SME
Sobota, 4. apríl, 2020 | Meniny má Izidor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chce pápež nahradiť Chautura, ktorého vyšetrujú pre obťažovanie? Nedá sa to vylúčiť, vraví expert (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Hmm...

Hmm cele je tonzvlastne ..
 

Že sa v denníku píše o tomto

krúžku šikovných rúk a iných udoch.

To pani má môj rešpekt aj samotný najvyšší sefino tohto krúžku si myslí že neklame.
 

 

Za co ma respekt? Ze odmieta prist na policiu vypovedat?
 

Za to, že to zo seba dostala

mnohé obete sexuálnych trestných činov to nedokážu.
Našťastie ma za sebou dobrého psychológa
 

 

K tomu toľko:
- vôbec netušíš, čo si myslí šéfino.. a ani ja to netuším. A keby si aj čokoľvek myslel, tak to neznamená, že je to pravda
- Chautur dostal hneď po prepuknutí kauzy zákaz vyjadrovať sa pre médiá, takže už veľmi dlhý čas nemá žiadnu možnosť sa verejne obhájiť voči obvineniam. Je to nová politika cirkvi a je to úplne v poriadku, len je kvôli tomu Chautur v nevýhode
- Chautura poznám už od svojho detstva a aj keď sme sa pár krát stretli, nezaznamenal som žiadne nezvyčajné správanie voči mne. To isté voči mojim neteriam. Chautur je k deťom veľmi milý a odjakživa bol, ak by to robil z vypočítavosti, som presvedčený, že by tých obetí bolo oveľa viac.
- Samotná pani je trošku zvláštna... bola do neho nešťastne zaľúbená, rada urobí mediánu show s kamerami, ale vypovedať na políciu prísť neráči, mala psychické problémy, vyrastala u starých rodičov... no neviem, mne tam svieti kontrolka.
- A ak si čítal rozhovor s ňou, tak asi najhoršie, čo jej akože urobil bolo, že jej dal ruku na prsia a zadok. Nič jej nikam nestrkal, nič si nenechal obchytkávať... len detské ploché prsia a zadok. Nie je možné, že si to trebárs zle pamätala? Alebo dotvorila fantáziou? Nepochybujem o tom, že mu sedela na rukách, taký Chautur proste je, ale ten zvyšok...

Neodvážim sa povedať, či je Chautur vinný alebo nie.. ale radím aj tebe, aby si sa zastavil a zamyslel pred tým, než do neho začneš hádzať kamene.
 

 

Pekné svedectvo i postoj.
 

Sa budeš čudovať keď o 20 rokov

Nešťastné netere budú tiež v depresiách.

Keď sa nemá čoho báť tak prečo sa bojí?
 

 

ako si prišiel na to, že sa bojí?...zase manipuluješ...
 

 

Netere už sú dospelé a sú ok. Preto to hovorím.
 

Vzhľadom k tomu, že pre mna je

to obyčajný obvinený a je možné že vzhľadom k tomu, že ovplyvňuje rodičov tak je veľmi dôležité stavať veľmi obozretne.
Mimochodom nie je normálne si dávať cudzie deti na kolená rozhodne nie ak majú 6+.
Dávať ruky na prsia alebo zadok je rozhodne na brutálnu traumu a ak to robil tak tých 10 rokov v chládku by bolo málo.

Takže ja si môžem hádzať kameňov koľko chcem - takých ako on sú desiatky a všetci by mali ísť mimo spoločnosť. Keď nič neurobil tak sa nemá čoho báť. Ja si však myslím že indície sú viac ako jasné.
 

 

Rodicov neovplyvnuje, lebo podla medii uz neziju.

Davat dietatu ruky pod tricko alebo do nohavic je urcite na chladok, ale je dost nepravdepodobne, ze by to robil ako bolo povedane - v spolocnosti dalsich ludi, ale vedel to robit tak, ze si nikto nicoho nevsimol (jej slova).

"Keď nič neurobil tak sa nemá čoho báť"
Prakticky stratil pracu, je stale v mediach, mnohi ho uz odsudili. Nema to pre neho ani jasny koniec, lebo dotycna nevypoveda. K sudu to aj tak nepride, lebo cin uz po tolkych rokoch nie je trestny, takze tu nebude zalobca. Jediny dovod nemat sa coho bat je, ze uz vsetko stratil.
 

Keď je svetska spravodlivosť

slepá, tak božia evidentne funguje.
Tak?
 

 

Možno ste príliš mladý, aby ste vedeli, že pred 30 a viac rokmi bolo bežné / najmä na vidieku/ na návšteve u blízkych posadiť si malé deti na kolená alebo ich bozkať. T.j. uchopiť ich dlaňami pod pazuchami , kde sa prsty prípadne dlaň nutne dotýkajú / budúcej/ oblasti pŕs. Dotýkať sa zadku pri sedení je snáď tiež jasné. Asi väčšina detí to nemala rada. Ako aj ja. Preto som rada, že sa to už nenosí. Napriek tomu nemám potrebu nikoho z tej doby žalovať. Dokonca dnes som sa stretla s tým, že sa mladým rodičom nepáči ak sa na dieťa usmejete alebo žmurknete. Napriek tomu, že dieťa komunikáciu začalo ako prvé. Doba a jej normy s mení. Ok, rešpektujem. Dúfam, že ma o 30 rokov niekto neobviní zo sexuálneho obťažovania. A teším sa, že nie som učiteľ, zdravotník, vychovávateľ, spovednik, či tréner. Lebo tam všade je tenký ľad, keď si niekto uzmyslí, že mi zničí život.
 

 

A ktoréže to indície sú také jasné? Dievča rodičov nemalo už vtedy, vyrastala u starých rodičov. V tie dni, keď chodil Chautur na návštevy, mával 4 omše, takže na celý obed so zneužívaním mal cca pol hodinu.
Že si dával cudzie deti na ruky sa ti teraz možno zdá čudné, ale pred tými x rokmi to nikto tak nebral. Decká Chautura žrali, vešali sa mu okolo krku.. ako vravím, zažil som to vo svojej rodine a tie dievčatá sú ok, teraz už dospelé, jedna je doktorka. Aj teraz by sa s ním určite rady stretli.
Tá poznámka s rukou nesmerovala k tomu, že je to ok dávať ruku pod tričko, ale k tomu, že skutočný úchylák by zrejme robil iné veci a že je dosť dobrá šanca, že si človek trošku dotvorí fantáziou niektoré detaily zo zážitku, ktorý sa odohral, keď mali povedzme 6 rokov.

PS: Vravíš, že indície sú viac ako jasné a ani nevieš, že dievčatko nežilo s rodičmi. Tak aké indície, keď si sa zjavne o tomto prípade ani veľa neprečítal, ale závery robíš ako pán vševediaci?
 

 

To teda je.

'"Doposiaľ sa nepodarilo vypočuť oznamovateľku v procesnom postavení svedka - poškodeného, keďže sa na predvolania policajného vyšetrovateľa nedostavuje," povedal o O´Connorovej hovorca krajskej prokuratúry Marián Spišák.'


Najprv obvini a potom nepride na vysluch.
 

Národ, ktorý si nedokáže obrániť...

... svoje osobnosti, si nezaslúži vlastnú existenciu.
https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť

 

Existuje nejaký dôvod, prečo by Chautur mal byť nenahraditeľný?
 

 

záleží na tom, čo myslíš pod pojmom nenahraditeľný...Chautur je veľmi charizmatická osobnosť a jeho obvinenie martinou okonorovou ho určite ľudsky zasiahlo...o to viac, že k martine sa s podobným obvinením nepridal nikto iný a je to celé len v rovine tvrdenia proti tvrdeniu...
 

 

Zrejme jeho šéf si myslí presne opak.
Žiadne tvrdenia proti tvrdeniu.
Každý sexuálny predátor má právo sa vyvinit na súde - doprajme mu to.
 

 

Netušíš, čo si myslí jeho šéf..."zrejme" je dosť málo...a áno, je to tvrdenie proti tvrdeniu...všetko ostatné sú len špekulácie...tak, ako celý tvoj koment...
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Domov