SME
Streda, 1. apríl, 2020 | Meniny má Hugo

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prvýkrát po rokoch nie je víťaz volieb istý. Od čoho závisí, či OĽaNO porazí Smer (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť

 

Bolo by zaujímavé vedieť ako hýbu s výsledkami prieskumov samotné výsledky prieskumov.
Efekt snehovej gule alebo nechcem aby mi prepadol hlas alebo tú stranu idem zachraňovať sa tu ako argumenty opakujú stále dokola v článkoch aj v diskusii. A to nehovorím o samotnej volebnej stratégii jednotlivých strán naviazanej na kopu interných prieskumov. Nie som za moratórium ale trochu ma to vyrušuje.
 

 

A čo je zlé na tom voliť nie len podľa toho kto mi je sympatický ale aj podľa jeho šancí? Predsa čím viac budeme mať informácii tým lepšie budeme voliť.
 

Matoviča chce za premiéra 67 percent

ľudí. To je výsledok ankety na markíze. Ak chce Matovič riadiť štát anketami, mal by rešpektovať vôľu ľudí, stať sa premiérom a nevykrúcať sa zo zodpovednosti. Hoci vládnuť je ťažšie ako sa "pozerať zlodejom na prsty". Že?
 

Matovic premier urcite nebude

Nie preto, ze by to 67% ludi nechcelo, ale preto, ze to nechce Matovic.
 

 

Reč bola o prieskumoch verejnej mieky pre voľbami a o tom či je ich dopad na voľby dobrý alebo zlý. Ja tvrdím že dobrý.
Vládnutie pomocou ankiet je uplne iná téma, kde si myslím že to nie je úlne dobrý nápad. Ja chcem voliť politka ktorý má víziu kam krajinu posunie a žiada o podporu pre nu. voliť niekoho kto tvrdí že ja vlastne neviem čo chcem ja urobím čo mi poviete je dosť divné.
Na druhej strane ked sa na tento nápad pozrieme trochu obecnejšie, že vláda by mala byť viac citlivá na mienku ľudí a mala by viac zapájať ľudí do rozhodovania tak áno s tým súhlasím. To je posilnovanie demokracie a to treba. Demokracia nie je o tom že raz za štyri roky volíme ale o tom, že vláda dbá na názory ľudí stále.
 

 

Netvrdím, že prieskumy su zle. Iba ze
voľby na rozdiel od prieskumov aspoň selektujú ľudí na tých, ktorým ich názor stojí za to aby zdvihli zadok a išli hlasovať a tých druhých. Aj demokracia by preto nemala byt len o hlasovani internetových anketách.
 

 

Ta matovicova anketa je ako televizny serial z cias komunizmu rozpaky kuchara svatopluka kde si divaci “vyblikali” sami ako ma serial pokracovat :)))
 

Nespravodlivosť v systéme spravovania št

Je nespravodlivé, že v štáte legálne vládnu ľudia organizovaný v určitých názorových, či straníckych zoskupeniach (to v tom lepšom prípade, lebo ako je každému jasné, ide im o osobné ambície a vidinu materiálneho zisku) a občania, ktorí nemajú záujem o politikárčenie, ale mali by záujem o spoločenské, ekonomické a sociálne SPRAVOVANIE štátu v duchu demokratických zásad, sú len voličmi členov spomenutých skupín ľudí z ktorých sa po voľbách stávajú uzurpátori moci. Keby boli pri riadení štátu, resp. spoločnosti uplatňované demokratické princípy, musela by byť súčasťou kandidačných listín i kandidátka politicky neorganizovaných občanov. Nakoľko však taká možnosť je podľa legálneho volebného zákona vylúčená, dá sa hovoriť len o akejsi pseudodemokracii, diskriminujúcej politicky neorganizovaných občanov. A za markantnú chybu súčasného volebného systému považujem skutočnosť, že si nemôžem vybrať ľudí (ktorým dôverujem) z viacerých kandidačných listín, ale musím voliť ľudí z jednej kandidačnej listiny, čiže musím voliť stranu.
 

 

oprava:... ľudia organizovaní ....
 

 

Ok, čiže chceš voliť priamo ľudí a nie strany. To majú napríklad v Anglicku kde volia ludia v okrsku jedného kandidáta a nie stranu. Paradoxne tento systém viedol k tomu že to viedlo k systému dvoch strán kde celé desatročia sa striedajú pri moci a nikoho dalsieho nepustia k moci. U nás (a v celej Európe) ludia volia strany a tie vznikajú a zanikajú a stále sa menia aby držali k krok s tým ako sa mení verejná mienka. Takže by som bol opatrný s hodnotením kde je pseudodemokracia a kde naopak vláda reprezentuje volu ludí.
 

 

Cize v USA kde su dve strane je pseudodemokracia? Nemyslim si
 

To, že Matovič chce počúvať hlas občanov

predsa neznamená, že nemá víziu o tom ako a kam viesť krajinu. Sledujem Matovičove kroky v politike 15 rokov a vždy bojoval za spravodlivosť pre ľudí a proti prešlapom politikov. Neviem z čoho pramení tvoja dilema, keď na jednej strane o ňom pochybuješ a potom zase píšeš, že to čo robí by mohlo byť správne...Myslím, že v terajšej opozícii máme viacero marketérov, managerov a vizionárov, ale Matovič má z nich najviac politických skúseností a najmenej zlyhaní. A pri odhaľovaní korupcie, krádeží a podvodov je medzi kolegami z koalície absolútnym lídrom.
 

 

Boli to uzavrete otazky, teda viziu co chcu asi maju. Len chcu potvrdit, zae to chcu aj ludia. Ale stavat sa na zadne a hovorit, ze nepojdu do vlady, ak niekto nebude suhlasit s ich anketou je proste blbost. Vzdy to musi byt o kompromisoch.
 

Ono

Matovič sa v rámci volebnej kampane pripomenul anketou, Kiska vykrúcanim sa z čudného videjka, kde sám "hrá".., PSko pre zmenu nocuje v parlamente.... A teraz si vyber... No nie je tam Matovič najlepšia volá z týchto troch? Je ho nevolím, dlhodobo volím inú stranu opozície s najlepsie pripraveným programom, ale musím uznať, že kampaň robil Matovič najlepšie zo všetkých . . .
 

ludom

imponuje dakto co nadava Ficovy a Danka oznacuje za opilca...nakolko tak robi vacsina ludi v krcme pri pive a ma rada, ked to ti dostanu od niekoho aj takto zoci voci
 

VIRTUÁLNA REALITA V REÁLNE.

Jo tomu sa hovorí virtuálne naštvanie voličov Slovenska a Matovič šikovne toto virtuálne naštvanie Slovákov zmenil na skutočné a Matovičova jednoduchsť a zároveň šikovnosť je, že mu nato stačí jeden papier formátu A3, alebo dron nad počiatkovým domom na francúzskej riviére kúpeného z našich ukradnutých peňazí.
Jednoducho ... náš naštvaný mozog sa dostal do reálu na obrazovku pred naše oko.
Básnicky ... Náš mozog vytiekol pred oko.
Inak ... Vytekajúce mozgy utopili utekajúci ficov mafiánsky smer.
 

Fico vladol s lahkostou 12 rokov,

ale zlodejom na prsty sa pozriet nedokazal.
 

 

Nevravím, že je to zlé. Iba to vytvára neprehľadnú situáciu, kedy voľby môžu dopadnúť úplne inak ako v prieskumoch a to práve vďaka prieskumom.
 

 

Ano, to je pravda. Prieskumy menia to čo merajú. Lebo to čo merajú - teda verejnu mienku - tá sa mení práve preto, lebo mienka reaguje na výsledky merania. Je to zaujímavý paradox. To že meraním meníme to čo meriame.
Ale mimochodom, podobný paradox existuje aj vo fyzike, kde subatomárne častice sa správajú inak ked meriame čo robia a inak ked nie. Takže ide o obecnejší ukaz že možno ani neexistuje niečo ako neutrálne meranie ktoré nemá vplyv na to čo meria.
 

Je to niečo ako

meranie pipíka?
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie na SME Domov