SME
Nedeľa, 7. jún, 2020 | Meniny má RóbertKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Minúta po minúte: Premiér Matovič navrhne vláde obmedziť voľný pohyb ľudí cez Veľkú noc (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

pán predseda vlády matovič

sa snaží a cením si, že v nedeľu budú všetky obchody zavreté.. to isté by sa malo zopakovať počas veľkonočných sviatkov vrátane prísneho black outu vo všetkých krajských mestách..

sme prví v európe a prví by sme mali aj zostať.. pretože z prešporka sa ináč budú po krajine valiť desaťtisíce ľudí smerom na kysuce či východ krajiny.. teraz potrebujeme správneho predsedu vlády a našťastie takého aj máme.. ak teda igor prísny black out aj zavedie..
 

Sme prvy? V com? Vo falsovani

Statistiky, nic ine. Malo testujeme a ak volakto zomrie, povieme infarkt...
 

..

Skoro 2000 testov včera, 24 potvrdených prípadov. To je niečo vyše 1%. A to testujú vačšinou podozrivých, ktorí sa vrátili zo zahraničia, alebo boli v kontakte s nakazených a tiez tých ktorí majú príznaky. Takze v skutočnosti počet ľudí s virusom u nas je cca 1 promile. To jest okolo 5.500 ľudí maximálne. Premietnute do svetových štatistík by tu malo byt okolo 300 vážnych prípadov potrebujucich hospitalizáciu. Ja sa teda pýtam, kde sú títo ľudia?
Mam kontakty v nemocniciach a mam od nich potvrdené, ze je tam úplný kľud. Vlastne sa ľudia boja chodiť aj s bežnými nálezmi atd...takze vlastne majú oddychový režim.

Takze prosim nepanikarit.

Z talianska sú uz údaje o úmrtnosti za prvé tri mesiace. Da sa v nich krásne vyčítať, ze pocas chrípkovej epidémii v 2017 bola krivka úmrtnosti vyššia ako je v 2020...

Skúste sa porozprávať s akýmkoľvek lekárom, aký ma názor na tento vírus a jeho hrozbu. Ja som s nimi v kontakte a mnohí Sa neveriacky čudujú, kam to az zašlo.
 

 

Konečne jeden triezvy názor, ktorý vyjadruje skutočnosť...!!!!!!
 

tak tak

Najprv mi Igorko Blackout Matovič prikázal chodiť na prechádzky do lesa v rúšku.
Teraz mi Igorko Blackout Matovič zakáže aj tie vychádzky.
Radšej nech sa postará o tých 3000 testov, ešte ani to nedokázal.
 

 

ja by som Vám zakázal príspevky.. :)))
 

aha

Typickí prístup svedkov Matovičových.
Tých čo sa im znepáčia, treba umlčať.
Čo to len pripomína?
 

 

znepáčia??? :))))))))))))
--------
a čo s tými, ktorým sa akože "igorko znepáčil", pričom trepú bludy???
Igorko žiadne vychádzky do lesa nezakázal. Ani o nich nehovoril.
Ak ho treba kritizovať, kritizuj (aj ja budem), ale neklam a nevymýšľaj si tu ...

čo to len pripomína... typický prístup svedkov ficových...
 

he he he

Igorko Blackout Matovič sa hrá na premiéra, preto je cieľom kritiky.
Keď sa mu to nepáči, nech odíde z politiky.
Teraz niečo kladné o Igorkovi, stále ho považujem za lepšieho ako skorumpovaného zlodeja Fica.
Ale na druhej strane, jeho fanatickí obdivovatelia sa svojou posadnutosťou už blížia k smeráckym trolom zo súmračnej a dokonca sa začínajú podobať na kotlebových fašistov.
 

 

neviem, nepoznám fanatických obdivovateľov matoviča.
ja ním nie som, ani som ho nevolil.
obhajujem ho 1) lebo je tam ešte veeeľmi krátko, 2) lebo ho považujem za 1000 x lepšieho ako ficovcov, a 3)lebo som s ním trochu súcitil, že "veľmi ťažká rola zo dňa na deň stať sa premiérom". to treba trochu vedieť robiť, orientovať sa.. to platí o každom povolaní. holič prvýkrát strihá 45 min, o rok už strihá 10 minút.. som dlhé roky riadiaci manažér , a viem aké krušné chvíle som prežíval prvé chvíle, keď ma hocili do vody, a riaď kolektív 20..30..50 pracovníkov. Takže v tomto ho viem pochopiť. Páči sa mi aj, že tvorí team poradcov: nebál sa vziať Kalavskú. Vziať mistríkla bol majstrovský nápad. Snáď sa bude vedieť trochu meniť a prispôsobiť novej veľmi vysokej a inej funkcii. Snaha sa mu uprieť nedá, a ani sa nedá vyslkovcene ho kritizovať za praktické kroky. V tejto situiácii by to mal každý ťažké. Pozri na Johnsona, na tie kydy Trumpa..Na národné nešťastie talianov, na "pokus" švédov.. Koľko je tajkých, ktorí môžu povedať, že sú úspešnejší ako matovič? A - áno, pochválim v tomto prípade trchu aj Pelleho..
 

veď to

Ale kto ho núti sľubovať niečo, čo nedokáže.
Najprv sníva o 3000 testoch a kde sme teraz?
Rozpráva o vypnutí a totálnej kontrole, reálne nevie zabezpečiť ani hranice.
Nech najprv poriadne zabezpečí to, čo doteraz chcel.
Lenže on si nevie pomôcť, on musí chŕliť nápady.
Moja diagnóza je Attention Deficit Hyperactivity Disorder - porucha pozornosti s hyperaktivitou.
 

 

No a moja diagnóza je: trochu vyšinutý, silne s dobrým úmyslom, trochu ukecaný, učiaci sa každým dňom.

Nemám rád "upravené" fakty:
- o 3.000 testoch snívať snáď môže..(že to tu nie je? aj ja som sklamaný a čakám vysvetlenie. Myslím si, že problém je v nedostatku oblekov pre odoberačov vzoriek)
- možno rozprával o "vypnutí" ale vždy je potrebné rozumieť, čo sa tým myslí. napr. aj Pelleho opatrenia sa dnes začínajú nazývať "vypnutím" (menej silným)
- o totálnej kontrole som nepočul. Pozor na slová. "Silná výrazná kontrola pohybu, obmedzená zákonmi" - to áno, to som počul
- o tom, že sú nezabezpečené hranice, som nepočul... nemyslím si, že je to pravda..
- porucha pomenovaná odborníkom-psychiatrom - takými diagnózami oplývajú naši politici, aj iní (Orbán, Putin, Kim, Le Penová, Sarkozy, Johnson..). Žiaľ - asi sa tam hore normálny človek nevyštverá.. Škoda, že nám to nevyšlo s Radičovou.
 

Ja s tebou absolutne

suhlasim. Paniku tu vytvara Matovic a jeho urychlene a trapne tlacovky. Viac skody napacha izolacia ludi ako corona. To si ale on velky vodca neuvedomuje.
 

Že ti už chýba tá tvoja krčma?

Život mimo krčmy nemá zmysel, tam sa všetky problémy vyriešia, tam vlastne ani problémy neexistujú. Všetko je jasné, SMER to vyrieši! Veď doteraz aj všetko vyriešil. Ešte vždy bolo za čo piť, možno na východe nebolo nič, ako preceda povedal, ale aspoň doma sme si niečo vypálili.Veď už vždy len dáko bolo. Načo tu ten Matovič stále vymýšľa tie blekauty? Poradíme si aj bez nich. Fero, rýchlejšie nalievaj, lebo dáko sa stmieva...
 

 

Už dnes je jasné, že sars-cov-2 je slabší vírus, ako bola jednotka v 2017. V taliansku naň vtedy zomrelo viac ľudí. Vtedy sa médiám nepodarilo urobiť globálnu paniku. Tentokrát im to konečne vyšlo, po všetkých tých H1N1, prasacích, vtáčích a neviem akých ešte.
Ja to vnímam pozitívne, aj keď v duchu hesla, čím horšie, tým lepšie. Aktív mám dosť do rezervy, o svoje prežitie sa nebojím. Totálny kolaps a devastácia ekonomiky sú už neodvrátiteľné. Chudáci budú trieť biedu s núdzou a pokiaľ nedôjde ku krvavým stretom a rabovaniu kvôli hladomoru, tak nakoniec bude dobre. Síce sa vlády budú snažiť tlačiť peniaze do úmoru a nevsadil by som ani na to, že sa vyhneme hyperinflácii, ale nakoniec všetko neefektívne skape a prežijú len schopní.
 

kríza a strach v politike (kauza Putin)

Vladimír Putin bol neznámy človek, keď ho Jeľcin urobil prezidentom. Na začiatku jeho vlády začali v Moskve vybuchovať paneláky, pripísali to Čečencom a Putin im vyhlásil vojnu, ktorú za veľkých civilných obetí vyhral. Na tom sa urobil a jeho popularita je odvtedy hviezdna. Pre politika pri moci je kríza vyvolávajúca strach obyvateľstva priam požehnaním.
 

 

Na to potrebuješ aj obyvateľstvo dychtive po vodcovi.
 

to naše hádame neeejeee

..
 

 

Matovič reční na tlačovke,v pribehu 3 minut si 6x naprával rúško s holými rukami,ked sa dotkol tváre,skrátka ide vzorom.
 

 

To je srašné, mal by odstúpiť... ;o)
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Domov