SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako vyzerajú dáta, cez ktoré chce vláda sledovať ľudí v karanténne (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ludia sú sprostí:
odsúhlasia googlu všetko, kôli “debilnej zľave” alebo “bodom” v bille tescu lidli... sa v pohode podelia so svojimi spotrebiteľskými zvyklosťami (majú zákaznícke kartičky z každej ri ti, registrujú sa na e-shopoch...) pretŕčajú sa na sociálnych sieťach, zdieľajú svoje súkromie ...ale keď sa treba “vzdať časti súkromia” v rámci boja proti terorizmu, alebo lokalizácii v čase pandémie, tak hysterčia... je mi to u prdele, aj tak sú všade kamery v obchodoch, na uliciach, bankách, diaľniciach, pumpách... Keď chcem niečo diskrétne vybaviť, tak sa zariadim a nepotrebujem aby takí cynici ako Fico na tlačovke alebo Blaha vo výbore chránil moje ľudské práva...
Hard Truth 939833
<< < ... 6 7 8 9 10 11 12 13

Ked dostava info od sorosa matovic

ergo od googlu ergo od CIA to ti nevadi ...

Perverzna debata typu CIA vymyslela gdpr, ma nas CIA sledovat ?
 
Hodnoť

Uzavrime to

Matovic si poplaval v zachode , so snahou navodit nejaku populisticku debatu gdpr vs. CIA co v podtate znamena CIA vs.CIA ..TA debata je zjavne uplne zbytocna ..
 

ty ani

nie si smiešny, si len smutný
 
Hodnoť

Corona je nebezpecna, ale

Corona je nebezpecna a budu nejake obete ,ale dat do ruky hocikomu takyto nastroj , a skoncit tu ako s Orbanom na vecne casy, s ich zdravotnictvom na urovni SMERackeho ..kde zomiera 10-100x nasobne viac ludi ako na nejaku koronu.

Nehnevate sa pani , ale to smiesne.
 
Hodnoť

Záver môjho blogu dnes publikovaného

na SME :
Nedomyslenosť tohto návrhu zákona nespočíva len v podozrení, že táto časť návrhu zákona je rozporná s ústavným zákonom ale aj v tom, že úspešnosť konečného výsledku „elektronického sledovania“ občanov môže byť jednoduchým spôsobom deštruovaný. Predpokladom zisťovania pohybu a prípadných kontaktov občanov mimo svoje obydlie je fakt, že každý občan bude mať pri sebe zapnutý mobilný prístroj. Občan však nie je povinný so sebou tento mobilný prístroj nosiť a štát nie je schopný mu takúto povinnosť zákonom prikázať. Znamená to, že pokiaľ občan mobilný prístroj ponechá doma (možno postačí jeho vypnutie) a bude sa pohybovať vo verejnom priestore potom jeho pohyb nebude elektronicky zaznamenávaný a štát nezachytí údaje, ktoré sú cieľom navrhovaného zákona. Pravdaže k tomuto problému treba prirátať aj fakt, že nie všetci občania, najmä tí starší mobilný prístroj používajú alebo ho neberú so sebou pri odchode z domu. V takomto prípade by bolo jediným riešením prikázať nosiť všetkým občanom elektronické náramky alebo nás "čipovať", čo by asi narazilo na neprekonateľný občiansky vzdor - veď nie sme ovce.
 

 

Asi to nie je úplne domyslené riešenie. V jednom sa možno zhodneme. Kontrola prenášačov COVIDu v karanténe je nutná, určite aspoň dočasne. Možno aj Poľským "hardverovým" modelom. Nakoniec, vďaka nedisciplinovanosti niektorých jedincov, a skupín sme obmedzovaní už teraz všetci a nielen obmedzovaní. U mnohých môže mať súčasné obmedzenie aj existenčné následky. Preto je dôležité, aby tento stav trval čo najkratšie.
 

Tak jest.

Ale asi žiadna vláda si takúto šancu nedá vziať *); dokonca má také šťastie, že ľudia po tom sami volajú. (viď aj Patriot act v USA)
Problém je o.i. aj so skončením platnosti tohoto "opatrenia" (áno, viem čo je deklarované) a hlavne čo sa bude ďalej diať s raz už stiahnutými údajmi. Legálne-nelegálne, tých kópií budú mraky...

*) Ja to chápem, aj keď s tým hlboko nesúhlasím.

.
 
Hodnoť

par otazok:

1. dokazu taketo data zabranit pohybu cloveka, ktory je nakazeny, ale nie je este potvrdena corona u neho? Imho nie.
2. Ked nakazeneho cloveka testom potvrdime, kolko dni spatne budeme trekovat jeho pohyb? Asi
 
Hodnoť

par otazok:

1. dokazu taketo data zabranit pohybu cloveka, ktory je nakazeny, ale nie je este potvrdena corona u neho? Imho nie.
2. Ked nakazeneho cloveka testom potvrdime, kolko dni spatne budeme trekovat jeho pohyb? Asi menej ako 14d, kedze inkubacna lehota je 14d, mozno menej, ak prijmeme tvrdenie, ze nakazeny je nakazlivy pre druhych cca poslednych 5 d pred prepuknutim. Najdeme v datach od jeho operatora jeho trek a poziadame vsetkych 4 operatorov, aby vyfiltrovali data pre vsetky ich mobily v danom case a pre dane uzemie. Odhadujem, najma v mestach, na exponencialny pocet.
3. Vyfiltrovane cisla (ludi) pretrekujem na ich pohyb za predchadzajucich x dni (kolko?) a pre kazde cislo poziadame o zoznam vsetkych cisiel od vsetkych operatorov, ktore sa v danom case pohhybovali v kazdom treku - imho dalsi exponencialny pocet ludi.
4. ako a cim to niekto chce spracovat v realnom case?
5. kolko ludi bude treba na analyzu vysledkov?
 
Hodnoť

 

Je to celé zle. Ja som dostal SMS, od obidvoch operátorov, v ktorých som registrovaný, že mám dodržiavať karanténu, aj keď som v zahraničí nebol. V rámci Bratislavy je viacero miest, kde sa dostávate do pásma zahraničnej mobilnej siete. Stačí napr. ísť na Kačín a už Vás víta rakúsky operátor a na niektorých miestach aj maďarský Už čakám, že zavedú za takéto prehrešky aj pokuty.
 
Hodnoť

“Samo chalúpka-Mor Ho!”

A ty mor ho! — hoj mor ho! detvo môjho rodu,
kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu;
a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom:
Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom.
 

<< < ... 6 7 8 9 10 11 12 13

Najčítanejšie na SME Domov