SME
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo je výsledok volieb zlá správa pre cudzincov žijúcich na Slovensku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

...

lovely :-)
 
Hodnoť

Ľuďom žijúcim v zahraničí treba obmedziť

volebné právo. Luďom ktorí žijú na Slovensku menej ako šesť mesiacov v roku by nemalo byť dovolené voliť lebo tí ľudia tu nezdaňujú svoje zárobky. Vôbec nechápem ako môže byť umožnené vololebné právo ľuďom čo na Slovensko už ani nechodia a o živote na Slovensku sa dozvedajú len z liberálnych médii.
 

 

A co ze neplatia dane?
Ani dochodcovia a nezamestani neplatia dane. Ziju z tych co dane platia.
Takze ked uz tak nikto kto tu nie je zamestnany a neodvadza za seba ziadne dane z prijmu nema mat pravo volit.
A bol by klud. Dochodcovia by sa nekupovali, studenti tiez nie, zrazu by sa politici bili o tych co tvoria hospodaratvo celej krajiny.
 

 

Dôchodcovia dane platili počas aktívneho života a väčšina dôchodcov do štátu prispela viac ako dostane na dôchodku. Navyše dôchodok väčšinou míňajú na Slovensku takže z každého eurá zaplatila 20 centov štátu. Nezaměstnaní tiež pokiaľ nie sú v hmotnej núdzi tak musia platiť zdravotku a potom musia všetci platiť za smeti, daň z nehnutelnosti... Uplne všetci žijúci na Slovensku musia platiť DPH. Čo z toho musia platiť Slováci žijúci dlhodobo v zahraničí okrem dani z nehnutelnosti?
 

 

Tak zvysme davky a dochodky na miliony eur mesacne a potom bude stat najbohatsi.
Alebo davaj mi ty kazdy mesiac 1000eur, ja ti vratim 200 a tvame sa ze ja vlastne este tebe prispievam na zivobytie.
Ze dochodcovia prispievali je fajn, vsak preto maju dochodok. Ale su jedina najvacsia a najskorumpovatelnejsia skupina volicov. A je to vidiet.
 

 

Aj nezamestnaní potom čo sa zamestnajú tak musia prispievať do štátu na nezaměstnaných. Raz zo systému dostávajú a inokedy peniaze do štátu dávajú. Dlhodobo nezamestnaní musia vykonávať menšie obecné služby takže ani oni nemajú peniaze zadarmo. Z tými 1000 eurami si dal zlý příklad lebo až dôchodca počas svojho života viac zaplatil na dôchodkových odvodoch ako dostal na dôchodkoch tak už len na tom štát v pluse a tých 20 percent je už len bonus navyše. Je to akokeby si mi dal 1100 eur a já ti vrátim 1000 eur následně by si mi ešte zaplatil 20 percent z každého nákupu ktorý by si urobil. Mám skôr pocit že najhoršou skupinou obyvatelstva sú právě zahraniční voliči lebo aby volilo 30 percent voličov zo zahraničia PS tak to sa mi nezdá byť nič Slovenské.
 

čiže ty chceš iným slovenským

občanom upierať ich občianske práva? Ty chceš určovať čo je dosť slovenské a čo nie?
Sa preber a dane do toho neťahaj, by sa to mohlo veľmi rýchlo otočiť proti tebe jedného dňa, keď sa napríklad niekto zo zahraničia vráti, rozbehne biznis a zaplatí na daniach za rok viac ,ako ty za celý život.
Najhoršou skupinou voličov sú závistliví, frustrovaní hejslováci, ktorí melú hlúposti.
 

 

Kto by sa vrátil a bol by tu viac ako 6 mesiacov v kalendářním roku by voliť mohol. Ludia ktorí tu žijú majú aspoň ako tak prehlad ako sa tú žije aj tí čo sú na dôchodku alebo nezamestnaní. Človek žijúci v zahraničí sa orientuje len na základe toho čo novináry napíšu. Tieto informácie bývajú veľmi často zavádzajúce, minimálne skresľujúce skutočnú realitu čoho dôkazom bolí aj úplne iné výsledky volby zo zahraničia ako volieb na Slovensku aj to je dôvod prečo by v krajine ktorej dlhodobo človek nežije nemal voliť.
 

Tencer

Najskôr si naštuduj, čo je liberalizmus a potom kecej.Nechoď však cez krčmu a nepočúvaj konšpiračné weby, tie tiež nerobia pre Slovensko nič, len drístajú sprostosti a hlupáci tvojho typu im veria!
 

 

Viem čo je liberalizmus. Problém je že strany ako PS, Sas by slobodu chceli len pre svojich ludí a všetkých ktorí snimi nesúhlasia by naradšej pozatvárali alebo minimálne im obmedzili slobodu slova. Nič ti nehovorí Trubanove takzvané "ministerstvo pravdy?"
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Smer som nevolil a nedal si sem žiadne argumenty takže si z touto tvojou úvahou si mimo.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Kašli nato, choď už radšej spať.
 

škoda času sa takým tencerom zaoberať

takých tu už bolo za komunistov a horšie že boli pri MOCI ...
Taký Biľak sa pýtal ... "ako može jeden socialisticky spevak spevať TRAPIM se Trapim?"
.. socialisticky človek sa nemože trapiť ... preložte si do vychodňarčiny ...
alebo Husák : " na našich hranicích nebude korzo !" keď sa za Dubčeka v r. 1968 pootvorili hranice na cestovanie z ČS na západ ... a od NOV 1969 Husák zavrel hranice ! sťažil cestovanie ... čo trvalo až do konca 70-tych rokov ...
Pokiaľ si takí v BA ich volajú, že sedláci (nech čestný ľudia z poľnohosp. prepáčia, je to asi kedysi dávno prevzaté z maďarčiny), v maďarčine je na to echt výraz "parast" ...
Takí potom "vyrábajú" kraviny ako odobratie občianstva ...
Ľudia čo ešte za socializmu emigrovali mohli po 20-tich rokoch, požiadať o dvojité občianstvo. Toto im, ale Fizzoidi zrušili ... čo k tomu dodať ...
To že mnohí už poberajú čiastočný alebo plný dôchodok z krajín EU (vďaka vstupu SK do EU) a žijú na Slov. kam peniaze prichádzajú z iných krajín ? to je OK?
Takí tenceri by zakázali aj nákupy v Rakúsku, kde je DPH na potraviny len 10% ?? ...
 

 

Pekne si sa rozpísal. Čo majú ale nákupy spoločné z volbou zo zahraničia? Pokiaľ žijú na Slovensku tak tam problém nieje lebo keď tý ľudia žijú na Slovensku tak majú prehlad čo sa u nás děje na rozdiel od niekoho kto žije v zahraničí.
 
Hodnoť

 

Ten chlap to má pomiešané.
 


Najčítanejšie na SME Domov