SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nová prognóza: Šírenie koronavírusu sme dostali pod kritickú hranicu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť

Len si to "neškrabme," ako sa vraví,...

...lebo stále nie je tak dobre, aby nemohlo byť horšie.
 

 

my sa tu kasame, ze aki sme skveli, ale preco nas nepozvali na konferenciu uspesnych? (CZ, A, NZ, AUS ....)
 

 

Nas alebo Matovica? A teda co to je za samozvane zdruzenie ze uspesnych :D
 

 

Nás (SK) ... mimochodom práve voľakde odznelo že sme okolo 40. miesta...
To je ako v hokeji, my sme majstri sveta, ale nepozvú nás na turnaj najlepších. A nikto sa nestará čo si tu doma budeme rozprávať, ale nám ani nikto nekrivdí. Skrátka ak si dobrý, tak ťe uznajú.
 

 

A co vyjadruje to 40te miesto? Boli sme aj na 3-om aj na 11tom mieste. Kvalita zdravotnictva sa za ten cas nezmenila. Zmenila sa akurat vlada, prijate opatrenia a cas. O co vlastne ide v tom boji proti covidu? Co je dolezite? SK ma zatial 3 mrtvych na 1m, AT 59, CZ 20, NZ 4, AU 59 atd. Ak su teda tieto krajiny v boji uspesne, ostatne su neuspesne?
 

 

práveže nič, o to je primitivizmus toto vykrikovať, veď IM to začal. On žije vo virtuálnom svete, ale fakticky si zjavne neuvedomuje, že to čo vypúšťa rozpúšťa jeho kredit u mysliacich ľudí. U stáda ešte nie. Ale tiež pozor, tí čo ho volili, mali tiež nejaké očakávania!
 

 

No máme málo chorých a mŕtvych , takže úspech je nepreukazny
Je to klub úspešných v boji s katastrofou , a ty žiadna nebola ;)

Robím si srandu
Je to politika a diplomatické vztahy, väčšina zmienených krajín , repspektive ich politikov, potrebuje svojim občanom nabulikat že sa im darí . Norma
 

 

však jasne, ale keby sme boli v tom naozaj dobrí, tak by o nás istotne zavadili. My doma sa hrajkáme na našom piesočku a kasáme sa národom a Jánošíkom. Ale tie naše úspechy sú len preto, že sú na tomto našom zahnojenom pieskovisku. Pri pohľade z obďaleč sme dokonale neviditeľní. Dokonca aj pre Čechov. A Rakúšania na nás pozerajú asi tak, ako Blavák na Róma z východu. Áno - je to človek, ale Róm z východu....
 

 

máš pravdu Maroš, len škodlivci z kssmeru vybľakujú, že treba pomiešať dôchodcov s ostatnými.
paste, kde sa dozvedia všetci kam by nás a hlavne starkých dostalo! :
https://dennikn.sk/1862457/nov...
 

 

Neviem čo vyblakuje smer , ale ja som.nachylny k názoru že starkí z DSSiek by boli bezpečnejší v úzkom rodinnom kruhu . Ale.ruku do ohňa nedám

( Musel by som sa dostať k cislam podiel nakazených starkých v DSS a mimo DSS)
 

 

jasné, vieš prečo sú odložení v dss?
 

 

To nemam preskúmané , moja babka tam chcela byť , lebo mala.24 hodinovú opateru, kolektív a velku peknú záhradu do ktorej mohla chodiť, občas prišla na pár dní domov ( k mojej mame ) a znova sa pýtala do zariadenia ;) . Ak by dnes žila , asi by bola u mojej mamy počas krízy .
 
Hodnoť

 

To som si myslel ,že s týmito nezmyselnými grafmi sa už skočilo a človek čo tvrdil ,že v súčasnosti by sme mali mať viac než 10 tisíc nakazených bude sedieť za šírenie poplašnej správy ,ono nie meno Smatana straší ďalej. Teraz sa máme tešiť na september .
 

 

Radšej počítať s horším scenárom ako byť nepríjemne zaskočený.Druhá vlna podľa pána Krčméryho nebude a ked budú nejaké prípady tak budu lokálne karantenizované už to nebude ako teraz.
 

 

Na druhej strane je to ošemetné. Štát narýchlo kupoval napríklad pľúcne ventilácie, ktoré možno ani nebudú potrebné. Je však jasné, že situácia je nová.
 

Tie stovky, dajme tomu tisíce...

...pľúcnych ventilácií sa zídu i v čase "covidmieru," napr. pre nemocnice. Až taká obrovská strata pre štátny rozpočet to nebola. Určite menšia, ako platenie Ficovej ochranky a platenie boľševika Blahu a neoesesákov v parlamente.
 

 

neboj pele so svojim srdcervúcim prednesom, že táto vláda vraždí starých, že zomrú od hladu a zároveň, že nepomáha v dss-kách. Možno ti je známa situácia v dss-ke v tvojom meste, kde personál nesmie brať lieky pre klientov nikde okrem jedinej lekárni, ktorá síce nie je v meste, no to s. riaditeľku netrápi, takisto aj materiál len od vybratých, ktorí sú nie najlaznejší, no ochotne sa podelia.... Mimochodom je to tiež kssmer pozitívna osoba, ktorá má aj so svojim svokrom toho viac za nechtami....
 

 

V Amerike bijú černochov...
 

 

strašné! A pritom ich bijú tiež černosi....
 

 

Tie prístroje sú zadané do výroby (v SR). Nemusia sa hneď použiť. No a keby ich bol ozaj prebytok - nebude problém predať ich.
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie na SME Domov