SME
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pellegrini zvoláva pre štrajk autodopravcov stretnutie s ministrami (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

je alergíni hlupák

alebo si ako hlupák myslí že všetci okrem neho sú hlupáci?
 

Ještě

větší hlupák než jsme čekali. Na rade je bolševické “Republiku si rozvracet nedáme”. Čo iné môžeš čakať od lokaja bolševickej bandy?!
 

Ak premiér povie, že dopravcovia

nemôžu očakávať, že vláda za päť dní opraví to čo celé roky nefungovalo... myslí tým že to nefungovalo za predchádzajúce roky vládnutia jeho strany?

Pýtam sa len pre poriadok...
 

poopravím

"citát p.Pelegriniho" znel" Nemôžu dnes očakávať, že vláda za päť dní vyrieši niečo, čo funguje niekoľko rokov,". Áno to o.ebávanie štátu / podľa premiera fungovanie.../ trvalo niekoľko rokov. Žiaľ až NKÚ "zoficiálnil to, čo i vrabce na streche čvirikali,čo opozícia tvrdila už dávno a čo sa potichúčky zamietlo/ vďaka ľuďom ako Fico,Gašpar, Trnka,Kováčik pod koberec, či prekrylo ďaľšími zlodejinami. V po.kedže zvolávate kompetentných ministrov riešte i požiadavku štrajkujúcich Mýtny zlodeji do basy! Lebo počas Vášho Smeráckeho vládnutia bola taká obyčaj,ak dáme sponzorom, o to viac musíme ošklbať obyčajných ľudí./dopravcovia, skrýté položky v cene energií, odvody pre podnikateľov Zverejnite konečného užívateľa výhod u Mýta. A nepožiadate tiež preveriť políciu, koľko sa pritom zainteresovaní nabalili? Aha nedá sa ...lebo i oni na Vás niečo majú, čo my občania i vrabce na streche čvirikajú.
p.s ešte by bolo zaujímavé či je zmluvná strana /Skytol/oprávnená požadovať utajenie zmluvy so štátom. /ak je tu nejaký práva v tomto znalý diskutér, prosím o vyjadrenie i v mene iných/ Mne to pripadá len ako kamufláž aby sa daňoví poplatníci nič nedozvedeli.
Nechce sa mi veriť, že máme zákony, ktoré by mali byť nad transparentnosťou s nakladaním s verejnými financiami a ktoré by mali pod rúškom obchodného tajomstva kryť zlodejov. Ak to bolo možné u Bžána, prečo nie i v tomto prípade?
 

 

Jasné je, že sa to, kto je vlastník Sky toll nesmieme dozvedieť. Lebo by sme sa dozvedeli ďalšiu pravdu o mafii na Slovensku. Ten Pelegrini sa tak snaží zahmlievať, ututlávať a zavádzať, že vraj sa to nedá, nesmie, zmluva je tajná...,.. Veď nech jednoducho štát na vlastné náklady vybuduje nový mýtny systém a tento starý nech si berú do schránky Sky toll.!!!
 

...

za mýtny systém, ktorý tu máme, štát už vynaložil /predraženú sumu/ stovky miliónov na jeho výstavbu.
Akoby to nestačilo, ak ho štát chce vlastniť, musí si ho za prísne utajovanú /prečo asi?/ sumu odkúpiť. Do tretice. Čo sme sa podozvedali koľko Skytoláci už naryžovali a aké odrobinky dávali do opravy ciest... No proste škandál na xstú.! Čo teraz Fico čuší s hlavou v piesku ako pštros?
 
Hodnoť

obsluhovat

budu mladi chlapci?
 

...

V lokále "Modra ustrica"?
 
Hodnoť

predstaviteľ strany za ktorou

sú miliardové zbojstvá pracuje so mnou na vylúčení politických strán mimo politiku a ich transformáciu na neziskové organizácie
 
Hodnoť

 

"Divné"a "Podozrivé". Zvoláva síce ministrov, ale toho kto to podpisoval (teraz tuším trafikuje ako šéf sociálky), nezavolal hoci môže prísť kľudne aj s Richterom. Pellé celý tvoj domček sa rúca.
 

 

Divné a podozrivé je akurát tak bašovanie tejto vlády. Od volieb - do volieb...
 

Niekoľko malých detailov.

Tomu, kto to stál za podpisom NDS /minister Vážny/ robil v rokoch 2002 - 2006 asistenta poslanca Peter Pellegrini. V roku 2006 sa Vážny stal ministrom dopravy a Peter Pellegrini poslancom, kde okrem iného zastával funkciu predsedu Komisie pre dopravu, poštu........Za firmou, ktorá je spolumajiteľom /nedávno svoj podiel predali/ a bola to schránková firma Ibertax z Cypru bola aj skupina Ja a Ty. A vrabce čvirikali, že byt postavený touto skupinou kúpil výhodne kto? No predsa Peter Pellegrini.
Osoby, obsadenia a skutočnosti uvedené v tomto príspevku sú čisto náhodné a je to len pravdepodobne fikcia, lebo takéto veci sa dejú len v banánových republikách a nie v krajine, kde korupcia neexistuje a preto v nej chcú urobiť zodpovední politici zodpovednú zmenu.
 
Hodnoť

 

Petrík, tebe sa zdá divný a podozrivý štrajk. A nezdá sa ti divné a podozrivé, že "Ja a Ty" vyberá mýto na štátnych dialniciach a 50% z utržených peňazí posiela na Cyprus ? Koľko z toho končí v kapsách našich ľudí ?
 

 

Nie to mu nepride divne, prave naopak vsetko funguje ako ma strana ma slusny bocny prijem. Hadam by si necakal ze by chcel on prist. Plus po skonceni prenajmu budu mat bonus za predaj mytneho systemu statu. Vsetko funguje ako ma :)
 
Hodnoť

Treba asi zistiť

kto za štát zastupoval rokovania ohľadom systému.
Potom byť veľmi opatrný a sledovať kde tí ľudia sú, aké môžu zase zmluvy robiť a kde v akých štátnych inštitúciách, s akými financiami narábajú.
 

Okolo podpisovania tejto zločineckej

zmluvy (a podľa práva by mala byť vyhlásená za neplatnú) sa motal ako poslanecký asistent Ľ. Vážneho (Smer, BB) aj istý Peter Pellegrini (Smer, BB). Ten sa za nejasných okolností stal spolumajiteľom skladovej či výrobnej haly, a potom sa predajom svojho podielu zaštiťoval pred nepríjemnými otázkami, ako si mohol dovoliť kúpiť drahý byt na nábreží Dunaja. A výhodný úver, čuduj sa svete, dostal vraj od J&T - jedného zo spolupodielnikov na mýtnom zbojstve. "100% akcionářem firmy SkyToll je společnost Ibertax se sídlem v Bratislavě. Konečným užívatelem výhod společnosti SkyToll, tak jak to definuje slovenský zákon, je český podnikatel Petr Syrovátko. Ve firmě SkyToll CZ působí jako jediný společník dceřiná společnost JT Banky, firma JT IB and Capital Markets." (Zdroj Wikipedie.cz)
Nezodpovedaná je otázka, koľko skutočných užívateľov výhod sa v skutočnosti skrýva za týmito vývesnými štítmi. Keby sa NAKA už dávno venovala tomu, na čo bola určená, dnes by sa už viacerí aktéri kauzy (aj politickí) pozerali na svet spoza mreží.
 

zaujímavejšie by bolo

menovať konečných užívateľov výhod v Ibertaxe ich majetkové pomery,podnik.prepojenia vrátane daň.priznaní / tiež ich rod.príslušníkov-stačilo by sa pozrieť na legálnosť nadobudnutia ich majetku ./ Apropo nebolo v súvislosti s mýtnym tendrom už podané tr.oznámenie? Či nebodaj to bolo "zahrnuté" v slávnom skóre p.špeciálneho?
 
Hodnoť

hahaha

klamári politiky ... všetko iné, len nie urobiť niečo v prospech systémových riešení pre vlastných obyvateľov ... veď ten smerácky ujo Pellegrini sa nechtiac preriekol, keď hovorí ... už 15 rokov to takto funguje ...teda vláda Smeru 12 rokov nerobila nič ... teda Pellegrini vedome závádza, alebo si ani neuvedomuje, že dopravcovia majú pravdu ... toto má byť tá smerácka zodpovedná zmena ? ... :)
 

zodpovednú zmenu

bude znova urobiť ulica, spolužiak študuje cestovné poriadky a hľadá spoľahlivú leteckú spoločnosť do spoľahlivej destinácie
 

znova musieť

.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Domov