SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hasiči mali počas Silvestra 138 výjazdov, zasahovali najmä pri požiaroch (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Dokedy ešte ?

"Zábavná pyrotechnika bola podľa hovorkyne príčinou 56 požiarov."

Hmm, takže máme zrejme 56 neznámych páchateľov a v max. 56 prípadoch to zacvaká poisťovňa. Ale čo ak nie ?, čo ak neboli všetky poškodené strany poistené ?

Necháme im za vinu, že sa nepoistili ?, alebo už konečne dáme stopku tomuto nezodpovednému biznisu s pyrotechnikou ?, kde väčšinou nezodpovednosť obsluhy plynie buď z nedostatku IQ alebo skôr výšky hladiny alkoholu ?

Keď nevieme, či skôr nedokážeme vyvodzovať osobnú nezodpovednosť voči týmto podpaľačom, prečo tolerujeme tento neduh ?

Sorry, ale amatérske používanie tzv. "zábavnej pyrotechniky" by sa mal zakázať a nechať robiť ohňostroje iba profíkov alebo ho zakázať úplne. Je to proste nebezpečné !!!
 

Zakázať amatérizmus!!!

Šoférovať by mali iba vodiči z povolania, do vody hlbšej ako 1.2m nech môžu zo zákona iba profi plavci a potápači, skákať iba profi skokani, ... atď! Lebo je to proste nebezpečné!!!

Vypínam iróniu:
Naopak, je to OVEĽA bezpečnejšie mať dostupnú továrenskú pyrotechniku, ako za mojich chalanských čias, keď sme si bežne pyrobastle pokútne vyrábali podomácky. A to bolo naozaj veľmi nebezpečné. Suroviny sú stále bežne dostupné, ale kto by sa s tým dnes babral, keď čínska lacná a kvalitná pyrotechnika je poruke.
 

OK, ale potom iba na vyhradených ...

V poriadku, ale potom nech je to povolené iba na vyhradených miestach, ktoré určia mestá a obce.

Prečo by som ja mal v strachu byť doma každý Silvester len preto, že nejaký nezodpovedný ožran alebo dement, čo nečíta návod na použitie a bezpečnostné pokyny na štítku tejto pyrotechniky, mi svojou nezodpovednosťou podpáli môj dom a ten do príchodu hasičov zhorí do tla. (Dom ma stál moje celoživotné úspory)

Áno, mám ho poistený, ale aj tak sa pýtam.
 


Najčítanejšie na SME Domov