SME
Pondelok, 1. jún, 2020 | Meniny má ŽanetaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Gröhling zaplatí pokutu za brífing bez rúška, školy zostávajú zatvorené (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nemáš sa prečo ospravedlňovať. Rúško je výmysel premiéra. WHO tvdrí opak, že rúško nás neochráni, mali by ho nosiť len nakazený a v karanténe. Nčo potom je medzinárodná organizácia, keď ju akýsi premiérsky samorast z Trnavy nerešpektuje?
1052503
"mali by ho nosiť len nakazený" (í) práve preto ho nosia povinne všetci, lebo nikto netuší, kto nakazený je a kto nie; funguje to ako kolektívna ochrana - ja chránim teba a ty chrániš mňa odporúčanie WHO je mimo; pozri do ázijských krajín, kde sa darí s Covidom úspešne bojovať - tam sa rúška nosia bežne predstav si, že ťa zatvoria do miestnosti s 10 ľuďmi a povedia ti, že 5 z nich má potvrdenú nákazu, ale nepovedia ti, ktorí to sú; a dostaneš na výber: a) 5 rúšok a môžeš sám rozhodnúť, kto podľa teba nakazený je; b) 10 rúšok a môžeš ich dať preventívne všetkým došlo ti to?
theory
Ale no tak
Na Slovensku nosi 5 000 000 ludi ruska pre 400 nakazenych z ktorych ma vacsina ma mierny priebeh ochorenia a niektori su uz vylieceni. Prave v TV isla reportaz z Londyna ako tam stavaju nemocnicu , pani riaditelka samozrejme bez ruska a zaber na personal a robotnikov to iste - BEZ RUSOK. Takze oni su idioooti a Slovaci s ruskami usitych z trenok co dychaju vydychajuci vzduch s rozmnozujucimi sa bakteriami na rusku su akoze uvedomeli inteligenti ?
1675477
Nie ,necaka ich katastrofa
Ja mam pre zmenu rad takych ako ty " mudrlatov " co kazdeho s jeho podobmymi nazormi oznaci za odbornika a kazdeho s opacnymi len pohrdavo odsudi pripadne este urazi. Kazdy den mozme vidiet tych " odbornikov " a ich analyzy a grafy ktore su pekne na papieri ale horsie sa uz konfrontuju s realitou. Co tam po vyjadreniach WHO , na Slovensku mame najlepsich odbornikov na vsetko , v takom OLane priam ukazkovo.
1675477
< 1 2

 

Nosenie rúšok na verejnosti má hlavne tradíciu na Ďalekom východe, vyšlo to z preľudneného Japonska. Tam sa stalo zvykom, že osoba, ktorá cíti, že na ňu niečo lezie, nádcha, či chrípka, automaticky dá si rúško, aby svojimi, z úst unikajúcimi slinami, či sopľami, nešírila okolo seba nákazu. Takže tam majú výrobné kapacity, a iste aj v domácnostiach sú-boli nejaké zásoby na prípad nádchy.

Lenže terajšia nákaza pri väčšine osôb nevyvoláva žiadne príznaky, či prídu možno až po dvoch týždňoch. Teda tu nepomáha ohľaduplnosť nakazených, veď nevedia že sú nakazení, preto je nezbytne nutné, aby nateraz rúška mal každý, nech sa infekcia nešíri.

WHO neprikázala nosiť rúška iba preto, lebo okrem východnej Ázie svet v dostatočnom množstve rúška nemá. Keby bol celosvetový príkaz, či odporúčanie na nosenie rúšok, malo by to iba ten efekt, že by sa ešte menej ochrany ušlo zdravotníkom.

Kvalitné rúška a respirátory má mať zdravotnícky personál, hasiči, potravinársky priemysel, predavači potravín, či vlakoví sprievodcovia a podobne.

Mne na to, že sa po ulici niekam presúvam, či som v obchode, stačí obyčajný, doma ušitý rúšok, či ako sa to skloňuje. Nezohnal som si žiadne rúška, tak si omotám okolo huby obyčajnú šálu, ale poctivo, natesno, alebo dám si vysoký rolák až nad nos, a keď takto jednoducho vybavený oslovím pokladníčku v potravinách, už nepľúvam na ňu svoje, možno už niekde inde dávno nakazené sliny. O tomto je celá vec, nepripustiť aby som svoje kvapôčky z huby vysielal von do vesmíru. Potom sa nákaza zastaví, alebo aspoň výrazne obmedzí jej šírenie.
Všetci chceme to isté, aby to bolo čo najskôr za nami, a aby sme to prežili, vrátane svojich príbuzných, tak kde je problém?

WHO už zaváhala v tom, že otáľala s vyhlásením pandémie. Mám známeho v ÚVZ SR, ten tvrdí to, vyčkávali preto, lebo nechceli škodiť Číne, lebo ona prispieva najväčšími sumami na fungovanie WHO, nuž a všetci to poznáme, že koho chleba ješ, .....

Takže ani ich názor na rúška nemusí byť neomylným zákonom. Horšie ako WHO funguje už iba EU-byrokracia v Bruseli, občania v EU padajú za obeť epidémie tak, ako na jeseň kapú muchy. Oni v Bruseli čo? Riešia Orbána, či jeho boj s pandémiou je dostatočne demokratický...

V tejto situácii nepovažujem za rozumné zriekať sa rúšok, a samozrejme umývania si rúk...
 

Šíriš bludy,

Jak s WHO tak s EU...
 

 

No tak to rozveď. Čo presne sú bludy z toho čo napísal?
 

 

Aha, pomoc EÚ, o tom sa nejdem sporiť, v tom s tebou súhlasím.
 

Nakazení

sú symptomatickí a asymptomatickí.
došlo Ti to?
 

 

Nehnevaj sa, ale neistota v tejto diskusii je, či to došlo tebe.
 

Nehnevám sa,

kludne ďalej ver a posiluj si svoje presvedčenia.
 

 

V tom stanovisku WHO je jasné napísané že ak rusko používajú všetci členovia komunity , predstavuje významnú ochranu pred šírením nákazy ...
 

PREČO SPROSTO KLAMEŠ???

...Ochranné rúška sú veľmi podstatným prvkom, ktorým ľudia chránia nielen sami seba, ale aj svoje okolie a celú spoločnosť. V nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo sa na tom zhodli bývalá ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD), predpokladaný budúci minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) a infektológ Vladimír Krčméry.

Verejnosti pripomenuli, že sa má správať disciplinovane a uvedomelo. Zhodli sa tiež na tom, že je vhodné považovať každého za chorého a na základe toho konať.

Infektológ Krčméry uviedol, že 90 percent úspechu, ako sa nenakaziť, je nosiť rúško. Krajčí zasa doplnil, že pri jeho použití sa väčšina kvapôčok vylučovaných cez sliznice zachytí o rúško, čím sa minimalizuje možnosť nákazy...
https://bratislavskykraj.sk/oc...

Aj Krčméry je samorast???
https://sk.wikipedia.org/wiki/...
 

Pozri si Krčméryho rozhovory

cca pred mesiacom, môžeš pridať aj Jarčušku. Za mesiac ohľadom rúšok spravili neuveriteľný pokrok....
 

 

Za mesiac sme všetci spravili pokrok. Veľa vecí, ktoré platili pred mesiacom, dnes neplatia. Vítaj v dobe koronavírusu.
 

Ďakujem za privítanie, ale...

koronavírus sa zas tak moc nelíši od doteraz známych corona či chrípkových vírov... látky a rúška sa tiež moc nezmenili. My sa s epidémiami na rozdiel od odborníkov v bežnom zivote profesionálne nezaoberáme. A dlhoroční a kvalitní slovenskí odborníci po politických rozhodnutiach otočili svoje tvrdenia pre mňa záhadne o 180 stupňov. Ale to nechce byť môj problém.
 

 

Ktoré presne rozhodnutia otočili?
 

Vyhľadaj a prečítaj si,

o účinnosti rúšok...
 

 

Áno, zo začiatku mali všetci tendenciu dôverovať WHO, v tom sa názory posunuli.
 

< 1 2

Najčítanejšie na SME Domov