebiehať a nijak inak. "Jej" premiér bude do volieb predstierať riešenie problému, aby sa nemuselo ukázať, akého problémového človeka dosadili na miesto štátnej tajomníčky.

Skutočnú pravdu by sme sa dozvedeli len keby všetci konali proti nej, vyvodzovali voči nej zodpovednosť a ona by si podala sťažnosť až do Štrasbugu. A ten by podľa mňa povedal presne to, čo hovorím ja. Že nejde o žiadne porušenie zásady ne bis in idem. Lenže na Slovensku sa robí všetko preto, aby k tomu nikdy nedošlo.
 

K+

Tiez mam ten pocit
 

 

podla tvojej logiky ak sudca spacha vrazdu, tak by si mal rychlo vybavit za to disciplinarny trest a vyhne sa tak tresnemu konaniu
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov