SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rusko sa zamotal, hoci Kočner už mal zmenky. Ako vznikol spor, ktorý oboch dostal za mreže (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Netreba sa ich zastávať. Ale predsa len 19 rokov pre síce zákerný zločin z ktorého však poškodenej strane ani nevznikla škoda (zmenky nikto nemusle platiť) okrem nákladov na proces... + 10.000 EUR peňažný trest :) To je úplne na hlavu. Trestná politika tohto štátu je pošahaná a pomýlená pokiaľ ide o mieru ochrany života, slobody a zdravia a pod vs. ochranu peňazí a majetku. To majú trest ako trestný zákon dovoľuje uložiť za vraždu (nie úkladnú)...
 

 

Nevznikla skoda? Ty si riadne mimo.
Snazili sa podvodom vedome ukradnut 69 mio eur a skoro sa im to podarilo vdaka korumpovaniu sudcov. 19 rokov je uplne primerane. Keby sa tebe niekto snazil ukradnut byt na katastry cez skorumpovanych uradnikov. v nejakom odvolaciom konani by si to nakoniec vyhral tak som zvedavy ci by tvoja reakcia bola ved v pohode. Ked tak to skuste buduci rok.
 

Presne tak.

na Šantovom mieste by som využil možnosť odvolať sa. Trval by som na 20, keď už na začiatku nenavrhol tých 25, ale len 20. Mimochodom, koľko treba ukradnúť na trest 25 rokov, keď 69 miliónov eur stačí len na 20?
 

Mne je divné aj iné.

1. Prečo taký nízky peňažný trest? - jednalo sa predsa prioritne o finančný podvod, takže aj ťažisko trestu by som očakával v majetkovom (ale reálnom) postihu. Väzobný trest by mal byť prioritne za násilnú (a tomu podobnú) kriminalitu (aj takú má podľa všetkého na rováši), pri neplnení majetkového trestu, alebo za zneužívanie štátom udelených právomocí (sudcovia?).
2. Dĺžka väzenia by bola s prihliadnutím na bod 1 nezaujímavá.
3. Prečo za taký primitívny spôsob podvodu (až školkársky primitívny) taká dlhá basa? Predsa toto nebol podvod, ktorý by bol nejako vysoko sofistikovaný a tým nebezpečný. Eskaláciu podvodu spôsobili prioritne štátni úradníci a sudcovia. Lebo takáto primitívnosť mala skončiť už na stole súdneho úradníka, ktorý mal rozhodnúť o zamietnutí a súčasne mal podať návrh na trestné stíhanie. Podobne ako učiteĺ, ktorý prichytí žiaka pri odpisovaní-tiež ho nevyhodí zo školy, ale mu dá päťku - ak žiak začne úkolovať učiteľa a ten mu dá jednotku, tak prioritne treba potrestať učiteľa. Ak to nie je riešené v zárodku, tak nie je vinný Kočner, ale sudca.
4. Prečo nie sú tvrdo potrestaní sudcovia, ktorí vo veci zmeniek rozhodli v Kočnerov prospech? Ich väzobné tresty by mali byť násobkom Kočnerovho trestu (ktorý z hľadiska bodu 1-3 nie je adekvátny). Lebo primitívnosť podvodu je taká, že bez spolupráce so štátnymi orgánmi by to jednoducho nemalo ako prejsť. Toto nebol podvod ani technicky, ani odborne sofistikovaný, ktorý by bol obtiažny na odhalenie. To viac umu a sofistikovanosti prejavujú študáci, ktorí si občas falšujú rôzne potvrdenky na rôzne zľavy.
 

 

Ešte aby nevznikol dojem, že mi vadí výška trestu. Nevadí. Vadí mi, že za čo. Za zmenky mal dostať vysoký majetkový trest, ktorý by bol adekvátny výške hodnoty podvodu. Za zosnovanie zločineckej skupiny zloženej zo sudcov a iných štátnych zamestnancov, mala byť pálka na odsedenie. A to včítane všetkých, ktorí s ním v tom spolku boli.
 

 

A z čoho by ho Rusko splatil, keď je chudák v zlej sociálnej situácii a ani pol miliardy v minulosti mu nestačilo, aby si užival do smrti?
 

 

Toto je v tomto štáte celé zle. Stačí, že vinník ako osoba právne nič nemá a všetci si myslia, že mu nie je čo zobrať. V civilizovaných krajinách sa za jeho majetok považuje všetko, čo užíva, alebo ovláda, bez ohľadu na papierový stav vlastníctva. Každý si má rozmyslieť, že či niečo požičia lumpovi. pritom realita je taká, že iný vlastník je len na papieri.
A už vôbec je choré to, že obeť, alebo pozostalí obete sa obvykle majú horšie ako vinník alebo jeho rodina. Je veľmi nespravodlivé, ak sa deti, žena, frajerka alebo rodičia vraha majú lepšie, ako rovnakí príbuzní obete. Súčasťou trestov by mal byť automaticky aj presun majetku vinníka a jeho širšieho okolia do rúk obetí alebo ich pozostalých. Ak na to nie je právny rámec, tak ho treba vymyslieť, uzákoniť a uplatňovať.
Jednoducho musí byť nevýhodné patriť do okolia vagabunda. Teraz je stav často taký, že celé široké okolie profituje zo zločinnosti člena komunity, ale keď dôjde na trest, tak ten zrazu nič nevlastní, takže si len čosi odsedí a po návrate z basy si plne užíva plody svojej činnosti, o ktoré sa mu komunita počas pobytu v base vzorne starala. Akceptovanie vagabunda v komunite musí byť rizikom pre komunitu a nie jej profitom.
 

Pišta,

toto nebola krádež, keby že ukradnú, nie ulúpia /teda bez násilia a pod/ 69 mega, tak dostanú pár rokov /pozri par 247TZ, som na mobile, nechce sa mi :)
 

 

Vzhľadom na to kde žijem to vypadá na "Majského" syndróm t.j. 20rokov nič. (myslím všetky možné odvolania, resp. dovolania atd......)
 

 

Frodo11 je oligarcha. Zastava sa svojich sudruhov, len to nechce na rovinu povedat...
 

mylis sa

skoda vznikla a trestny cin bol dokonany, jeden sud uz prisudil kocnerovi 8.3miliona ktore markiza ma(la) zaplatit a rozsudok je pravoplatny
https://ekonomika.sme.sk/c/208...
https://domov.sme.sk/c/2232379...

podla prokuratura, kedze dokonanych bolo 'len' 8 milionov, neziadal maximum 25 rokov.
 

Omyl, rozsudok okr. súdu na 8 mil. nie

je právoplatný, odvolací krajský súd čaká na rozsudok šts vo veci falšovania zmeniek.
 

 

pravnicke nuansy, vo vztahu k ruskovi bolo dokonane ... alebo sa myli prokurator ked tvrdi:

"Tento rozsudok, chvalabohu len jediný, nadobudol právoplatnosť zo vzťahu k obžalovanému Ruskovi k 27. júnu 2018 a teda je zaviazaný ho právoplatne plniť, ale samozrejme nemá z čoho, takže ho plniť nikdy nebude (Rusko sa proti rozsudku neodvolal, je teda povinný zaplatiť Kočnerovej firme 8,3 milióna eur, odvolala sa iba TV Markíza, pozn. red.).
...
Čo je rozhodujúce z hľadiska skúmania ustanovení o závažnosti činu a teda trestu? Šialený rozsah činu - 68 976 963,44 eur. V pôvodnej mene 2 miliardy 78 miliónov. V dejinách slovenskej kriminalistiky nevídaný, neslýchaný rozsah. Verím, že už žiadna kauza tento rozsah nedosiahne.

Z toho, ako som spomínal, 8 298 479,72 eur zo 6-percentným úrokom od 12. júna 2018 je právoplatne priznaná len vo vzťahu k obžalovanému Ruskovi. Teda trestný čin bol dokončený v tomto rozsahu - 8,3 milióna.

Záverečná poznámka. Prečo len 20 rokov, keď hrozí 25 rokov a rozsah činu je taký, aký je? Toľkokrát presahujúci jeho dolnú hranicu 135-tisíc eur?
...
Nuž, preto len po 20 rokov trestu odňatia slobody, pretože zatiaľ právoplatný výrok znie len na spomínaných 8,3 milióna eur. Preto len po 20 rokov trestu odňatia slobody. (inak povedané, Rusko s Kočnerom sa pokúsili podľa prokuratúra okradnúť o Markízu o 69 miliónov eur, ale tento čin dokonali iba v rozsahu 8,3 milióna eur, pozn. red.)"
 

Svätá pravda

Tu však súdy môžu bez obáv naplno rozvinúť teóriu o svojej nezávislosti a nepodplatiteľnosti-súdení sú už politicky bezzubí.Inak, rád by som sa raz dozvedel, koho v skutočnosti reprezentovala p. Volzová......-.Citujem z článku :

Keďže však ani Gamatex peniaze vymôcť nedokázal, za spolupráce Volzovej, ktorá dlh bez Ruskovho vedomia firme priznala........???????
 

 

Volzova reprezentovala seba , tento konstrukt nepoužil kocner jediný raz
Schéma , sú dvaja rovnocenní spoločníci vo firme , lenže jeden vďaka svojej agresivite totálne utláča druhého , blokuje mu vplyv na firmu aj čerpanie výhod , to je plac pre kocnera , navštívi utlacaneho spoločníka a navrhne mu že ak mu podpise papier s vykonstruovanou pohľadávkou , tak sa zmocní firmy a utlacovaneho spoločníka vyplatí

Toto urobil kocner viackrát viacerým firmám , jednoduché a efektívne
 

 

Trestný sadzobník vznikal dlho, vyvíjal sa, stále sa mení. My sme laici, ktorí to posudzujeme z rýchlika. Pri určovaní sadzieb viedli renomovaní právnici (nie kpt.Danko, ani preceda Fico..) dlhé diskusie. Môžu sa nám sadzby byť postavené na hlavu, ale asi to má svoje príčiny, prečo to tak je. Už len miera drzosti: chcieť ukradnúť primitívnym najšpekulatívnejším spôsobom takú obrovskú sumu, je niečo iné, ako z nepozornosti zapríčiniť, hoci aj smrť človeka..
 

 

Ked uz tak plukovnik Fico a preco kazdy 19 rokov? Aby jeden druhemu nezavidel.
 

Čo je to

trestný sadzobník prosím Ťa?
 

to bude asi nejaky

interny cennik, podla ktore sa sudca rozhoduje kolko treba za aky trest zaplatit...
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Domov