SME
Nedeľa, 29. marec, 2020 | Meniny má Miroslav

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Politici nemajú pri testoch prednosť. Baránika však vyhodnotili do niekoľkých hodín (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Otázka je,

či po včerajšku (aj keď bol včera negatívny) nemá vbyť kvôli dcáre v karanténe... Alebo sa dcéra odsťahovala a celý byt/dom vydezinfilovali ?
 

sú rovní a sú rovnejší.

Niektorí občania budú sledovaní a sekírovaní no a tí rovnejší si budú fungovať ako chcú. V našej gubernii vždy platili dve sady pravidiel. Jedny pre tých obyčajných a druhé pre vrchnosť.
 

Nuž, ak by sme tam dnes 133

rovnejší nesedeli a boli pekne doma, neschválili by sa zákony o sociálnej pomoci občanom. Je zrejme veľká chyba, že "fungujeme ako chceme". Tá pomoc mohla podľa Vás iste nejaký ten mesiac počkať.
 

 

Vážim si Vás, ale toto bola reakcia typu “...a vy zase bijete černochov”.
Baranik to po..al, zaradil sa definitívne k arogantným ubermenschom. Najprv nerešpektuje kľúčové karanténne opatrenia a potom si vybavil...
 

Ale veď ja som sa o jeho

osobe v príspevku vôbec nezmienil. Reagoval som na plošnú generalizáciu o "rovných a rovnejších" a vrchnosti. Generalizácie sú problém. Na Slovensku sa, nepochybne, chlastá, ale tvrdenie, že všetci Slováci sú ožrani je, ako možno uznáte, neférové. Apropo, od objavenia sa neurčitých príznakov v rodine poslanec Baránik dodržuje karanténu, jeho negatívny nález bol pozitívnou správou pre parlament.
 

 

Zbytočne premrhal jeden test. Mal počkať pár dní. Počiatočnú fázu choroby test nevie odhaliť.
 

iste bol testovaný

tým presnejším testom, či?
 

 

Pozitívnou správou pre parlament by bolo, keby dôchodcovia sedeli doma a v parlamente by prepustili by miesto mladším, aktívnym.
 

:)

Nemeckí progresívci natočili video, v ktorom sa tešia, že korona preriedi tých zbytočných dôchodcov.
Možno by ste starších ako 60 mohli strieľať, ušetrili by ste testy na tých mladých, "aktívnych".
 

 

Ale to nie je o strieľaní, alebo neúcte k starým, nepreháňajte. Ja milujem a vážim si svojich rodičov, aj starých rodičov, rovnako tak aj ich generácie. Ale pochopte, pri všetkej úcte, každému veku niečo patrí, každá generácia má v nejakom čase nejakú kondíciu.
 

Áno,

k vyššiemu veku patrí aj viac rozumu a skúseností.
Preto napr. veľmoci vedú sedemdesiatnici.
 

Poslanci...

...sa nemajú čoho báť ,však ich chráni imunita, a aj c vírus je na nich krátky.
 

nuž

1. pán poslanec mal ostať doma v karantené,
2. vyhovára sa a zahovára ,
3. vy ste obyčajný alibista keď toto tvrdíte a takým spôsobom obhajujete,
4. zákony by sa schválili tak , či tak bez neho alebo aj bez Vašej účasti,
5. ste zjavne obaja premotivovaní a neuvedomujete si aké chyby robíte a ako škodíte !
6. veľmi zle!
 

Reagoval som už vyššie.

A bránil som všetkých tých "rovnejších", ktorí boli generalizujúco, ak si prečítate príspevok, na ktorý som reagoval, napadnutí ako "vrchnosť".
 

 

7. veľmi nezodpovedný, zlý a zbabraný prístup až do poslednej chvíle ,

8. v takej situácii sa filozofovanie nevypláca a možno ani sem nepatrí.

9. ak ste chceli uviesť príklad, tak ste si mohli spomenúť na to, že lekári , ktorí s plným vedomím nastúpili po dovolenke alebo po kontakte s nakazeným do práce , tak svojím konaním ohrozili veľa ľudí a aj na základe toho boli prijaté opatrenia aj sankcie a navrhuje sa , aby voči takým nezodpovedným lekárom (prečo nie aj politikom?) bola vyvodená extra zodpovednosť.

myslíte si , že tí nezodpovední lekári neprídu o prácu?, že prišli do práce len tak porozprávať kolegom ako bolo na dovolenke?

10. bez ohľadu na to ,či aktuálna diagnóza je negatívna, nebolo to morálne, správne a vrcholom je to prednostné vyšetrenie a celá ta politická odozva na to.

11. chcieť sa vymedziť generalizácii a poukázať na to , že ste iným politikom si vyžaduje v dnešnej situácii trochu iný prístup
 

Jednoznacny suhlas

Pan Baranik, ktory ma ist prikladom vedome porusil karantenu, exemplarny trest, nikto nie je nenahraditelny.
Cudujem sa p. Osusky, ze ho chranite, zamyslite sa tam vsetci nad sebou, este ste tam len par dni a uz zneuzivate system ...
Ako chcete od ludi, aby dodrziavali karantenu, ked vy idete takymto prikladom ...
 

Baranik je alibista

Papalasizmus ako vysity, vyhraj volby mozes vsetko, ze pan Osusky???
 

 

Vy evidentne neberiete do úvahy, že ten test mohol byť pozitívny a mohol nakaziť celý parlament ...
 

žiaden test ešte nikoho nenakazil:)

Na to je práve karanténa, aby nikoho nenakazil. A aj keby rovno bol na vrchole choroby, mal 40 horúčku a sypal vírusy na všetky strany, tak celý parlament by nenakazil. To by tam iné veci museli robiť, aby sa mu to podarilo:) Prajem p. Baránikovi aj ostatným poslancom pevné zdravie. A pamätajte na to, že slušní ľudia sa v rade nepredbiehajú!
 

za to ste platení, aby ste tam sedeli

a je to vaša psia (pardon, poslanecká) povinnosť. Za to Vás s dovolením, chváliť ani obdivovať, nebudem. Robte si svoju robotu a robte ju poriadne a nech sa vám to darí. Ale nie ste viac než ostatní. Vás s Vašimi názormi (doterajšími?) by som skôr tipoval na človeka, ktorý chápe, že štát je servisná organizácia pre občanov a nebude obhajovať názor, že vrchnosť je niečo viac, než "obyčajný" plebs. A čo sa tých dnes schálených zákonov týka, no možno by aj bolo lepšie, keby ste ich schválili o pár dní neskôr, zato aspoň trochu domyslenejšie. Práca chvatná málo platná.
Radšej by ste občanom mohli otvoriť železiarstva, domáce potreby či servisy na bicykle, aby nemuseli v čase epidémie chodiť MHD.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Domov