SME
Sobota, 6. jún, 2020 | Meniny má NorbertKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Koronavírus majú aj predseda úradu pre obstarávanie a jeho manželka (minúta po minúte) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

igor sa snaží

a otvorenie nových typov predajní či služieb je vítaná zmena.. ale prečo sú stále zatvorené predajne so športovými výrobkami a náčiniami ak majú samostatný vchod ? začína jar, ľudia chcú športovať a púšťať rezké obeživo do tlamy ťažko skúšanej ekonomiky.. tak je aj dobre..

to podľa trnavca obyčajní ľudia nemajú právo športovať a zušľachťovať si svoje postavy i zdravie ?
 

 

Da sa predpokladat ze to otvorily na skusku. Ked sa uvidi ze to funguje tak mozno povolia aj dalsie typy prevadzok.
 

Bude to mimoriadne ťažke

Premeškali sme zasluhou Smeru začiatok Peklo začne o dva týždne https://juliuskovacs1.blog.sme...
 

 

Karantenu sme nepremeskali. Pri skorsej by sme ju nedodrziavali. Krajiny na zapad od nas su toho zivym a smutnym prikladom. Materialne zabezpecenie je ina vec.
 

..

Presne tak, nech bola minula vláda plna “odborníkov” a zlodejov, my sme pekne kopírovali viac menej Čechov, kde najmä kvôli Prahe začali pribúdať prípady skôr. Zaviesť to skôr nemalo zmysel.
 

 

preco tu stale pripajas linky na svoj blog ?
 

aby mu tam niekto chodil.

Aspon omylom. Aj mne sa to raz stalo.
Klasicky nepochopeny genius, z akych jeden z miliona ma pravdu
 

Otvorili

Otvorili
 

 

lepšie bez invektív...
treba mať trochu trpezlivosti..
 

Vláda to robí dobre cez okienko

Resp pred predajňou na stolíku sa dá v ppohode predavat.

Stavebniny , záhradkárske potreby sadivo sú vu nás pod otvoreným nebom na 5 ha ploche vôbec nie je dôvod to zatvárať zbytočne ekonomické a psychologické straty.
 

Vírus zmení ekonomiku aj spotrebu

Nikdy by som neverila, že raz budem argumentovať citátom Oszkara Világiho, ale pomenoval veľmi jasne, že sa mení pohľad na podnikanie a znižovanie spotreby, ktorá devastuje prírodné zdroje a nastupuje cyklická ekonomika, zmena v ponuke tovarov a služieb, úspornej individuálnej spotreby a nástup kvality produktov s dlhodobou zárukou. Chce to ale vizionársky pohľad na zmenu paradigmy ekonomiky, lebo najväčšou chybou po tejto skúsenosti by bol návrat k pôvodnej spotrebe plytvajúcej prírodnými zdrojmi a stojacej na propagácií kolotoča spotreby. Bude to vyžadovať uvedomenie si novej paradigmy ekonomiky založenej na nových hodnotách a zodpovednosti voči civilizácií, zdraviu ľudí a prírode, úspornosti surovín, cyklickej ekonomike, spolupatričnosti, zníženého osobného luxusu a odpustenia si doterajšej nadštandartnej spotreby. Takže sľúbený citát Oszkara Világiho:... "Pred niekoľkými rokmi som mojim deťom povedal, že nechcem zažiť dve veci – epidémiu a vojnu. Teraz máme epidémiu.

Posledné roky sme žili zlaté časy. Ľudia míňali peniaze bez ohľadu na to, či to malo zmysel, alebo nie. Mali sme jednoducho plný pohár a ten pretiekol. A či to prišlo z Číny, alebo nie, to je jedno. Asi toho bolo na našu planétu veľa a muselo to prísť.

Na každej kríze je dobré to, že umyje prach a vyčistí dom. Zrazu zistíte, koľko zbytočných vecí máte doma. Ale naspäť k otázke – ľudia si mysleli, že dobre tu bude vždy. Že si budú voľne cestovať, užívať si život a bude len dobre. Ale tak to nebýva."

Čítajte viac: https://index.sme.sk/c/2236977...
 

Súhlas!

len, či to dokážu vlády zmenežovať, aby chamtivostná stratégia nebola ešte chamtivejšia ako doteraz. V tomto som skeptický.
 

 

Hej, hej, ten rozhovor bol dobry. Clovek sa fakt zamysli, ci to vsetko treba. Byty, auta, dovolenky, hracky, mobily, lety cez pol planety za studentske vreckove, stredoskolske plavecke a lyziarske kurzy v Taliansku... Posledne desatrocie sme to poriadne rozfofrovali a trochu pribrzdit by bolo dobre. Ale nepribrzdili sme, tak nam priroda zatiahla rucnu brzdu.
 

 

Zahraj si vreckový biliard, je to lacné, bezpečné a diskrétne...
 

 

Pozrite, zrovna športové potreby nie su kľúčové. Trošku si uvedomte situáciu.

Ak sa chcete hýbať, môžem odporúčať street workout, ktorý je pomerne populárny, stačí vám 6-16 metrov štvorcových, cvičíte s vlastným telom.

Chápte prosím, že na toto ľudia umierajú. A nielen 60+. Po svete začínajú pribúdať prípady úmrtí mladých ľudí 16-17 rokov bez komorbidit ( teda bez ďalších ochorení )

Zvládnete sa prosím chovať, akp dospelý človek, ktorý chápe, že pri nesprávnom jednaní to môže skončiť tak, že sa budú zatvárať obchody na permanent? Aj byty a domy?

Toto fakt nienje niečo, čo môžme brať na ľahkú váhu.
 

Človek tvor mysliaci ...

1.) Na športovanie (posilňovanie tela) človek nepotrebuje činky, stačí mu váha vlastného tela.
2.) Na beh či rýchlu chôdzu nepotrebuje človek tiež okrem rúška a fľaše s vodou nič naviac
3.) Od pondelka sa otvárajú predajne s bicyklami, resp. tieto v rámci el. obchodu bolo možné objednávať aj doteraz.

Zbytočne hľadáte chyby tam, kde nie sú. Netreba pokúšať osud, treba byť doma a maximálne eliminovať možné kontakty Face-to-Face.

Vírus nespí, stále na nás číha a je blízko (priamo v SR) !!!
 

 

však v pohode, ale kvalitné boty na beh v drogérii nekúpiš..
 

tak

sa zatial prechadzaj
 

 

tak činím v práci, ale od apríla by sa patrilo behať..
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Domov