SME
Streda, 8. apríl, 2020 | Meniny má Albert

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Andruskó spojil Kočnera s vraždou, Zsuzsová plakala (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

...

Posledný odsek je krutým vytriezvenim.bohuzial značná časť Slovenska by potrebovala dostať tiež po hube nech sa preberie. Jemu zabili syna, oni sú dennodenne okradani klamani nič nevadi ak si to rozmyslíme je tu kotleba.
Mimochodom lsns už predstavilo svoj program?
 

mas pravdu

veris tomuto statu a stane sa toto... smutne, desive...
 

problem je, že mnohí vytriezveli tak,

že miesto úchylného sociálneho demokrata, čo si na kolienka doslova násilím pchá decko a na úrade vlády si pasie prostitútku
budú voliť
úchylného fašistu s pedofilními sklonmi
v duchu hesla
včera mi bolo zle zo slivovice dnes sa skúsim ožrať borovičkou
 

 

A tak zase tomu fašistovi sa páčia šestnástky čo ťažko nazvať pedofíliu. Nepreháňajme. Ide o zneužívanie mladistvých pipiek.
 

 

učiteľ - žiačka nazveme to ako chceme ale takých 5 rokov natvrdo si minimálne zaslúži a dúfam, že dostane
 

 

Ano, zaslúži. Zneužil postavenie.
 

 

Zas si treba zachovať objektivitu, zákon vraví že pohlavný styk možno vykonávať od 15 či 16 rokov ak sa mýlim tak ma opravte. Čiže keď 16 ročná pipka dobrovoľne ide do kabinetu a roztiahne nohy hoci aj 66 ročnému nič nezákonne na tom nie je. Keby ju tam dotyčný dotlačil nasilu a nasilu vykonal styk proti jej voli je to trestný čin znásilnenia. Neobhajujem Kotlebu bože chráň. Ale netreba veci súdiť tak že napr keď truban povie 15 ročnej drogy sú super uricte vyskúšaj a keď budeš mat bad trip pridi na moju prednášku poviem ako to prežiť to je ok nič zle sa nestalo. A naopak keď niekdo zvedie 16ku tak je to zločin najťažšieho kalibru. Úkaz mi kde zákon vraví že keď 16ka dobrovoľne da svoju učiteľovi ide o trestný cin pedofillie či už ma učítel 18 alebo 78 ??
 

 

No praveze trestne to je. Ak su osoba v podriadenom vztahu ako je napr ucitel a ziacka tak sa hranica posuva z 15+ na 18+.
 

Osoba (Trestný zákon)

(1) Dieťaťom sa rozumie osoba mladšia ako osemnásť rokov, ak tento zákon neustanovuje inak.(2) Osobou blízkou veku mladistvých sa rozumie osoba, ktorá dovŕšila osemnásty rok svojho veku a neprekročila dvadsaťjeden rokov svojho veku.(3) Osobou vyššieho veku sa na účely tohto zákona rozumie osoba staršia ako šesťdesiat rokov.(4) Blízkou osobou sa na účely tohto zákona rozumie príbuzný v priamom pokolení, osvojiteľ, osvojenec, súrodenec a manžel; iné osoby v rodinnom alebo obdobnom pomere sa pokladajú za navzájom blízke osoby len vtedy, ak by ujmu, ktorú utrpela jedna z nich, druhá právom pociťovala ako ujmu vlastnú.(5) Blízkou osobou sa na účely trestných činov vydierania podľa § 189, znásilnenia podľa § 199 ods. 2, sexuálneho násilia podľa § 200 ods. 2, sexuálneho zneužívania podľa § 201 ods. 2, týrania blízkej osoby a zverenej osoby podľa § 208, nebezpečného vyhrážania podľa § 360 ods. 2 alebo nebezpečného prenasledovania podľa § 360a rozumie aj bývalý manžel, druh, bývalý druh, rodič spoločného dieťaťa a osoba, ktorá je vo vzťahu k nim blízkou osobou podľa odseku 4, ako aj osoba, ktorá s páchateľom žije alebo žila v spoločnej domácnosti.(6) Chorou osobou sa na účely tohto zákona rozumie osoba, ktorá v čase činu trpí fyzickou chorobou alebo duševnou chorobou, aj keď prechodnou, bez ohľadu na to, či je dočasne práceneschopná, ako aj osoba so zmenenou pracovnou schopnosťou, invalidná osoba alebo osoba s ťažkým zdravotným postihnutím, pričom intenzita takej choroby alebo postihnutia zodpovedá ťažkej ujme na zdraví.(7) Bezbrannou osobou sa na účely tohto zákona rozumie osoba, ktorá vzhľadom na svoj vek, zdravotný stav, okolnosti činu alebo okolnosti na strane páchateľa nemala nádej účinne sa ubrániť pred jeho útokom.(8) Osobou zverenou do starostlivosti alebo dozoru sa na účely tohto zákona rozumie osoba, ktorá je vzhľadom na svoj vek alebo zdravotný stav alebo z iného dôvodu na základe rozhodnutia súdu alebo iného štátneho orgánu, na základe zmluvy zverená inému, aby vo svojej domácnosti alebo v zariadení určenom na tento účel alebo inde na ňu dozeral, staral sa o ňu, zaopatroval ju alebo ju vychovával.(9) Odkázanou osobou sa na účely tohto zákona rozumie osoba, ktorá svojou výživou, výchovou, hmotným alebo iným zaopatrením alebo starostlivosťou je odkázaná na páchateľa.(10) Závislou osobou sa rozumie osoba závislá od návykových látok alebo od návykových škodlivých činností.(11) Podriadenou osobou je osoba, ktorá v dôsledku postavenia je osobne, pracovne, služobne alebo inak svojím postavením, pracovným zaradením, funkciou alebo hodnosťou podriadená páchateľovi a v dôsledku toho je povinná prijímať a plniť jeho pokyny, príkazy alebo rozkazy.
 

to sa teda veľmi mýliš

vždy ide o znásilnenie pretože sa hranica posúva na 18.
Trestný zákon
ONA: chránená osoba v prípade ako ON je učiteľ

(1) Chránenou osobou sa rozumie
a) dieťa,
b) tehotná žena,
c) blízka osoba,
d) odkázaná osoba,
e) osoba vyššieho veku,
f) chorá osoba,
g) osoba požívajúca ochranu podľa medzinárodného práva,
h) verejný činiteľ alebo osoba, ktorá plní svoje povinnosti uložené na základe zákona, alebo
i) svedok, znalec, tlmočník alebo prekladateľ.
§201
(1) Kto vykoná súlož s osobou mladšou ako pätnásť rokov alebo kto takú osobu iným spôsobom sexuálne zneužije, potrestá sa odňatím slobody na tri roky až desať rokov.
(2) Odňatím slobody na sedem rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) na chránenej osobe, alebo
c) z osobitného motívu.

a ďalej len pre zaujímavosť
(3) Odňatím slobody na dvanásť rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví.(4) Odňatím slobody na pätnásť rokov až dvadsať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním smrť, alebo

b) za krízovej situácie.§ 201a

Kto prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby navrhne dieťaťu mladšiemu ako pätnásť rokov osobné stretnutie v úmysle spáchať na ňom trestný čin sexuálneho zneužívania alebo trestný čin výroby detskej pornografie, pričom sám nie je dieťaťom, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.§ 201b

Kto zneužije dieťa mladšie ako pätnásť rokov v úmysle vyvolania sexuálneho uspokojenia jeho účasťou na sexuálnych aktivitách alebo sexuálnom zneužití, hoci sa na nich takéto dieťa nemusí priamo zúčastňovať, alebo kto umožní také jeho zneužitie, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.§ 202

(1) Kto pohne dieťa k mimomanželskej súloži alebo ho iným spôsobom sexuálne zneužije, ak

a) je takéto dieťa zverené do jeho starostlivosti alebo pod jeho dozor alebo odkázaná osoba,

b) ide o detskú prostitúciu, alebo

c) zneužije uznané postavenie, ktoré vyplýva z dôvery, autority alebo vplyvu na dieťa, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.(2) Odňatím slobody na dva roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 použitím nátlaku.
 

 

A smer, okrem tej "zodpovednej zmeny", ked na 11ku dali Blahu, aky je jeho program?
 

 

predstavila:

1, 2dcl borovicky
2, 2dcl borovicky
.
.
.
 
Hodnoť

 

Takže kto je vlastne konečným objednávateľom? Pani Kušnírová i pán Kuciak už niečo naznačili. Nepredpokladám, že len preto, aby boli mediálne zaujímaví.
 

 

Asi tu kopeš za Kočnera a naznačuješ v zhode s dezinformačnou scénou že za všetkým je Haščák. Ale ten by musel byť na hlavu padnutý aby s niečim podobným išiel práve za Kočnerom, ktorý si nahrával a vydieral úplne každého. Vrátane Haščáka.
 

 

Za nikoho nekopem, pýtam sa. Chcete nebodaj naznačiť, že pani Kušnírová i pán Kuciak sú súčasťou akejsi dezinformačnej scény?
 

 

Rodičia sú zúfali ľudia v zúfalej situácii a chcú nájsť zmysel v smrti ich detí. Maju tie informácie čo sú v spise a ktoré už viac menej poznáme všetci. Nie, nie sú dezinformátori na rozdiel od teba.
 

 

Tie veci, ktoré naznačujú idú nad rámec toho, čo je v spise, resp. nejakej ustálenej interpretácie jeho obsahu.
 

 

oni nie su, iba ty si.
 

 

Takže tým, že som zreprodukoval ich domnienky v otázke, som dezinformátor?
 

 

Keby si naozaj aspon nieco konkretne zreprodukoval, dalo by da o tom snad diskutovat.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Domov