SME
Sobota, 30. máj, 2020 | Meniny má FerdinandKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mal Fico nárok na ochranku? Saková aj Mikulec sa odvolávajú na šéfa ochrankárov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

Tieto papalasske praltiky

Skončiť. Jeden za 18, druhý bez 2 za 20.
Kiska aj Fico. Trepali o Slovensku a pritom si riešili osobne anymozity a problémy.
Jeden zneužíval ochranku na vyvažanie, druhý lietadlá na to iste.
Hnusný socialisticky prežitok.
 

Kiska bol prezident

a lietadlo používal oprávnene Ty smerácky troll.
 

On nie je troll

ale on za to nemôže
 

To, že ho Kaliňak

najskôr vyzýval aby používal vládnu letku ktorá musí mať nalietané hodiny ignoruješ? Nie si pragmatik, si demagóg. Mal by si s tým skončiť.
 
Hodnoť

Nový minister vnútra

sa mi javí ako alibista . Ak nevie sám rozhodnúť na čo tam je . Tá ochranka mala dávno skončiť.
 

 

Ten minister je na rozdiel od teba kompetentný. Pýtal sa tých, ktorí o tom niečo majú vedieť. Ty odkiaľ vieš, že mala ochranka skončiť? Stačí ti na to, že nemáme radi Fica? To si myslíš, že by niekto takto mohol robiť rozhodnutia?
 

Keby každý komu sa v tomto

štáte vyhrážali že dostane po papuli mal dostať ochranku tak umrieme na krásu. Fico je obyčajný poslanec akých máme 150.
 

 

Ale Frfloš má pravdu. Existujú nejaké zákony a podľa nich má niekto nárok na ochranu za určitých okolností. Minister nemusí poznať výklad všetkých pokrútených zákonov, preto sa spýta tých, v ktorých kompetencii to je a tí sa odborne vyjadria, či podľa zákona Fico má nárok na ochranu, alebo nie. Na základe toho potom rozhodne, nie na základe emócií stáda, ši už proficovského, alebo proti.
 

Všetci sú stádo, len ty

si racionálny? Stačí si prečítať na čo ochranku používal, ako fungovala a každému rozumnému človeku je jasné, že išlo o čistý papalášizmus.
 

 

Ty trpíš Dyslexiou? Ja píšem o tom, že právny predpis určuje kto a za akých okolností má nárok na ochranku a že minister predtým, ako rozhodol o jej zrušení si to dal oprávnene preveriť, čo považuje za správny postup. Nič nepíšem o zneužívaní ochranky Ficom a o tom, že by som s tým aj s jeho ochranou súhlasil. A to že ľudská spoločnosť sa v mnohom správa ako stádo je už tisícročia neustále aj vedecky dokazované a hlavne politici a rôzni manipulátori to dokážu perfektne využiť. Napr. celá propaganda je na tom založená. Ako mohol napr. taký m agor, ako Hitler tak zmagoriť jeden z najvyspelejších národov sveta?... Hovgh.
 

Moja chyba

že som nesústredene čítal a vynechal som začiatok vlákna.
 

Nemusel si sa

ospravedlňovať pozri si moju odpoveď vyššie.
 

Toto hovorí zákon

o policajnom zbore
“ Zaisťuje osobnú bezpečnosť prezidenta SR, predsedu Národnej rady SR, predsedu vlády SR, predse­du Ústavného súdu SR, ministra vnútra SR a ďalším osobám určených vládou SR, t.j. ministrovi obrany SR, ministrovi spravodlivosti SR, sudcom a prokurátorom Špeciálneho súdu.
Úrad poskytuje ochranu osobám, ktorým v súlade s medzinárodnými zmluvami náleží ochrana počas pobytu na Slovensku a taktiež zabezpečuje prepravu členov vlády SR. Podľa vývoja bezpečnostnej situácie môže minister vnútra SR prideliť osobnú ochranu dočasne aj iným ústavným činiteľom, predstaviteľom politických strán a hnutí a významným cirkevným hodnostárom. ”
Koniec citátu. Znamená to, že vzhľadom k tomu že Fico už dva roky nie je premiérom a nepatrí medzi taxatívne vymenovaných oprávnených na ochranku a bola mu pridelená len rozhodnutím vernej SMERáckej slúžky Sakovej a neverím že tzv bezpečnostné riziká pominuli akurát v čase nástupu novej vlády tak šlo o kamarádšág a papalášizmus. Atan má pravdu a ty sa zbytočne nimráš v právnickom purizme. Jasné že minister si overil situáciu čo nič nemení na podstate veci. Atan má pravdu a ospravedlňovať sa nemusel. Werich by povedal “Pane vy se tady nimráte v nepodstatných věcech”.
 

21.3.bola vymenovaná

nová vláda , začala riešiť ohrozenie životov a krajiny a napriek tomu bola ochranka najzbytocnejsiemu človeku na Slovensku odobraná rozhodnutím ministra vnútra s účinnosťou od 31.3.teda za 9 resp.10 dni .
 

 

Ked zistili, kolko ta ochrana zivotov bude stat a co vlada nechala v statnej pokladnici, ze ano Pelleho posledne darceky nasim, tak nova vlada rychlo,hladala dalsie zdroje na kupu ochrannych prostriedkov...
 

1468864

"Dávno mala skončiť!"Keciaš, kedy nastúpil nový minister, ty ochrchel?
 
Hodnoť

 

Ja si myslím, že občania majú nárok na ochranu pred politikom typu Robert Fico, preto jediná ochranka, ktorá tomu politikovi prináleží je väzenská a justičná stráž!
 

Bonaparte

Nebude to dlho trvať a p. Bonaparte Hranol sa bude opäť sťahovať. Pobyt 15-18rokov grátis.
 

Žiaľ,

grátis to nebude. Bude sa to platiť z daní, ako aj u iných krivákov, ktorých tam poslal súd. Ale istá refundácia by tu mohla byť, ak by súd rozhodol aj o prepadnutí majetku.
 

...

To "žiaľ" bude patriť tomu, ze take sa nestane. Nestalo sa to Meciarovi a vobec nie Ficovi, na to stavím svoj dnešný obed. Fico je vsetko mozne co mi napadne ked ho vidim a chce sa mi z neho zvracať, ale rozhodne nie je hlupák na urovni tych dvoch SNS ministrov, ktori oddychujú za nástenkový tender.
Kiež by som sa mýlil...
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Domov